Forum Mesajları

Kuş Forumları > Sakalar, bülbüller ve ispinozlar

Mesaj Ekle

maga`nın floryaları samsundan

Arkadaşlar!!!Samsundan hiç dinlenmemiş floryalar getirtiyorum,2 tane kendime ayırıp örtüleyip paketleyecem..2-3 tane büyük ihtimal kalacak......toplam 4-5 tane seçme getirtiyorum...fazlalıkları dağıtacam isteyen olursa bana buradan yazabilir. 1-gelecek floryalar seçmedir 2-hiç dinlenmemiştir 3-hiç dinlenmemiş florya demek %100 iyi çıkar demek değildir,kendime ayırdığım çırlı çıkabilir sizin seçtiğiniz düzgün çıkar veya tam tersi olabilir.florya kuşu dersinden anlaşılmaz dik ötmeden ne olduğunu anlamazsın,bir şekilde şanstır. 4-kuşu dikememek veya öttürememek tamamen bakan adamın bakımıyla alakalıdır,aynı kuşu dikmeyi bilen biri gayet güzel öttürebilir.eğer ötmezse kuş tırttır o zaman salınması gerekir. 5-gelen kuşlar kesinlikle geçim kuşu değildir dağ babasıdır.büyük ihtimal abuk sabuk dersleme yapmaz ama tüfeli ötebilir.dağ babası kaba ötümlü kuştur iyi çıkarsa dinlenir. 6-kuşları kesinlikle florya bakmasını bilen insanlara vericem,örtüde ve tam standartında bakmayan adama 100 katı para teklif etse kuşun tüyünü vermem. 7-kuşları tamamen florya kuşuna hasta ve bu kuşu daha önce bakmış adama veya en iyi ihtimal çok heveslisine verecem. 8-kuşlardan 2 tane kesinlikle kendime ayıracam ve artan 1-2 kuş olursa vericem,onun harici kendime ayırdıklarımı vermem söz konusu değildir. benim buradaki amacım satış değil,florya kuşunun diğer kuşlar gibi olmadığının altını çizmek istemem ve bu kuşa gönül vermiş insanlara yardımcı olmaktır,,,florya kuşu saka gibi hemen dersinden anlaşılmayacağından ve tipine göre seçilmediğinden belli bir fiyata sabit değildir.kuşlara talip olanlar burada yazsın, mail adresinide yazsın ben dönerim. herkeze uzzzzzzzzuuuuuunnnnnn kuşlar dileğimle;)))))))))))) MEHMET ALİ ŞEN SAMSUNLU FLORYACI.

Eğer kuş dinleyerek almak istiyen olursa mayıs başı gibi gelip pişmiş kuşları dinleyebilir.tabiki 100-150 liraya bilekten çıkma kuş alınamayacağı için o fiyatlara 1 takım üretim doğal renk veya 150-200 vererek mutasyon florya alabilir.çünkü normal yuva makarası düz kurbağa ve standart canelya öten kuşları bile o fiyata bulamassınız...hele çok uzun kuşları zaten bulamazsınız.dikilmiş kuşun fiyatı özelliğine göre değişir.

maga_3455 / 11/9/10 2:48:50 AM

Ben bununla uğraşamam diyenler boşuna zahmet edip yazmasın,alsın iki saka veya iskete koysun kafese keyif yapsın:)bilmeyen bu kuşu ne tutsun,ne satsın,ne beslesin.ama gerçekten heves eden varsa elimden gelen yardımı yaparım..eğer bu kuşları başka kuşların içinde besliyorsak,öttürmüyorsak(layıkı ile)üretmiyorsak lütfen doğaya geri bırakalım.

maga_3455 / 11/9/10 2:59:23 AM

Merhaba Mehmet Ali Bey kuşlardan birine talibim.

alive / 11/9/10 6:57:54 AM

sayın maga slm, bu hafta 1 ad uzun bacak geniş göğüs ve 1 ad gri yavru erkek geldi yavru alçak perdeden canalyaya başladı uzun bacak şuan artislik peşinde bakalım ne çıkacak. ;)

zafo / 11/9/10 10:42:09 AM

Zafer abi nasılsın uzun zaman oldu görüşemedik. Ama burdan takip ediyorum seni inşallah bir ara yine görüşürüz bürolar yakın biliyorsun :) selam ve saygı ile

karahan9 / 11/9/10 10:50:08 AM

ooo zafo bey!! o zaman karşılıklı öttürecez bu sezon.....şu gri yavruyu bir dinleriz beraber.......selamlar.

maga_3455 / 11/9/10 1:30:41 PM

Karahan kardeşim 1 ara program yapalımda en azından 1 öğlen yemek yiyelim ( aynı teklif sizin içinde geçerli maga bey ) ek olarak yarın fasa gideceğim orada çok cinpir bizim kafalarda arkadaşlarım var ( alayı arıza kuşçu ),yani birşey lazım ise seve seve halletmeye çalışırım ;)

zafo / 11/9/10 2:02:01 PM

inşallah zafo bey!!!!!! aslında geçen pazar istedik hep beraber bir buluşma ama olmadı....neyse bir ara ayarlarız hep beraber.

maga_3455 / 11/9/10 2:40:25 PM

Zafer abi zevkle öğlen senin orda metrocity yada kanyon olabilir. Bu arada fas ta fillere dikkat diyelim ne diyelim :)

karahan9 / 11/9/10 3:28:20 PM