Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

Iguana almak istiyorum - 2.sayfa

Selam arkadaşlar, Iguana almak istiyorum, odamda 2 metrekarelik bir alanım var ve buraya terrarium yaptırmayı düşünüyorum.. Okuduklarımdan yola çıkarak hem ısıyı korumak hemde hayvanın tırmanmasını kolaylaştırmak amacıyla 3 tarafını kapalı( cam dışında herhangi bir malzeme) ön tarafını da tel yapmayı düşünüyorum. Kafes ve igu`nun bakımı için yüksek bir bütçe ayırdım dolayısıyla hayvanın daha rahat yaşamasını sağlayabilecek ürünler varsa önerilerinizi bekliyorum. Terrariumun içine konulan dallara gelince çoğu insan bunların parazitlendiğini söylüyor bunu engellemek kolay mı acaba yanı üstüne ilaç sıkınca veya bu tarz bir uygulamayla geçiyor mu? Son olarak kışları 2-3 günlük süreyle yazın da 3 aylık bir süre için seyahate çıkıyorum. 2-3 günlük seyahatlerımde yanıma almam mümkün değil bir problem olur mu? Evde yemeğini ve suyunu verebilecek insanlar var.. Uzun tatilde de yazlığa gidiyorum yanımda götürmeyi düşünüyorum ne kadar kalırsam o da benle kalıcak, gidiş ve dönüşte arabada seyahat edicek, sanırım taşıma çantalarıyla seyahat süresince bir problem olmaz ama yer değiştirmesi igu`yu çok etkiler mi? Herhangi bir beklenmedik seyahat durumunda 10-15 günlük süreyle igu`yu bırakabileceğim yerler var mı çünkü ben en çok endişelendiren böyle bir durumda hayvanı nereye bırakacağım, sağlıklı ve düzgün bakabilecek yerler var mı? Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler

img

btuzlakss

14 yıl 1 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yeterli.

img

reiska

21 yıl 2 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bunların hangilerini, kaç saat açık tutmam gerekiyor günde?

img

btuzlakss

14 yıl 1 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba btuzlakss Bende bu hafta bi Tarrarium yaptırmayı planlıyorum. Rica etsem resimlerini koyabilirmisin. Daha tam nasıl bişey yaptıcağıma karar veremedim bahsettiğin 2. katı merak ettim eğer resimlerini koyabilirsen çok sevinirim...

img

peacehammer

14 yıl 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ