Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

yardım

slm, Joe ve Moe[su kaplumbaaları]alalı yaklaşık 3 ay falan oldu... başta baya bi ii geçinioduk aramız superdi ikisiyle de... sonra bi süre ben onlarla ilgilenemedim... sadece yemlerini verebildim [bi de başta yemek falan yemiolardı] sona hep uyumaya başladılar ve hep uyudular hiç yemediler falan... bi de sanki bana küstüler gibi oldu... neyse bundan 2 hafta kadar önce Joe''nun kabuğunda bi yumşaklık hissettim, tırstım falan ve olayın kremini almadıım için olduunu düşündüm, daha sonra bi yerden okudum ki güneş e komadıım için kabuğu yumşamış [aptal ben, nası düşünemedim] neyse o gün bugündür güneşe koyuyorum... bi de kremlerini alcaktım petshop ta kalmammış daha sonra alcam... neyse olay şu ki uyuduklarıdan mıdır nedir yemlerini yemiolar hala, ve hala bana kızgınlar snki...neden sizce??? bir de sizce geç mi kaldım, güzlim hayvancıklara birşey olur mu? ve de kremi alsam hemen bu durum düzelir mi?? ltfn söyleyin, yardım edin bana....

img

black_rose

18 yıl 11 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ve düşünüyorumda dünyadaki en berbat kaplumbaa sahibiyim heralde :S

img

black_rose

ÖZEL MESAJ

slm black_rose, bulundukları ortamı yazarsan yardımcı olabiliriz.

img

momo

19 yıl 3 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

şey akvaryumum olmadıı için küçük kaplar oluoya işte onun içerisindeler...

img

black_rose

ÖZEL MESAJ

yani suyu ısıtamıyorsun ve ayrıca filtre de olmadığı için temizlenmiyor. kapluşları üşümekten seni pek görebilecek durumda değiller. akvaryum, ısıtıcı ve filtre al sonra bir değıişiklik olmazsa yine yaz. sitede daha önce çok yazdık. o bahsettiğin kaplar kaplumbağalar için uygun değil ve işkence. sitede çok güzel akvaryum örnekleri var. incele istersen. eğer bu şekilde bakmaya devam edersen ölürler.

img

momo

ÖZEL MESAJ

aslında suları güneşe koduum zaman ısınıo ve suyu da sık sık deişiyorum... ama tabi akvaryum en iisi biliyorum da şuan alabileceimi pek sanmıorum :(

img

black_rose

ÖZEL MESAJ

ya bir de şey ben ısıtıcı almak istiorum ama bunun için de akvaryum gerekli ki onu da alamam, peki naapmalıyım???

img

black_rose

ÖZEL MESAJ

baska şeylerden kısıp gerekli şeyleri alabilirsin. bizden söylemesi. hepimiz öyle yaptık.

img

momo

ÖZEL MESAJ

örneğin ben

img

aytugcan13

18 yıl 11 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ne diosun abicim yaaa... onlar bana hediye geldi tamammı bu bir... ikincisi eft şu an için hiç bi şekilde alamam olay da bi akvaryumla bitmio.. onları sizin düşünebileceinizden daha çok seviorum ki çevremdeki insanlar ne kadar da özürlü gibi grmüş olsalarda... ve şu da war onları ne pahasına olursa olsun yaşatıcam ve bunu size kanıtlıycam... çok bilio olabilirsiniz, ama insanlıkdan anlmadıınız belli

img

black_rose

ÖZEL MESAJ