Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

By-FaLCoN bana yardım et....

Merhaba kaplumbağa bakımı hakkında yazdıklarının hepsini okudum bu faydalı bilgilerini bizlerle paylaştığın için sağol. Benim iki adet kaplumbağam var onları plastik havuz içinde bakıyor ve kurutulmuş hazır kurtlarla besliyorum. Onlara daha sağlıklı bakmam için ne yapmam lazım?

img

erdoğdu

18 yıl 9 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam; Kaplumbağalar o dediğin plastik havuzların içinde kendilerini rahat hissedemezler.Genellikle hareketsiz dururlar onların içinde.Su seviyeleri de az olduğu için yüzme imkanı bulamazlar.Ayrıca sularının ısılarının 28 derece sabit kalması gerekli.Plastik havuza ısıtıcı yerleştirilemez.Bunun için hem filtre hem ısıtıcı hem kaya hemde yüzebilecekleri bir su koyabileceğin bir akvaryum olmalıdır.Yani tavsiyem akkvaryum almalısın bir an önce.Filtre ve ısıtıcıda.Baştan sana masraflı gelebilir ama 1 kere veriyorsun bence almalısın kaplumbağalar için.Göreceksin daha kıpır kıpır olacaklar yerlerinde duramayacaklar arasıra kayanı üstünde uyuyacaklar.herşey daha güzel olacak.Beni dinlersen ilk önce akvaryum almalısın.Yem konusuna gelince bendede senin yemlerinden var ayrıca kaplumbağa yemi kullanıyorum ve yemlere sıkılan vitaminleri haftada 2 kere yemlerine damlatıp veriyorum.Başka sorun olursa seve seve ben ve bütün arkadaşlar cevap veririz..

img

by_falcon

19 yıl 4 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

erdoğdu isimli arkadaş;

Falcon'un bütün yazdıklarını okuduysan,demek ki foruma da şöyle bi göz atmışsındır.Forumda kaplumbağaya nasıl bakılması gerektiği ile ilgili onlarca başlık,yazı vs... var.İlginç yani. Senin attığın mesaj ile Falcon'un yazdığı cevabın zamanları çok yakın.Bu arada üstüne basarak-Falcon'un kullandığı karakterleri de kullanarak-ondan yardım istemen de çok garip.

Sakın Falcon=erdoğdu olmasın?

Biz neleri geçirdik,gördük bu forumda?

img

city35_

18 yıl 10 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

erdoğdu city35 in yazdıklarına katılıyorum yeni üye olmanda ayrıca çok ilginç insanın aklına türlü türlü şeyler geliyor

img

hülya999

19 yıl 10 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

:)) yapmayın arkadaşlar burda sadece bizim gibi büyük kapluş severler yok 10 yaşında bile yazan var okumuş olabilir ama birebir cvp almayı arzu ediyordur Hülya ayrıca Ada''yı çok beğendim uamrım hep sağlıklı kalır onun için hazırladığın yuva!ya ise bayıldım ellerine sağlık arkadaşım mükü..

img

septempt

18 yıl 9 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

city35 varmısın Bu forumun yöneticisine soralım eğer bensem atsınlar beni ama değilsem seni atsınlar varmısın??Ben kimseye yalan söylemedim ve böyle işlerdende hoşlanmam.Kimseye kaışmam banada karışmayın lütfen erdoğdu krdeş sende kuasura bakma bu arkadaşlarla bi alıp veremedğim yok ama onlar takılıyor sen istediğin kişiye istediğini sorabilirsin.Hepimiz cevaplarız ama beni özellikle söyldiğin için tşk ederim.

img

by_falcon

ÖZEL MESAJ

Eğer verdiğim tavsiyelere uyarsan kaplumbağa için daha iyi bir ortam hazırlayacağını düşünüyorum sevgiyle kal.

img

by_falcon

ÖZEL MESAJ

City35_''e bende katılıyorum by_falcon = erdoğdu

Arkadaşlar eğer gerçekten iftira atacaksanız başka birisini bulun bence bunu sizler planladınız.Ve eğer gerçekten bu bi üyemizinse özür dilerim ama eğer brisi plan yapmışsa adam gibi çıksın konuşalım.İnsanlara iftira atmak kolay olur ama bunu düzeltmek gerçekten zordur.Öyle 3-5 kişinin lafınada buradaki binlerce insan kanmaz bunu anlayın lütfen.Ve gerçekten bu olayı uzatırsanız sizin durumunuz bu sayfayı okuyacak herkez tarafından görülecektir.Eğer bana ve aileme kaba bir söz söylemediğiniz taktirde sizlere alet olmayacağım.Eğer kaba konuşursanız forum yöneticileri sağolsun...Önyargılı olmayın hiçbir konuda burası pet hayvanları soru ve cevap sitesi A Takımı değil. Saygılarımla daha fazla bu duruma cevap verip sizlere alet olmayacağım.Beni tanıyan tanıyo zaten Saygılarımla

img

by_falcon

ÖZEL MESAJ

yeni üye olmuş biri tutupda kullanıcı adı vererek yardım istemez seninle ilkleri yaşıyoruz galiba. erdoğdunun mesajı eski kullanıcılerın bunu anlmasına yetiyo yeniler anlamayabilir. "kaplumbağa bakımı hakkında yazdıklarının hepsini okudum bu faydalı bilgilerini bizlerle paylaştığın için sağol."demiş hadi seni çok tuttu direk sana yazıyo diyelim. "iki adet kaplumbağam var onları plastik havuz içinde bakıyor ve kurutulmuş hazır kurtlarla besliyorum. Onlara daha sağlıklı bakmam için ne yapmam lazım? " yazmış hani okuduydu senin yazıyı ee okuduysa bilmeli nasıl beslemesi gerektiğini bi daha niye soruyo. senin yazılar yetmediyse ona daha ne istiyo senden. kimse ne ailene ne sana kötü bir söz yazmaz.

img

hülya999

19 yıl 10 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ