Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

yardım - 3.sayfa

slm, Joe ve Moe[su kaplumbaaları]alalı yaklaşık 3 ay falan oldu... başta baya bi ii geçinioduk aramız superdi ikisiyle de... sonra bi süre ben onlarla ilgilenemedim... sadece yemlerini verebildim [bi de başta yemek falan yemiolardı] sona hep uyumaya başladılar ve hep uyudular hiç yemediler falan... bi de sanki bana küstüler gibi oldu... neyse bundan 2 hafta kadar önce Joe''nun kabuğunda bi yumşaklık hissettim, tırstım falan ve olayın kremini almadıım için olduunu düşündüm, daha sonra bi yerden okudum ki güneş e komadıım için kabuğu yumşamış [aptal ben, nası düşünemedim] neyse o gün bugündür güneşe koyuyorum... bi de kremlerini alcaktım petshop ta kalmammış daha sonra alcam... neyse olay şu ki uyuduklarıdan mıdır nedir yemlerini yemiolar hala, ve hala bana kızgınlar snki...neden sizce??? bir de sizce geç mi kaldım, güzlim hayvancıklara birşey olur mu? ve de kremi alsam hemen bu durum düzelir mi?? ltfn söyleyin, yardım edin bana....

img

black_rose

18 yıl 11 ay 30 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bişey daa sorcaktım şimdi ben bunları leğene kodum, su da yaklaşık 4 cm şuan su bomboş taş koycam da onun dışında o bahsettim renkli minik taşlar, dediimi anlamışsındır sanırım, onlardan da koyayım mı bi de bu lamba hep açık mı kalcak???

img

black_rose

ÖZEL MESAJ

hayır gündüz yakmana gerek yok. akşam 2-3 saat yaksan yeterli. kayaya çıkıp kurusunlar. gerine gerine hoşlarına gider. renkli taşlar gerekli değil. dekoratif amaçlı kullanılabilir. bunların ne ile boyandığını bilmediğimiz için pek kullanmayız. ama kalitesinden emin değilsen - ki değilsin- kullanma. bahçe malzemeleri satan bir yerden çakıl alabilirsin. akvaryuma koyduuğun herşeyin (taş çakıl vb kaynatılmış su ile dezenefekte edildiğinden emin ol. kapluşuna şu an bol güneş, vitamin takviyesi, pet shopta kapl. için özel var ve bol yemek lazım. kolay gelsin.

img

momo

19 yıl 3 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hım tamam çok saol

img

black_rose

ÖZEL MESAJ

son bişey daha; bu kabuk sertleştiriciyi sadece üstündeki kısma mı sürcem, yoksa altındaki kısma da mı sürcem... gerçi iki kısım da kabuğu oluşturuo ama, ben dün sadece üstüne sürdüm :S

img

black_rose

ÖZEL MESAJ

açıkçası hiç düşünmedim. benim kaplumbağanın hiç kabuğu yumuşamadı ama tabi mantıken iki tarafa da sürmek lazım.

img

momo

19 yıl 3 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tamam tekrardan çok saoll

img

black_rose

ÖZEL MESAJ

eft veterinere gittim çünkü vitamin falan alcaktım ama veteriner yerinde olmayınca da ne bişey ödedim ne de bişey aldım, bilip bilmeden konuşmasan super olcak war ya...

img

black_rose

ÖZEL MESAJ