Hepsievcil

Kuş Forumları > Sakalar, bülbüller ve ispinozlar

Mesaj Ekle

maga`nın floryaları samsundan - 2.sayfa

Arkadaşlar!!!Samsundan hiç dinlenmemiş floryalar getirtiyorum,2 tane kendime ayırıp örtüleyip paketleyecem..2-3 tane büyük ihtimal kalacak......toplam 4-5 tane seçme getirtiyorum...fazlalıkları dağıtacam isteyen olursa bana buradan yazabilir. 1-gelecek floryalar seçmedir 2-hiç dinlenmemiştir 3-hiç dinlenmemiş florya demek %100 iyi çıkar demek değildir,kendime ayırdığım çırlı çıkabilir sizin seçtiğiniz düzgün çıkar veya tam tersi olabilir.florya kuşu dersinden anlaşılmaz dik ötmeden ne olduğunu anlamazsın,bir şekilde şanstır. 4-kuşu dikememek veya öttürememek tamamen bakan adamın bakımıyla alakalıdır,aynı kuşu dikmeyi bilen biri gayet güzel öttürebilir.eğer ötmezse kuş tırttır o zaman salınması gerekir. 5-gelen kuşlar kesinlikle geçim kuşu değildir dağ babasıdır.büyük ihtimal abuk sabuk dersleme yapmaz ama tüfeli ötebilir.dağ babası kaba ötümlü kuştur iyi çıkarsa dinlenir. 6-kuşları kesinlikle florya bakmasını bilen insanlara vericem,örtüde ve tam standartında bakmayan adama 100 katı para teklif etse kuşun tüyünü vermem. 7-kuşları tamamen florya kuşuna hasta ve bu kuşu daha önce bakmış adama veya en iyi ihtimal çok heveslisine verecem. 8-kuşlardan 2 tane kesinlikle kendime ayıracam ve artan 1-2 kuş olursa vericem,onun harici kendime ayırdıklarımı vermem söz konusu değildir. benim buradaki amacım satış değil,florya kuşunun diğer kuşlar gibi olmadığının altını çizmek istemem ve bu kuşa gönül vermiş insanlara yardımcı olmaktır,,,florya kuşu saka gibi hemen dersinden anlaşılmayacağından ve tipine göre seçilmediğinden belli bir fiyata sabit değildir.kuşlara talip olanlar burada yazsın, mail adresinide yazsın ben dönerim. herkeze uzzzzzzzzuuuuuunnnnnn kuşlar dileğimle;)))))))))))) MEHMET ALİ ŞEN SAMSUNLU FLORYACI.

img

maga_3455

14 yıl 4 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

geçen haftaki buluşma olmadı evet çünkü sadece beş altı kişi katıldı onun da yarısı istanbul dışı ha iki üç kişiye de razıydık da buluşma yeri ve tarihi de sıkıntı yarattı.neden bazı daimi üyeler katılmaktan çekindiler anlamadım.kim ne besliyorsa yazmaktan bile imtina ediyor..... yok kimle yazıştığını bile bilmiyorsun ki yani... adam ilan veriyor yok şuyum var buyum var diye bir de mail bırakıyor yolluyon iki gün kapı duvar..... yanıt bile gelmiyor ki..... kaale bile almıyor .200 liralık kuşa talip çıkıyorsun cevap yazdığına pişman oluyorsun o derece yani.ben herhangi bir toplu buluşmaya herzaman varım.yer ve tarih önceden belirlenmek şartı ile.

img

proxy

13 yıl 8 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

mehmet ali bey kararlaştırsın yeri tarihi biraraya gelelim.kim kimden çekiniyor anlayamıyorum.bu sitenin istanbul içi onca aktif üyesi var.4 kişi değil ki.4 kişi de olsa ben gelirim.sorun yok benim için.

img

proxy

ÖZEL MESAJ

sadece tanışalım topiğine yazanlardan sözediyorum.benim muhatap aldıklarım onlar.

img

proxy

ÖZEL MESAJ

doğru kardeş.bazı kişilerin derdi farklı.bazıları kendini dev aynasında görüyor herhalde.ayağı yere basmıyor..........

img

kurtdövüşü

13 yıl 6 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

s.a. sayın abilerim kusura bakmayın ama tarih ve yer konusunda sizden cvp ve öneriler bekledim kimseden çıt çıkmadı mehmet ali abi hariç o baş tacı. gelmek isteyen arkadaşları göremedik ne yazık ki sözünüzün eri olun

img

emre1907

13 yıl 6 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

geçen hafta kararlaştırdık.......ben geldim emre 1907 geldi oturduk tatlımızı yedik tanıştık.gayet sevimli bir arkadaşımız. efendi dürüst çocuk.sadece 2 kişi idik, bazı arkadaşlar gelememiş olabilir yer ters gelmiş olabilir anlarım.ben açıkca ne beslediğimi,nerde oturduğumu ,memleketimi ve telefon numaramı yazdım dedim isteyenler gelebilir tanışırız.ben bazen bu siteden farklı kuşlar arıyorum ama onları bile kendime aramıyorum...benim hiç alakam olmadığı halde akgerdan arıyorum fellik fellik..kime ferudun abiye,neden çünkü bulamamış yardım etmek istedim.herşeyden evvel ferudun bey samsunlu hemşerim ondan dolayı yardım ettim,eğer bulursam kendisini arayıp yardımcı olucam.bazıları burda hakikatten piyasa yükseltmek için elimde şu var bu var yapıyor.lütfü beyin dediği gibi sana dönmüyorlar bile.arkadaşlar ben tekrar söylüyorum fırsat olduğunda ben her arkadaşla görüşürüm bana uyar.kurt dövüşü arkadaşım haklı bazıları büyük kuşcuya yatıyor,ama kimin ne olduğunu kimse bilmez.35 yaşındayım çocukluğumdan beri bu işle uğraşıyorum babadan dededen kuşcuyum.......burdaki bir sürü insanı ben tanımıyorum bile ,madem eski kuşcusunuzda neden tanımıyorum sizi?hadi ben seyrek görünüyorum,iş dolayısı ile piyasadan kopuğum..ama size samimiyetle söyleyeyim,benim başka forumlardan tanıdığım insanlar varki,5-10 sene öncesine kadar(ben piyasadayken)benden kuş alırlardı,bakamadıkları zaman ben yardım ederdim ne yapacağını ben anlatırdım..şimdi görüyorum hepsi mutasyoncu sakacı olmuşlar:)))orda burda abilik yapıyorlar.bu işin bir raconu vardır,kuş çıkartıcan veya elinde kuşun yoksa ortamda sadece dinleyecen...ama bakıyorumda herkes kuşcu olmuş...yani konuşmak ve polemiğe girmek istemiyorum kimse ile ama bazen konuşasım geliyor.özellikle florya konusunda konuşanlar beni ayar ediyor....bunu benim tanıdığım 3-5 harbi florcu konuşsa birşey demem ama floryayı tutmaktan başka bir şey bilmeyen burada ahkam kesiyor..en iyisi ben konuşmayayım yoksa ters olacak...burada kurt dövüşü, zafo bey,kuşadam,feridun bey ve emre 1907 ile her türlü konuşurum...emre yeni bir kardeşimiz ve meraklı yardımcı olmak lazım diğerleri zaten yazılarından belli sağlam kuşcular..mesela mustafa bey(okur) var rizeden mutasyon florya yapar oda saygıdeğer bir insan mehmet jeddi ha keza oda saygıdeğerdir..yani ben burda pek kafaya takılmaması taraftarıyım,eğer iş kuşculuğa gelirse...evvelallah piyasada ben varım derim her türlü......herkese sevgiler saygılar MEHMET ALİ ŞEN SAMSUNLU FLORYACI.

img

maga_3455

ÖZEL MESAJ

Arkadaşlar!!gelelim şu üretim kuş faslına..bazılarınız diyorki mutasyon kuşlar neden pahalı bu kadar?nedeni özellikle açık renk olan kuşların(satinent,latino)gibi sakaların fiyatı, üretimi zor olduğundan ve yuvada yavru büyütme olasılığı düşük olduğundan pahalı..muatsoyon kuş yapmak zormu?adamına göre değişir...mutasyon kuş yapan iyi kuşcuda var ortalama kuşcuda var.iş burda biraz maddiyata dayanıyor.ortalama mozaik kanarya üretmiş biri eğer parası varsa iyi bir kümes kurar mutasyon saka florya üretir.damızlığını alır ama bu onu iyi kuşcu yapmaz.eğer bunların ne olduğunu biliyorsan,hangi kuşu hangisine atman gerektiğini biliyorsan ve paran varsa yaparsın. renk varyasyonlarını tanımak dominant resesiv ayırımı intensiv non intensiv spalt ve arakuş(paspar) melanin ve lipokrom euo melanin ,feo melanin,opalin gibi kavramlar hangi rengin cinsiyete ve hangi rengin serbest ve dominat geçişle yavrulara aktarıldığını ve bunun gibi şeyleri biliyorsanız mutasyon kuş üretebilirsiniz.ama herşeyden önce kuş bakmayı bilmek,sağlıklı yaşam yeri sağlamak ve biraz heves......sadece mutasyon kuşu satın alıp kümese 8-10 mutasyon kuş koymakla kuşcuda olunmaz,sonra bu mutasyonu hangisiyle eşe atayim diye ona buna sorarsan(ki var böyle adamlar)o zaman sana kuşcu diyemem.bu biraz şeye benziyor..öten floryayı(başkasının dikip patlattığı)alıp kuşcular kahvesine gidip anlayan bir arkadaşı sayesinde kuşu öttürüp oradan büyük kuşcu bu adam diye alkışı alıp prim yapmaya benziyor.bilekten kuş çıkarmadan,onu dikmeden,çırlamaya yakın müdahale etmeyen adam ne kadar kuşcuysa,heves edip para döküp daha bakmayı bilmeyen adamların mutasyon kuşlara talip olması o kadar abestir.arkadaşlar orda burda şunu bunu arayacağınıza önce elinizdeki kuşun nasıl ötmesi gerektiğini öğrenin......3-5 sene sonra mutasyon kuş fiyatları hatta satinent sakalar maximum iyibir mozaik fiyatı kadar olacak yani 200-250 liraya şahane kuşlar alınabilinecek çünkü fazlalaşıcak.ama ondan sonra ötüm düzeltme çalışmaları başlayacakki o zaman gerçek kuştan anlayanlar belli olacak.benim bildiğim mutasyon saka besleyen hatta üreten adamın bu ne kuşu diye ispinozun resmini ekleyip sorduğunu gördüm:))bu forumlarda ispinozXkanarya dan yavru alınacağını idda edenden tutunda,dişi saka melezi ile sakanın muhteşem yavru verdiğinden bahsedip sonrada elindeki kuşu (dişi saka melezi)satmaya kalkanları gördüm.benim kimsenin ticaretine çomak sokmak istemememden karışmadım ama bazen gönlüm razı olmuyor.elbette kuş alınacak,satılacak ve takas yapıcan ama çakallık yapmadan yapıcan bunu.bilezikli saka ilanı veriyorlar,ama yakalama sakaya bilezik geçirmiş çakal gözümle gördüm bunları,kanarya altına yumurta kaçırarak yavru çıkartıyor sordumuz zaman nerde bu kuşun anası babası adam bana kasım sakası gösteriyor(yakalama)bunlardan ürettim(çünkü bilezikli gösterse bakıcam bilezik numarasına) diyor ama kınalanmamış olsada yavrular belli ediyor kendini, %100 yerli yavrusu,,,ulan ben o kanarya altında çıkma kuşlardan yavru aldım kendim yumurta sürdüm kanarya altına ve onlardan çıkandan yavru aldım kafeste. sen kimi kandırıyon dedim ve almak isteyen arkadaşa söyledim çıkalım diye, taaaaaaa izmire gitmiştik kuşları almaya....yani bu kadar çakal var piyasada.........yani kısacası saka besliyorum,florya besliyorum diyen adam önce beslediği kuşu tanıyacak sonra ileriki aşamaları öğrenecek.. herkese saygı ve sevgilerle MEHMET ALİ ŞEN SAMSUNLU FLORYACI.

img

maga_3455

ÖZEL MESAJ

Karahan kardeşim faslı filler yeteri kadar çipil zaten, boşver 4 ayaklıları ;) bu esnada olurdu kontakların arasında şööööle güzel boylu poslu 1 saka görürsen aman haberim olsun,zair bu sıralar işten başımı kaşıyamıyorum en lüxüm bu sitede yaptığım sohbetler onunda ötesine çıkamıyorum inan . Hele bu kuş alışverişini ticarete dökenleri görünce sende taktir edersinki insanın içinde pekte feyz kalmıyor zair...en azından istiyorumki bu site vasıtası ile birbirimize yardımcı olalım güvenelim çocukluktan kalma tedavisi olmayan bu hastalığımıza bir nebze olsada derman olalım :)) sağlıcakla kal kardeşim..

img

zafo

17 yıl 7 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Zafer abi dediklerinin altına imza atıyorum her iki konuda da benimde bu sıralar 4 ayaklılarla pek işim yok hatta şöyle beyaz rusya ya uzanasımda yok değil ama muhabbetine :) içimde kötülük yok :) kuş olayına gelince sezon açıldı abi bura şimdi 1 haftaya coşar ama birbirini bilenler biliyor kim sahte kim yalan dolan bizler bu işi hem hobi hemde zevk için yapıyoruz dediğin gibi çocukluk aşkımız ben bu sene 12 ye yakın melez aldım ama ne acıdırki melez babası 2 sakam öldü biri ayaklarını yuvalıklara takmış orda ölmüş biride kafesin altında anlam veremedim 3 tane saka da saldım inşaallah yaşamışlardır şuan bende 2 yıllık melez babası var ve eşi al mozaik resimlerini bu siteye eklemiştim videosuda var ama bu saka çok ilginç ötümse ötüm var ve kafesine koyduğum kuşu çiftliyor benim için çok değerli tüyden yeni çıktı değerini bulursda onuda vericem sadece ayırdığım 2009 bilezikli melezim kalacak bu sene sıfırdan küçük bir kümes kurucam 2 abim var onlardan haber bekliyorum bakalım durum budur abi bir öğlen yemeğede çıkalım müsayit zamanında

img

karahan9

14 yıl 9 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ben sadece hobi amaçlı kuş besliyorum.kuş işini ticarete dökmüş kişilere sonuna kadar karşıyım.sadece zevktir.kim yalan dolan onu takdirinize bırakıyorum.benim ne iş yaptığım,nereli olduğum,ne beslediğim,cinsim cibilliyetim ortada.mehmet ali beyin topiğinde ilk ben yazdım.demek ki çok cesurmuşum.saygılar.

img

proxy

ÖZEL MESAJ