Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

29 Eylül Pet Flora Fuarı İzmir

Arkadaşlar 29 Eylüldeki İzmir Kültürpark Pet fuarında buluşalım.Sektöre güç vermek için fuarı mutlaka ziyaret edelim.Her yıl yaklaşık 50,000 kişinin ziyaretettiği pet flora fuarında görüşmek dileğiyle www.sbgrasshopper.com

çok iyi bir fikir..bende mutlaka gitmeyi düşünüyorum pet fuarına eminim kaplumbağalar ve diğer hayvanlar hakkında çok bilgi ediniriz

img

_melis_

18 yıl 10 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

pet fuarlar bana köle pazarı gibi geliyor... bir an düşündüm de kafeslerde havuzlarda bisürü hayvanlar falan. ne bilim, ben amatör evcil besliyorum (ki kaplumbağalar aslında evcil hayvan değildir) işin ticari kısmıyla pek ilgim yok. yine de başarılar diliyorum.

img

beppomomo

18 yıl 11 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba beppo Aslında sana katılıyorum.Eğer hayvanlar doğadan toplanıp evlarinden ve sevdiklerinden ayırılırsa dediklerin çok doğru.Fakat avrupa da ve diğer tüm gelişmiş ülkelerde çiftliklerde yetiştirilmiş ve belgeli evcil kaplumbağalar inanki tecrübeli bakıcılarının elinde çok rahat ve iyi yaşıyorlar.Türkiye de ise doğadan toplanıp çok ucuza satılan kaplumbağalar yüzünden hem hayvanlar acı çekiyor hemde ekolojik denge bozuluyor.Ben şahsen izmir de ithalatçı olarak Asil beyi tanıyorum ve kendisi bu konuda çok duyarlı.Bazı arkadaşlar pahalı sattığını söylüyor ancak kendisi doğadan değil benim dediğim gibi belgeli çiftlik ürünleri satıyor.Asil i övmek için yazmadım bunları tebrik etmek için yazdım.Fuarda sizi aramızda görmek ve sektöre destek vermeniz dileğiyle ayrıca beni tekrar aramanızı bekliyorum. sygılarımla www.sbgrasshopper.com Serdar Baki

Asil Bey alanında 1 numaradır.Türkiye'nin önde gelen ithalatçılarındandır.Fiyatları yüksek değil;bilakis piyasaya göre aşağıdadır.Sattığı sürüngenlerin hepsi sağlık garantili ve sertifikalıdır.

29 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında Pet&Flora fuarında buluşmak üzere...

img

city35_

18 yıl 10 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

aslında başka bi açıdan bakarsak haklısınız..fuar süresince hayvanlar zebil oluyolar..ortam değiştirince sersem oluyolar bişey değil depresyona girecekler yani:)) tabii sizin için değil galiba siz konservelerinizi tanıtmak için gideceksiniz değil mi..nasıolsa konserveler canlı değil:D:)

img

_melis_

ÖZEL MESAJ

Selam _MeLiS_;

Mesajından dolayı seni tebrik ederim... Bravo:))) 

img

deepfıshıng48

19 yıl 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Olaya bir de şu açıdan bakmak lazım:Siz bu hayvanları seviyor ve besliyorsunuz.Sizin bu hayvanlara sahip olabilmeniz için birileri dışarıdan bunları getirtmek zorunda.Bu yolculuk ve taşınma sırasında da hayvanların strese girmeleri normal.Hayvan ithalatı gerçekten çok zor bir iş.Hayvanlar gelince de işler bitmiyor:çeşitli bakanlıktan alınan izinler,gümrük kontrolleri,karantina süreleri,barınma ve yiyecek problemleri vs...İthalat yapan kişilere saygı duyup destek vermemiz gerekir.

img

city35_

18 yıl 10 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arz talep meselesi veya talep arz meselesi diyorum, herkese selamlar.

img

beppomomo

18 yıl 11 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

işin ticari yönüyle ilgili pek fzla bilgiye sahip değilim..fakat hayvanları düşünürsek onlar için gerçekten çok zor.kimbilir ne kadarı daha ithalat edilmeden ölüyordur.tabi profesyonelleri yokda diil bu firmaların.. düşünsenize bir sürü insanı tabii insanlarla hayvanlar karşılaştırılmaz ama bir kamyona tıkıştırıyolar evlerinden doğalarından ayırıyolar..sonuçta onlarda canlı...

img

_melis_

ÖZEL MESAJ