Hepsievcil

Kuş Forumları > Kanatlı Kümes Hayvanları

Mesaj Ekle

sülün yumurtası

elinde döllu sülün yumurtası olan varmı

img

gezegen06

14 yıl 10 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaşım, bu konuda daha öncede bazı arkadaşları uyardım.Sülün , keklik tavuzkuşu türü hayvanlar en erken mart sonu yumurtlamaya başlarlar, mart ayından önce kesinlikle yumurtlamazlar ısıtma yöntemi ile yumurta alan arkadaşlar oluyor ama onlarında döl verimleri çok azdır bilginize, Rahman Akçay

img

rahmanakcay

18 yıl 11 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sevgili gezegen06 rumuzlu arkadaş.Elimizde %90 döllü kafkas sülünü yumurtası vardır. İlgilenirseniz 0.532.781 32 34 nolu telefonu arayabilirsiniz. Google dan Bor meslek yüksekokulu diye arattırıp resimlere bakarak fikir sahibi olabilirsiniz

img

mnoyan

14 yıl 4 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Kıymetli Rahman bey yazmış olduğunuz uyarının çok samimi duygularla yazıldığına inanıyorum.Söz konusu hayvanların yumurtlama mevsiminin mart sonu olması gerçeği ekstansif (ilkel şartlarda üretim) şartlarda doğrudur.Bugün itibarıyla (Bizim hayvanlarımız 1 aydır yumurtluyorlar)yumurtlayan hayvanları görmek isterseniz sizi Niğde Bor` a beklerim. Telefonum 0.532.781 32 34 saygılar

img

mnoyan

14 yıl 4 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

mevlüt bey yumurta satışınız var mı aceba

img

46km46

14 yıl 2 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kıymetli mnoyan bey,mart sonu ilkel şartlar değil doğal yumurtlama mevsimidir. O zamandan önce sağlıklı döllü yumurta almak çok zordur. Diyelimki sağlıklı döllü yumurta aldınız çıkan yavruları büyüttünüz o yavrulardan sağlıklı damızlık alamazsınız. Bu bilimsel bir sonuçtur.

img

rahmanakcay

18 yıl 11 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Slm ben gümüş sülünden yumurta alıyorum ilk civcivleride çıktı ilgilenirseniz yardımcı olurum.bu mevsimde yumurtalar dölsüz olur diyenler var ama adanada böylebi sıkıntı söz konusu değil tabii hayvanlar sağlıklıysa

img

uhud

14 yıl 3 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhabalr uhud rumuzlu arkadaşım gümüş sülünleriniz kaç yaşında ? birde nasıl bir besleme programınız var bilgilendirebilirseniz sevinirim.

img

mehmet16

14 yıl 7 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ocak başından itibaren yumurta yemi ve yeşillik veriyorum.bence önemli olan ortamın sıcak olması adananın havasıda genelde sıcaktır 2 tane civciv aldım makinamdada 13 tane yumurtam var

img

uhud

ÖZEL MESAJ

bu arada damızlıklar 3 yaşında

img

uhud

ÖZEL MESAJ