Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

kaplumbağaların gizemli dili

slm ben bu siteyi yeni buldum ve çok beğendim..hayvan sahipleri bu siteler sayesinde dahada bilinçleniyolar çünkü çoğu petshopçular bu kadar bilgi vermiyo 2 sne önce bir kitaptan etkilenip aileme bir su kaplumbağası aldırdım ona sizin ölüm fanusu dediğiniz şeyin içinde bakıyordum fakat 3-4 sonra öldü neden olduunu bilmiyorum çünkü kaplumbağanın bakımı konusunda pek bi bilgim yoktu abimin bir arkadaşına yaş gününde kaplumbağa hediye etmişler fakat o bakamadığından ben aldım daha geleli bir kaç gün oldu bana geldiğinde ayakları ve kabuklarının kenarları biraz yosunlanmış onları nasıl temizleyebilirim?? ve kaplumbağam ölüm fanusu dediğiniz şeyin içinde gerçekten ölebilir mi?? ona ne tür bi akvaryum almayalım..çok fazla soru soruyorum ama bir de fnustan dışarı çıkmak istiyor gibi tırnaklarını fanusa sürtüyor bu ne demek???

img

_melis_

18 yıl 10 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

petshopcular sadece satmayı biliyo!! benimkide çok berbat bi haldeydi neyseki şimdi iyi. ölüm fanusundaydı benimkinde de burdaki yazılardan öle bi etkilendim ki ertesi gün akwaryum aldım.bence sende al.benimki akwaryuma gelince canlandı.ölüm fanusu hatta işkence fanusu falan demek lazım

bende en kısa zamanda bir akvaryum almayı düşünüyorum şimdi anladım neden öyle yaptığını ve hareketsiz olduğunu kabuğuna çekiliyor ve pek hareket etmiyordu bugün biraz su seviyesini yükselttim yüzmek zorunda kaldı sonra boğulacak diye korkup ayakları yere değecek şekilde yaptım şimdi eskisinden biraz daha canlı

img

_melis_

ÖZEL MESAJ

ÖNCELİKLE KABUĞUNDAKİ YOSUNLARI YUMUŞAK ESKİ Bİ DİŞ FIRÇASIYLA OVALAYARAK TEMİZLE.ÇOK BASTIRMADAN AMA.TIRNAKLARINI SÜRTÜYORSA BİLKİ ACIKMIŞTIR YADA DIŞARI ÇIKMAK İSTİYODUR.BUNLAR KAÇMAYI ÇOK SEVER FİRARİ BUNLAR KORKMA.FANUSTAN BİRAN ÖNCE KURTUL UFAKTA OLSA AKVARYUM AL.KIŞ GELİNCEDE Bİ ISITICI ASLINDA YAZDA ALMAK GEREKLİYMŞ AMA.YAZ SICAK ZATEN YAHU.

img

küçük

18 yıl 11 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kaplumbağam öldü ya...:( bana geldiğinde zaten hastalıklıymış 4 gün önce öldü:(

img

_melis_

ÖZEL MESAJ

Çok üzüldüm..

img

faldor

18 yıl 10 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

babam ölen kaplumbağama çok üzüldüğümü görünce iki tane Ky kaplumbağa almış...onlara çook çok iyi bakacağım eski kaplumbağam gibi ölmelerini istemiyorum artık bilinçli bi kapluşsever oldum zaten sizin sayenizde..onlara kışa kadar güzel bi akvaryum alacağım yeni kapluşlarım maşallah çok hareketli hep kaplarından çıkmaya çalışıyolar yemlerini veriyorum belirli saatlerde de güneş ışığına çıkarıyorum onlara vitamin almalı mıyım?!?daha küçükler ama kaç aylık olduklarını bilmiyorum???

img

_melis_

ÖZEL MESAJ

slm melis, kaplumbağan için üzüldüm ve umarım yeni kapluşlarınla mutlu olursun. referans linkleri bir gözden geçir ve herhangi bir sorun olursa bize yaz. hatta sorun yoksa da yaz:)http://www.hepsievcil.com/App/Forumlar/Cevaplar.aspx?KRef=5&FRef=30&BRef=5441

img

beppomomo

18 yıl 11 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

şimdilik bir sorun yok..maşallah:) ama kapluşlarımın cinsiyetlerini ayırt edemiyorum her ne kadar kaplumbaga.sokagı sitesinden gerekli bilgileri okudum ama sanki pek bi fark yok gibi???

img

_melis_

ÖZEL MESAJ

sonunda kapluşlarıma bir akvaryum aldım...onlara artık özenle bakıcam :D :) :D

img

_melis_

ÖZEL MESAJ