Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

LÜTFEN YARDIM EDİN

arkadaşlar merhaba ben bir su kaplumbağası almak niyetindeyim neler almam gerektiğini biliyorum ama akvaryumumun hangi ebatlarda olmasına karar veremedim birde iç mi yoksa dışfiltremi alacağımın konusunda kararsızım

img

caneren

18 yıl 9 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

dış filtre puklarını hüüpletebilen birşeymi.Dış filtre diye içine suyu alıp süzenden,sadece içeriye hava üfleyene kadar bir sürü filtre gördüm. İç filtrem pukları alıp süngerine yapıştırıyo kabarcıklı olarak geri suyu veriyor.Memnununm benimki 80x22x40 dikdörtgen prizma akvaryum.

img

hamso

18 yıl 10 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam caneren: Neler alman gerektiğini biliyormuşsun ama sana ben yinede tekrardan söyleyeyim.Bende iç filtre var,bir derece bir de ısıtıcı var demirbaş olarak.Aksesuarlar ise üstüne çıkabilecekleri kadar bi kaya,zeminde 2 parmak kadar kumları ve mağara gibi içlerine girebilecekleri bi kayaları var.Hayatlarından memnunlar.Akvaryumum 50cm uzunlukta 26 cm genişlikte 28cm yüksekliğinde.Şimdilik bu akvaryum bana yetiyor.Sanırım eğer bu boylarda alırsan epey bi süre kullanabilirsin.Işık önemli birde eğer birsorun olursa söyle yardım etmeye çalışırız bütün forum olarak.

img

by_falcon

19 yıl 4 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam;

Arkadaşım bende bir resim vardı "akvaryum nasıl olmalı"diye onun resmini buldum.Sana ve diğer arkadaşlaarımıza yardımcı olursam sevinirim.

img

by_falcon

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için cvabımın geç olmasının nedeni hiç güncelle ye besmamamdır birde uv işi kafama takıldı istanbulda bunu nerden bulurum ve kime sorsam o da ne diyor ne diye tarif ediyim

img

caneren

ÖZEL MESAJ

slm caneren. uv lambası ile ilgili bir başlığımız vardı. bir çok kişi uv lambası bulmakta zorlanıyor. genelde de yanlış lambayı buluyor. istanbulda nerede bulursun bilmiyorum ancak online olarak sipariş verebiliyorsun. sürüngenler için özel uv lambası olmasına dikkat et. sana yine sürüngenler için normal lamba da satmasınlar. referans linklerde de bununla ilgili bir başlık vardı. bak aşağıda. http://www.hepsievcil.com/App/Forumlar/Cevaplar.aspx?KRef=5&FRef=30&BRef=5441

img

beppomomo

18 yıl 11 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba arkadaşlar ben bir hafta içerisinde şunları edinmeyi planlıyorum uv lambayı daha sonra alıcam 1.akvaryum(80*30*30*) 2.ısıtıcı 3.iç filtre 4.masa lambası(kaplumbağanın kara bir alana çıkıp kurumasını sağlamak için) 5.akvaryum kumu 6.tetra kaplumbağa yemi 7.2 tane kırmızı yanaklı su kaplumbağası

img

caneren

ÖZEL MESAJ

Yaa bişi sorucam o resimdeki akvaryum da su fazla koyulmamış mı ? Ben onun yarısı kadar falan dolduruyordum da...

img

aytugakdogan

18 yıl 10 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam; Ben kaplumbağalarım 6 cm oldukları zamandan beri suyu akvaryumun en üstüne kadar dolduruyorum.Alışıklar benimkiler hem su çok olunca daha güzel yüzecek alan buluyorlar.Suyun altında saksı var bir tane onun içine giriyorlar arasıra.Kayanın üstüne çıkıyorlar istedikleri zaman.Suyun altında da uzun bir süre kalabiliyorlar ayrıca.Adları üstünde zaten su kaplumbağaları

img

by_falcon

ÖZEL MESAJ

bende çok su olunca korkuyorum boğulacak diye:))))))

img

arzuunal81

18 yıl 10 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ