Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

kapluşlardan bize bulaşan hastalıklar - 2.sayfa

yaklaşık 3,5 senedeir kapluş besliyorum ve şimdiye kadar ondan kaynaklandığını düşündüğüm bi rahatsızlığım olmadı. ama çocukken köyde tepelere çıkıp kaplumbağaları yakalayıp eve getirirdik.bazen elimize tuvaletlerini yaparlardı:) ve hep annem kızardı elinizde siğil çıkacak diye:)aradan zaman geçti ve benim ellerimde siğiller çıktı.bunların sebebi kapluşların tuvaletimiydi bilmiyorum.daha sonra geçtiler.acaba kapluşlardan insanlara bulaşan hastalık var mı?

img

arzuunal81

18 yıl 9 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kaplumbağalar kendi kendine değil biz bakmayı beceremediğimiz zaman hastalanırlar. onlardan bize de bakteri ancak bizim pisliğimiz yüzünden bulaşır. insanlar bence çok daha pis.

img

beppomomo

18 yıl 9 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

onlara biz bakıyoruz ve biz nasıl yetiştirirsek beslersek onlar o şekilde ya iyi ya kötü olurlar

img

by_falcon

19 yıl 2 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ne ekerseniz onu biçersiniz. herşey sizde bitiyor

img

hülya999

19 yıl 8 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hepimiz aynı düşünüyoruz doğru olandda bu

img

by_falcon

19 yıl 2 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

:))

img

beppomomo

ÖZEL MESAJ

arkadaşalar lütfen bu sezarpc denen kişiye prim yaptırmayın hiçmi okumuyorsunuz yazdıklarını 6 sında kapluşlara domuzdan farkısızlar yazıyor hamster besliycem diyo hamster sayfasında öğkk iğrenç fare işşte diyor bu gün başkasının akvaryumunu alıp benim nasıl olmuş diyor off yaa cvp bile vermeyin..!!! Bu kadarda densizlik olmaz artık..

img

septempt

18 yıl 7 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yaa ben bi yerden duymuştum tırnaklarından bize hastalık bulaşabiliyomuş tırnagında biriken pislikler buna neden oluyomuş

img

maniyak

18 yıl 4 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tırnaklarla ilgisi yok. dışkılarından.

img

beppomomo

ÖZEL MESAJ

merhaba benim su kaplumbağam var ve suyunda kurt gördüm..canlıydı.acaba hastalık mı yoksa yemlerden mi olabilir? ben dr um ama kaplumbağa dan anlamıyorum haliyle..telaşlandım şimdi kurtlandı mı hayvancağız diye....bir bilen varsa yazarsa sevinirim.....

img

meltemhale

18 yıl 2 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam ;

Genellemesiyle ve görüşleri itibariyle By_FaLCoN `a tamamiyle katılıyorum.Bilgilerin için teşekkürler By_FaLCoN  Thumbs Up

Sevgiler. Turtle 

img

deepfıshıng48

18 yıl 10 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ