Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

Iguana almak istiyorum

Selam arkadaşlar, Iguana almak istiyorum, odamda 2 metrekarelik bir alanım var ve buraya terrarium yaptırmayı düşünüyorum.. Okuduklarımdan yola çıkarak hem ısıyı korumak hemde hayvanın tırmanmasını kolaylaştırmak amacıyla 3 tarafını kapalı( cam dışında herhangi bir malzeme) ön tarafını da tel yapmayı düşünüyorum. Kafes ve igu`nun bakımı için yüksek bir bütçe ayırdım dolayısıyla hayvanın daha rahat yaşamasını sağlayabilecek ürünler varsa önerilerinizi bekliyorum. Terrariumun içine konulan dallara gelince çoğu insan bunların parazitlendiğini söylüyor bunu engellemek kolay mı acaba yanı üstüne ilaç sıkınca veya bu tarz bir uygulamayla geçiyor mu? Son olarak kışları 2-3 günlük süreyle yazın da 3 aylık bir süre için seyahate çıkıyorum. 2-3 günlük seyahatlerımde yanıma almam mümkün değil bir problem olur mu? Evde yemeğini ve suyunu verebilecek insanlar var.. Uzun tatilde de yazlığa gidiyorum yanımda götürmeyi düşünüyorum ne kadar kalırsam o da benle kalıcak, gidiş ve dönüşte arabada seyahat edicek, sanırım taşıma çantalarıyla seyahat süresince bir problem olmaz ama yer değiştirmesi igu`yu çok etkiler mi? Herhangi bir beklenmedik seyahat durumunda 10-15 günlük süreyle igu`yu bırakabileceğim yerler var mı çünkü ben en çok endişelendiren böyle bir durumda hayvanı nereye bırakacağım, sağlıklı ve düzgün bakabilecek yerler var mı? Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler

img

btuzlakss

14 yıl 1 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

madem bütçe geniş, o zaman sorun yok. yazlık için exo terra`nın flexarium diye portatif bir kafesi var. hafif ve kolay monte edilebilen bir ürünmüş.

img

hggultek

19 yıl 6 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Taşıması kolay taşımasına taşırım da ben daha çok igu`nun sağlığı için endişleniyorum.. Sorularıma cevap arıyorum arkadaşlar yardımcı olun lütfen çok almak istiyorum ama bu sorunlardan dolayı kararsızım :(

img

btuzlakss

ÖZEL MESAJ

siz yokken bakacak birilerinin olması iyi yaşadığı ortamın değişmemesi onu strese sokmaz.Yazın yanınızda götürdüğünüz zamansa ilk 1 hafta yabancılık çekip strese girebilir iştahı kesilebilir ama düzelir.Ben de seyahet ediyorum eskiden strese girerdi ama şimdi gittiğimiz yerde düzene devam ediyor. Parazitlenme genellikle pis bakımdan veya dışarıdan kesilen ağacın direkt olarak teraryuma konmasından kaynaklanır.iguana ile ilgili hiçbir şeyde kimyasal kullanmayın.ağaç keseceksiniz eğer olabildiğince caddelerden uzak egzoz yememiş temiz ağaçlar olsun.teraryuma koymadan önce de yarım saat fırında 140 derecede tutun veya kaynamış suda 1 saat bekletip kuruduktan sonra teraryuma yerleştirin.böylece parazitlenmelerin ihtimalini azaltmış olursunuz.

img

reiska

21 yıl 2 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

çok teşekkürler reiska acaba seni msne eklemem falan mümkün mü arada sorularım olursa sormak ıcın

img

btuzlakss

ÖZEL MESAJ

ben nete çok sık girmiyorum ama yine istersen ekle [email protected] bir de iguana msn grubu var forumda bakınırsan bulurusun oradada bayağı kişi oluyor.

img

reiska

21 yıl 2 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Kafesi yaptım, 1 metre kare oldu ön taraf hariç her yeri sunta, ön tarafına da tel gerdim..2 Katlı oldu, 2. katına ışıkları koymayı dusunuyorum cunku kafesın tamamını ıstımam zor olacak gibi görünüyor. 2. katta en azından ısınması daha kolay olur. Almam gereken ampullerın tam adını yazarmısınız?? her yerde farklı birşey yazıyor karar veremedım.. Ve igunun 1. kattan 2. kata çıkabılmesı ıcın büyük bi odun parcasına ıhtıyacım var nerden veya nasıl temin edebilirim?? yardımcı olursanız sevinirim..

img

btuzlakss

ÖZEL MESAJ

İstanbulda forum istanbula gidebilirsen orda exo terra nın ampulleri ve flo ları çok uygun.(benim aldığım 40tl lik ır-da lamba 20tl) ama iguananla 6 gün ilgilenmezsen sanki yeni almışın gibi yabancılaşıyor.o koyuyor zaten,tüm emekler boşa gibi... bence alma,evcileşen hayvan değil iguana,zamanla seni sadece zararsız gördüğü için kaçmıyor okadar.

img

abort

14 yıl 8 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Ya tam markaları ve wattlarını söylerseniz çok iyi olur.

img

btuzlakss

ÖZEL MESAJ

Arkadaşlar 2 tane 60W R80 Spot lamba aldım (1 kırmızı 1 yeşil) 1 de 18 Watt 60 CM UV lamba aldım yeterli midir?

img

btuzlakss

ÖZEL MESAJ