Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

okumadan gecmeyın ve lutfen cevap verın arkadaslar... su kaplumları - 2.sayfa

Kaplumbağaları çok seven birisi olarak hem kara kaplumbağalarım hem su kaplumbağalarım var. Kara kaplumbağası 20 tane şiledeki evimizin bahçesinde ve bahçe çok büyük o yuzden çok rahatlar özel yerleri var gece oraya giriyorlar, yavruları oldu onlara da özel yer yaptım üzerinde kuşlara karşı teline kadar var. Sorum şu istanbulda evde 6 tane su kaplumu var büyüdükçe onlar özel akvaryumlar yaptırdım su an 3. akvaryuma gectıler ısıtıcı, filtre her seyleri var ancak artık çok büyüdüler bende şiledeki evin bahçesine çukur kazdırdım oldukça buyuk etrafını çevirdim ustune de yıne tel koyucam kuslara karsı... Sorum şu su kaplumlarını oraya tasımak istiyorum ama bu çukuru ne ıle kaplamam lazım su gecırmemesi için ve bunlar alıştı 28 derece suya bebeklıkten beri oraya koyarsam yazın belkı durabılırler yada nasıl ısıtabılırım o suyu gecelerı ve kış için lutfen cevap yazar mısınız arkadaslar cunku o kaplumları bir yere bırakmak yada vermek gibi bir düşünce asla olamaz bunu düşünmek bile kötü hem daha rahat edecekler orada acık hava direk güneşlenecekler ama ısıtma problemi ve su gecırmezlik için ne ıle kaplayacam cukuru cukur 50 cm - 1mt derinlikte ve 1.5m * 2m boyunda tesekkurler....

img

mehhhhh

16 yıl 3 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Mehhhhh
Hepsi çok şirin maşallah. Benimkilerin ilk günlerini hatırladım birden. Şimdi dişi olan kocaman oldu ama erkek her nedense yerinde sayıyor.. Yaşam alanı olarak ta şanlı keratalar seninkiler.
Cinsiyet tayini yapabiliyormusun. Kaç dişi kaç erkek var ? Tek dişi varsa diğerleri erkekse hepsi birden peşine düşmesin , tos ata ata canına okurlar yoksa..
8 ve 10 numaralı olan fotoğrafları biraz ufaltarak açtım , fotoğrafların hepsi çok hoş.
Keratalara boş şans ve bol bol karahindiba dilerim. Eğer karahindibaların uçan tohumlarını bulursan serpiver bahçe içine.Tam yetişme zamanları.Heryerden çıktılar
Havuz konusunda acele etme , iyi düşünmek lazım çünkü ilerde dataylar önem kazanacak. İrice ve yassı bir saksı gibi olan plastik şekilli havuzlarda var. Alıp koyuyorsun.

İyi günler Mehhhhh

img

frozen

18 yıl 5 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

resımler gercekten harıka benım kaplumbağalarım kadar bunlarda şanş lı ama benım 2 sıde erkk ne yazıkkı ve dişisinı bulabılırsem bende cogalmalarını istıyom

img

53gfb

14 yıl 11 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaslar cok güzel bir yer yaptım bahçede su an son aşamasında cok yakında kaplumlar tasınacak yeni yerlerine tam bitirince fotoları koyacagım buraya sevgiler herkese:)

img

mehhhhh

ÖZEL MESAJ

Kaplumbağaların arkasındaki numaralar çok hoşuma gitti yarıştırıyormusun bunları mehhhhh xD

img

gangsta4ever

15 yıl 4 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaslar yaptım bahcede yerlerını cok da memnunlar hayatlarından forumda "Arkadaslar kaplumlara bahcede havuz yaptım bakın resımlere başlığında resimler...

img

mehhhhh

ÖZEL MESAJ