Hepsievcil

Kedi Forumları > Kedi Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

tuvalet eğitimi nasıl verilir

Kedimi bir hafta önce çöpte buldum.Sanırım 3 4 haftalık tuvaleti geldiği zaman çok bağırıyor kuma koyuyorum ama durmuyor kaçıyor. Tuvalet eğitimi nasıl verebilirim lütfen yardımcı olun yoksa annemler kedimi evden atacak.Daha tabaktan süt içmesini bile bilmiyor bu soğuklarda iki gün bile dayanamaz.Lütfen yardım edin :,(

img

erhan78

18 yıl 8 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Tuvaleti geldiği zaman değilde tuvaletini yaparken kuma koymayı deneyin.Halı bir az kirlenir ama mesajı alacaktır sanırım

tuvaletini yapmasını istediğin yere birkaç damla çamaşır suyu damlat ve ona koklat. bunu birkaçkez yaptığında, başka yere çişini yapmaz. KEDİLER ÇAMAŞIR SUYU KOKUSUNA GİDİP ÇİŞ YAPARLAR. UNUTMAYIN....

img

sevcanf

19 yıl 1 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sevcanf nin önerisine katılıyorum.yalnız kedi kumunun toz halde olmasına dikkat ettiniz mi öğrenmez istiyorum!?!

img

özzzde

18 yıl 8 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kullanacağınız kedi kumu çok tozlu olmasın. marketlerde kediler için özel kumlar satılıyor hemde uygun fiyatlı. bunların özelliği, sıvıyı sünger gibi bünyesine çekiyor ve sızıntı görülmüyor. çok kullanışlı. ömrünü doldurunca değiştiriyorsunuz

img

sevcanf

19 yıl 1 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sevcana katılmıyorum çok marka kedi kumu denedim ne koku yu aldı nede topaklandı kısaca memnun kalmadım.Ben en iyi randımanı park ve bahçelerden elde ettiğim toprak tan aldım siz de deneyin .Toprak en iyisiiii

bence yanlış bir yöntem bu toprak.çoğu kedide toprak, iltihaplanma ve temizlik sorunu yaratır.sokak kedileri nasıl beceriyor anlamadım fakat çoğu kum lu parkları tercih ediyor bu kesin!!!:))

img

özzzde

18 yıl 8 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

toprak kullanmak kedinizde iç ve dış parazitlere neden olur dolayısıyla da bu parazitler size de bulaşabilir.bunun yerine kuma çamaşır suyu damlatmak gerçekten işe yarıyor.bir de kullandığınız kedi tuvaletinin yeterli genişlikte olması lazım ki pisiciğiniz içinde rahat etsin:)

img

melike2

18 yıl 7 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kısa süre önce önce yaptığı dışkısını kumun içine koyun ve kedinizi de kuma yaklaştırın, kendi kokusunu alınca benimseyecektir. çoğu yerde işe yarar bu yöntem. çamaşır suyunu eğer kullanacaksanız 1 kereliğine ve kedinizi zorlamadan deneyin zorla detarjan koklatmak bana pek doğru gelmiyor.ayrıca neden kediler çamaşır suyu kokan yere yapıyor, onu anlayamadım bilenler söyleyebilir mi?

img

elmas

19 yıl 4 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

unutmuşum, kedigen.com da sorarsanız daha iyi yardımcı olurlar.

img

elmas

19 yıl 4 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ