Hepsievcil

Kuş Forumları > Kanarya

Mesaj Ekle

2005 Malinua Yavruları

Orjinal bilezikli malinualarımın yavruları satılıktır. İlk ağız yavrularım,yumurtadan iti baren bülbül dinletilmiş itana ile bakılmıştır birtanesi sadece sarı renkte diyer ikisinin kafasında bademleri var üçüde erkek ders yapmaya başladılar.Kuşları çok erkekn satmamın sebebi yerim olmadığından.. 0555 235 68 94 [email protected] Mustafa Gökhan AVCI

img

mgavci

19 yıl 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ERKEK OLDUKLARINA KESİN EMİNMİSİN YAVRULAR KAÇ GÜNNÜKFİYATLARI NE KADAR

img

dostlar

18 yıl 11 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kardeşim gökhan ben sana bahsettiğim saka melezini aldım kuşun acayip bir ötüşü var sana ses dosyasını gönderirim sakada kanaryadan dahada acemiyim inşallah bir sorun yaşamam kuşlarını kim satın alacaksa burdan duyurayım kuşlar doğduğu günden itibaren yurt dışında dünya şampiyonu seçilmiş kanaryaların maniloislerin sesini dinlemişlerdir ayrıca gökhan kardeşim tam bir kanarya sevdalısı ve bakıcısıdır gökhanım eğer senin için bir sakıncası yoksa bana yavru erkeklerden birini verirsen çok sevinirim veremesende canın sağolsun allaha emanet ol

img

cem_working

19 yıl 7 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Cem ağbi; Kümesimdeki bütün kuşlar senindir bülbül ötümüne girsinler gel al. istediğin kuş ve kuşlar senindir.. Sağlıcakla kal,sakal melezin hayırlı olsun iyi günlerde dinle....

img

mgavci

19 yıl 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

gökhanım senin bu alçakgönüllü oluşun seni ileride çok iyi yerlere getirecek bundan kesinlikle eminim yaz ortaları gibi işten güçten fırsat bulsakda kanaryaseverlerle bir piknik organize etsek çok güzel olur bence hoşçakal gökhanım

img

cem_working

19 yıl 7 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

CEM BEYkardeşim malinular dünya şampiyonunu dinledi diyorsunuz.Şunu hiçbir zaman unutmayalım kuş genetik yapısında ne var ise onu öter. Siz kaset ile sadece ses tonunu yönlendirebilirsiniz.Öyle olmazsa idi hepimiz birer j.gilbert yada N.luciens olurduk.unutmayalım ki avrupadan çok iyi erke alabiriz ama ona uyacak dişiyi asla alamayız.Vermezler.Çünkü kendilerine rakip istemezler.Şöyle bir bakarsak 129 puanlı kuşun yavrusu 90 puan bile alamıyor.Acizane ben tecrübelerime dayanarak bunu söylüyorum.adnan.

img

adnan

21 yıl 3 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ADNAN BEY; Malinualarım dünya şanpiyonlarıı dinliyor bülbül dedinliyor bu doğrudur.Kuş genetik yapısında ne varsa onu öter bu''da doğru AMA bildiğiniz üzere malinua cinsi kanaryalar çok kopyacı kanaryadır neyi duyarsa taklit eder.Bu bir kenara daha basit bir örnek bülbül ötümlü kanarya yetiştiriyorlar ve çok ciddi yarışmalar oluyor sorarımki bu kanaryanın''damı genetik yapısında var bülbül ötümü.Ozaman bu malinucılar boşa uğraşıyor çeşitli nağmeler de malinua yetiştirmek için.Şunu''da önemle bildiririmki biz istanbul malinua cıların avrupadaki malinucıların;ne dişisine nede erkeğine ihitiyacımız var biz kendi ürettiğimiz kuşlarla kendi yağımızla kavrulmaya çalışıyoruz bununda oluşumu içindeyiz.Bizim ustalarımız bize yeter Tayfun Ağbimiz(kanaryasesi.com)Adnan tepe-Hüseyin ipek(Malinuacılar.com) Hatırlayamadığım daha bir çok usta var. Bu insanlar bu işi çizgisiyle nizamıyla yapan insanlar her anlamda.Birde yazdığınız yazı şu şekilde kınıyorum insanlar burda ürettiği malı pazarlıyor sonuçta,sinek mide bulandırır.Lütfen daha dikkat edelim Herkese bol yavrulu sezonlar.... Enderin saygı ve sevgilerimle.... Mustafa Gökhan AVCI

img

mgavci

19 yıl 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sayın Mgavci ben kimseyi eleştirmiyorum.Ama şunu söyleyeyim.Bülbüllü malinois kanarya derken bu işi en iyi yapan sırrı amcadır.Ama şunu untmayalın bülbül ötüşü yapan kanaryaya tüy döneminde aynı kasedi dinletmeseniz sonuç hüsran olur.Hani kuşun genetik yapısı buna uygundu.Benim değinmek istediğim konu bu.Ben kimseyi karalamak gibi bir niyetin yok.Öyle bir kelime zikretmiş isem özür dilerim.Ama ben okadar kişi tanıyorum.Malinuaya kased dinletiyorlar kuş tüye girince ötüş tamamen değişiyor.

img

adnan

21 yıl 3 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Adnan bey; Bu işin sırrını amcanız biliyor olabilir herkes kendine göre ustadır sadece amcanız malinua yetiştiriyorda değil bizde biliyoruz tüyden sonra ötüm değiştireceğini.Bu malinua olayını ozaman siz kendi tanıdıklarınızla görüşüp tartışacaksınız. İstanbul malinua''cıların en damardan çırağı..... Mustafa Gökhan AVCI

img

mgavci

19 yıl 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Yanlış anlaşılmış,sırrı derken,Samsundaki Sırrı Şenel Beyden bahsetmiş Konyadaki Adnan arkadaşımız,Sırrı Şenel Bey Bülbül Ötümlü Malinua yetiştiricisidir,Samsunda bulunan ustadlardandır...

img

adotepe

19 yıl 4 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ