Hepsievcil

Kuş Forumları > Sakalar, bülbüller ve ispinozlar

Mesaj Ekle

SAKA VE FANYATA İLE İLGİLİ SORUM VAR - 2.sayfa

SELAM ARKADAŞLAR BEN ARANIZDA YENİYİM BENİM 3 TANE SAKAM VAR BİRİ 3 YILLIK BİRİ 2 YILLIK BİRİ DE GEÇİM SAKASI BUNLARI EVDE AYNI ODADA AYRI AYRI KAFESLERDEMİ ASSAM DAHA İYİ ÖTER AYRI AYRI ODALARAMI KAFESLERİ ASSSAM MI DAHA İYİ ÖTER.HEPSİ AYNI ODADAYKEN BİRİ ÇOK ÖTÜYO DİĞER İKİSİ ARADA BİR. BİDE FANYATALARDA SAKALAR GİBİ YILIN 10 AYINDA FALANMI ÖTER YOKSA FLORYAA GİBİ SADECE BİRKAÇ AYMI ÖTER BİLGİLENDİRİSENİZZ ... ŞİMDİDEN SAĞOLUN

img

berhudar

13 yıl 11 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

saka kuşunu illa tahta kafeste besleyeceksin diye bir şey yok.....kuş oturduktan sonra demir kafese alabilirsin vede hijyenik açıdan daha iyi olur.yanlız florya örtüde bakıldığı için illaki tahta ve standart florya kafesinde bakılmalı..kafes kuş konmadan bit için ilaçlanırsa ve kuşa vilmectin uygulanırsa her hangi bir problem yaşanmaz.örtüleri maximum haftada 1 kez deşişmek grekir,çünkü bez ile kafesin temas ettiği noktalarda kırmızı bitler birikiyor.iyi bir vitamin takviyesi ve kuşun rejimine göre güzel bir bakım sergilenirse kuşa hiç bir şey olmaz.onun haricinde ötüm olarak keyif vermeyen fakat üretim için kullanılacak floryaların çifthanede veya demir kafeste bakılmasında herhangi bir sorun olacağını zannetmiyorum(ben o şekilde bakıyorum).üretim için ayrılan floryalara aynı kanarya kızdırılır gibi bir standart program uygulanır,yumurta maması ve çimlenmiş tohum takviyesi üretim ve tüy zamanında kullanılmalıdır.eğer alışkınsa un kurdu verilmesi kuşu daha çabuk eşe çeker tabiki gün ışığı ve sıcaklıkta eşleşmeyi tetikleyen diğer faktörlerdir.fakat her florya un kurdu yemez bazıları incir sever fakat bu kuşa göre ötümü tetikler veya yavaşlatır.bunun için her kuşu onun kendi rejimine göre dikmek gerekir,kuşu hazırlamak veya zamanından erken hazırlanan kuşun periyodunu ertelemek bakımla ve tecrübe ile mümkündür.

img

maga_3455

14 yıl 4 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bilgiler gerçekten çok güzel.. yorumlayan arkadaşlara tecrübelerini paylaştığı için teşekkürler..

img

umitdogancay

13 yıl 7 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ