Hepsievcil

Kuş Forumları > Sakalar, bülbüller ve ispinozlar

Mesaj Ekle

SAKA VE FANYATA İLE İLGİLİ SORUM VAR

SELAM ARKADAŞLAR BEN ARANIZDA YENİYİM BENİM 3 TANE SAKAM VAR BİRİ 3 YILLIK BİRİ 2 YILLIK BİRİ DE GEÇİM SAKASI BUNLARI EVDE AYNI ODADA AYRI AYRI KAFESLERDEMİ ASSAM DAHA İYİ ÖTER AYRI AYRI ODALARAMI KAFESLERİ ASSSAM MI DAHA İYİ ÖTER.HEPSİ AYNI ODADAYKEN BİRİ ÇOK ÖTÜYO DİĞER İKİSİ ARADA BİR. BİDE FANYATALARDA SAKALAR GİBİ YILIN 10 AYINDA FALANMI ÖTER YOKSA FLORYAA GİBİ SADECE BİRKAÇ AYMI ÖTER BİLGİLENDİRİSENİZZ ... ŞİMDİDEN SAĞOLUN

img

berhudar

13 yıl 11 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sen en iyisi bir birini görmeyeçek şekilde biraz uzak aralıkta olsunlarki bir birine daha iyi ötsünler kuşlar kesinlikle ayrı kafeslerde olacak saka kuşu tahta kafeste besleyeçen asıl önemli olan budur daha çok ötüme verir kendini kimi kapalı besler kimi açıkta kapalı kuşu nereye götürürsen götür as gittiyin yere en az 5 dakika sonra başlar ötmeye evde açıkta beslersen sana öter ama biri yanına yaklaşınça ötümü hemen keser ben bu yüzden kapalı beslerim senin terçihin sana kalmış fanyatanın ötümü benim için pek makbul deyil flurya desen sakın bulaşma eyer düşmanın varsa hediye et birtane flurya bak birdaha sana yaklaşıyomu flurya beslemek hele hele öttürmek okadar kolay deyil şimdilik bukadar

img

wipes

13 yıl 11 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

WİPES ÖNCELİKLE YAZDIĞIN İÇİN SAĞOL ELİNE SAĞLIK ELLERİN DERT GÖRMESİN. KUŞLAR ZATEN ÖRTÜLÜ BİRBİRİNİ GÖRMÜYOLAR TAHTA KENDİ SAKA KAFESLERİNDELER .BEN DAHA ÖNCEE KANARYA BESLEDİM MESELA KANARYALAR BİRBİRİYLE KARŞILIKLI OLARAK ÖTTÜKÇE ÖTERLER SAKALARDADA AYNI ORTAMI KURABİLİRMİYİM ONU ÖĞRENMEK İSTİYORUM. FANYATADA BÜLBÜL GİBİ ÖTER DİYOLAR O YÜZDEN SORDUM ONLARDA SAKA GİBİ SÜREKLİ ÖTERMİ DİYE.

img

berhudar

13 yıl 11 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sağolasın wipes.eline sağlık.sahiden faydalandık bu bilgilerden.....

img

kurtdövüşü

13 yıl 6 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

fanyatanın kendisi bülbül gibi ötmez,ama fanyata melezi bülbül ötümü için en uygun melezdir.tabiki dişi kanaryanın tipi ve baba damarı önemli.dişi iyi olsunki çıkacak yavru hançerli ötsün yoksa düz fanyata ötümünün bülbülle alakası yok.

img

maga_3455

14 yıl 4 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yok mehmet ali bey fanyata felan değil de..... hani düşmanına hediye et dediğin kuşu bu forumda niye satıyor bu arkadaş onu pek anlayamadım.neyse .....

img

kurtdövüşü

ÖZEL MESAJ

Sakalar illa küçük tahta kafeslerde beslenicek diye birşey yoktur.. Ben kuşlarımı 58-32-37 boyutlarında çiftehanelerde tek tek bakıyorum (birbirlerini kesinlikle görmüyorlar ama) ve gayette güzel ötüyorlar.. Küçük tahta kafeste beslemek eskilerden gelen bir gelenektir sadece..O zamanlar böyle büyük kafesler yoktu...ve kesinlikle kafeslerin altında ızgara olsun kuşlar pislediği yere basmasınlar... Ayrıca kafesteki tünek düzenide önemlidir, kuş tünekte durduğu zaman kuyruğu kafes tellerine değmesin... Tahta kafeslerin bit yapma olasılığı çok yüksektir, ne kadar yınakırsa yıkansın asalaklar dediğimiz bakteriler içine yerleştimi dezenfekte etmek çok zor.. ve kuşların hastlanama riski çok... Son olarakda kuşların yemini suyunu değiştirceğin zamanlar dışında kuşlara fazla yaklaşmamanı tavsiye ederim..

img

brk77

13 yıl 7 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

florya ile ilgilenmek biraz sabır işi,belki ondan demiştir ver düşmanına senle uğraşcak vakti olmasın....;))) florya için emekli adam kuşu derler hakikatten çok zamanını alır insanın eğer 4 4 lük yetişsin dersen uğraşman gerekir.belki kendi uğraşmak istemediğinden satıyordur.

img

maga_3455

14 yıl 4 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

güzel fikir öyle ise .ben bu arkadaşın sizinle görüşmeyeceğine adım gibi eminim.size yanıt yazması bile benim için sürpriz olur.

img

kurtdövüşü

ÖZEL MESAJ

sizle görüşse bile diyecek ki gel edirnekapı kuş pazarına.adam esnaf çünkü.hobici filan değil.

img

kurtdövüşü

ÖZEL MESAJ