Hepsievcil

Kuş Forumları > Kanatlı Kümes Hayvanları

Mesaj Ekle

sülün yumurtası - 2.sayfa

elinde döllu sülün yumurtası olan varmı

img

gezegen06

14 yıl 10 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

rahmanın dediklerine katılıyorum kesinlikle sülünlerde ilk yumurtalarla son yumurtalar bana göre sıfırdır

img

suluncu

19 yıl 10 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Rahman beye bende katılıyorum 10 senedir sülün beslerim ilk yumurtalar vede tüy değişiminden sonraki yumurtalarda döl oranı çok zayıftır.marttan önce sülünlerden alınan yumurtalar kesinlikle sağlıksızdır çıkan civcivler çok geçmeden ölüyor.tecrübeyle sabit.saygılar.ömer doğan.

img

gemici

18 yıl 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Rahman bey ve Rahman bey gibi düşünen sevgili arkadaşlarım.Tecrübenize saygı duyarım. Ancak kim olduğunu bilmediğiniz insanların mesajlarına yorum ve cevap yazarken lütfen biraz daha dikkatli olun. Sizin bilimsel sonuçtur dediğiniz araştırmaları ben 10 yıldır yapıyorum. Bor Meslekyüksekokulunun sitesine girerseniz çalışmalrım hakkında bilgi sahibi olursunuz.Ayrıca birşeyler öğrenmek isteyen samimi arkadaşlarada telefonum her zaman açıktır. Saygılarımla Öğretim görevlisi Mevlüt NOYAN Ziraat Yüksek Mühendisi (Zooteknist)

img

mnoyan

14 yıl 5 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

rahman bey mart dan önce yumurtlamaz demiş ama ben 15 ocakdan buyana keklik yumurtası alıyorum döl oranıda çok yüksek

img

sado27

15 yıl 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Tüm hepsi evcillilere selamlar, 12 yıldır sülün besliyorum yaklaşık 10 tür sülünden,3 tür keklikten,3 tür 4 tür bıldırcından , 3 tür tavuskuşundan yavru aldım. Mevlüt bey bu tür kanatlı besleyen çok kişi bilir beni,amacım plomik yaratmak değil şubat ayında bu tür kanatlıların yumurtalarını arayan arkadaşa yardımcı olmaktı.sülüncü linki ile yazan tayfun abi bu işin duayenlerindendir ve yıllardır sülün ve keklik çıkartır hemde sayısı heryıl 1000 ile anılır. gemici linki ile yazan ömer arkadaşımızda yaklaşık 10 yıldır bu işin içinde çok türler besleyip üretmiş tecrübe sahibi biridir.Sizide tanıdığıma memnun oldum iletişim bilgilerinizi aldım .içinden çıkamadığım durumlarda ararım sizi !

img

rahmanakcay

19 yıl 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

beyler rahman bey doğru söylüyor sülünler den eniyi verim nisan 15 den sonra alınır

img

çetçet

19 yıl 1 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Çok kıymetli Rahman bey Bende sizi tanıdığıma memnun oldum. ``Her şeyin bir zekatı vardır,ilmin zekatıda onu başkalarıyla paylaşmaktır``sözünden hareketle telefonum samimi olan herkese açıktır.Nasıl ki zekatı verilen mal azalmaz aksine çoğalırsa inşallah bizlerinde bilgileri çoğalır.Saygılarımla

img

mnoyan

14 yıl 5 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar elinizde tokat beç tavuğu yumurtası olan var mı acaba. bu aralar yumurtaya başlamaları lazım

img

metinuyar

14 yıl 2 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sn hepsievcilli hayvan sever arkadaşlar; karşınızda bir hocanın (öğretmenin), bir bilim adamının dedikleri varken ve bu konunun uzmanı olduğunu belirtmesine karşın hala amatör olanların onunla iddalaşmasının anlamını kavrayamadım. Evet eğer kümeste veya çatı arasında sülün besliyorsanız yumutlamanın başlaması gün ışının süresine ve çevre ısısı bağlıdır. ama bu işi bilimsel yapanlar doğal şartları her zaman karşılayarak üretim yapmaktadır. hatta artık doğal çiftleşme yerine erkek kuşlardan sperm sağarak suni dölleme yoluyla üretim yapılmaktadır. siz bir trogapan sülünden yavru almayı yıllarca beklerken avrupadaki üreticiler neredeyse ilk sene bile dişilerden döl almaktadırlar. işte karşınızda bu işin uzmanı varken polimik yerine kendisinden bu işin nasıl yapıldığını öğrenelim. sn Mevlüt Noyan bey bunu bize öğretsin, bu konuda bir bilgisi yoksa bile bizden çok daha kolay bu işin nasıl yapıldığını araştırıp öğrenebilir ve bize seve seve yardımcı olur. saygılarımla hüseyin özbay tüm üreticilere iyi bir sezon dilerim

img

sözcü

16 yıl 1 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba bende adanadayım ve sülün yumurtası alkmak istiyoırum 546 748 03 85  [email protected] yardımcı olursanız çok sevinirim

uhud yazdı :
bu arada damızlıklar 3 yaşında

img

furkanyener

12 yıl 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ