Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

kapluşlardan bize bulaşan hastalıklar - 3.sayfa

yaklaşık 3,5 senedeir kapluş besliyorum ve şimdiye kadar ondan kaynaklandığını düşündüğüm bi rahatsızlığım olmadı. ama çocukken köyde tepelere çıkıp kaplumbağaları yakalayıp eve getirirdik.bazen elimize tuvaletlerini yaparlardı:) ve hep annem kızardı elinizde siğil çıkacak diye:)aradan zaman geçti ve benim ellerimde siğiller çıktı.bunların sebebi kapluşların tuvaletimiydi bilmiyorum.daha sonra geçtiler.acaba kapluşlardan insanlara bulaşan hastalık var mı?

img

arzuunal81

18 yıl 9 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

galiba By_FaCoN bayağıdır forumda yok.

kaplumbağanda parazit olma ihtimali var, zayıf da olsa. akvaryumdaki taşları nerden aldın? akvaryum kapalı bir sistem olduğu için ancak dışarıdan gelebilir. nasıl kurtçuklar mesela?

img

beppomomo

18 yıl 9 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Yaaa ben 2 gün önce bi kaplumbağa aldım ama 2 gündür yemini yemiyooo, neden acabaa?? ne zaman löpür löpür mama yiyecek benim küçük kapluşum yaa, bu normal mi sizce?? tecrübeli olanlar bana yardım etsin lütfen :(

img

ayferyeliz

17 yıl 7 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ayferyeliz, forumu önce biraz tarayıp ondan sonra ilgili başlık altına sorunuzu yazmanız gerekir. Veya gerekirse yeni bir başlık açabilirsiniz. Sorduğunuz sorunun bu konuyla ilgisi yok. Eski başlıkları yukarı taşımayınız lütfen. Yine de bu linki inceleyebilirsiniz: http://www.hepsievcil.com/App/Forumlar/Cevaplar.aspx?KRef=5&FRef=30&BRef=5441

img

beppomomo

18 yıl 9 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

1-Kaplumbağanızın dışkısını elle temizlemeyin 2-Kaplumbağanızı elinize alırsanız mutlaka ellerinizi iyice yıkayın 3-Yemek yenilen yerlerde kaplumbağanızın dolaşmasına izin vermeyin 4-Yemek yerken kaplumbağanızı ellemeyin. 5-Kendi kullandığınız eşları kaplumbağanızla paylaşmayın bunların hepsini yapıyorum. teşekkürler bilgilendirdiğin için

img

hergelee

17 yıl 7 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

herkese merhaba benim kaplumbağamı aldıktan 3-4 gün sonra gözüm şişti genelde ona dokunduktan sonra gün içinde gözümü kaşıyorum mutlaka ondan ama siz bi görüş bildirirseniz sevinirim

img

gorkemetallica

17 yıl 7 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar biraz geç kaldım yazmakta ama okur okumaz hemen bu sezarpc denen şahsa cevap verme ihtiyacında bulundum. Ona soruyorum; 1. domuz evde beslenmez 2. kaplumbağa ya da herhangi başka bir evcile ne kadar temiz bakarsan o kadar temiz olurlar. madem bu kadar saçma bi kıyaslama yaptın hadi o zaman evde domuz ve kaplumbağayı aynı anda besle de hangisi daha temiz bir gör. arkadaşlar dediğiniz gibi belki prim olcak ama buna da cevap verilmezse neye verilir. herkese iyi akşamlar

img

another

18 yıl 7 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

YALANNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN BUNLAAAAAAAAAAAAAAAAAARRRRRRRRRR BİYERİNİZDEN ATMAYINNNNNNNNNNN

img

holopter

16 yıl 3 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

VAR AMA ÖYLE SİĞL FLN DEĞİL SAYGILAR EFEM

img

holopter

16 yıl 3 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar 6 yıldır kaplumbağ bakıyorum bu güne kadr sadece bir kez rahatsızlandı bunun haricinde ne onda bi hastalık oldu nede ondan bana bulaşan bişi allaha şükür hiç bişey olmadı bunun en önemli unsuruda temizliktir lütfen kaplumbağnıza temiz baktığınız müddetçe korkmayın...korkunuz çok yersiz olacaktır.

img

paticiijlal

14 yıl 7 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ