Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Hamster

Mesaj Ekle

GUİNEA PİG İLE İLGİLİ HERŞEY - 13.sayfa

selam arkadaşlar;; guinea piglerle ilgili sorularınızı bekliyorum,elimden geldiğimce size yardımcı olmaya çalışacağım. sevgiler....

img

şilacık

19 yıl 7 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm byz,gonzalesinin ölümüne çok üzüldüm...=((( 1-tabi guinean sana iyice alıştıktan sonra yavaş yavaş evde dolaştırmaya başlasan çok iyi olur.böylece hayatını kafeste geçirmek zorunda kalmaz.ama sana tamamen güvenmesi gerekiyor.eve belki biraz zarar verebilir ne de olsa kemirgen bir hayvan bu yüzden gözün üstünde olsun... 2-tuvalet konusu biraz karışık.ben de duydum bazılarının tuvalet eğitimini verebildiğini.benim guineam ilk başlarda heryere yaıpyordu ben özel bir eğitim vermedim ama artık kafesinden çıktığında yapmıyor.tabi arada bazı durumlarda yapıyor ama genel olarak bir sorun yok... 3-tabi msn imi ekleyebilirsin.guinealarla ilgili soru sormak isyene tüm arkadaşlar [email protected]....

img

şilacık

ÖZEL MESAJ

teşekkür ederim şilacık.ekledim .görüşürüz

img

byz

18 yıl 4 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba şilacık, benim ilanımı okumuşsundur.oğlumun kedi tüyü alerjisi var,kafesteki bir guinea pig den de etkileneceği hiç aklıma gelmemişti. neyse ben bu arada zeytine (adı) acaip alıştım. bundan 25 yıl evvel ben bir guinea pig e (gogo) yaklaşık 3-4 yıl bakmıştım. o zamanlar türkiyede hiç kobay falan yoktu, adı bile bilinmiyordu, internet bile yoktu, ingilterede bi kitapçıda kitabını alıp ne olduğunu öğrenmştim. gogo yu da bir gün tahtakaleye gittiğimde kafeste görüp aşık olup alıp almıştım ama iri bir kedi kadardı.sonra 3 yıl da bende yaşadı ve öldü. şimdi zeytini vemek bana çok koyuyor.neyseki daha bir isteyen yok.ama ben pek çok şeyi unutmuşum.senden bilgi almak umuduyla yazıyorum.yardım edersen çok sevinirim.mamasını verdiğimde burnuna tutup koklamasını bekliyorum, mamaya bakmıyor. bunlar görmüyormu?elimi hareket ettirdiğimde yine bakmıyor, sadece hareketten irkiliyor.gözleri ile ilgili bana bilgi verebilirmisin?sevfgiler, selamlar gülriz [email protected]

img

insaf

19 yıl 4 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm insaf,zeytin`i verecek olmana çok üzüldüm.Normalde guinealar mamalarının kokusunu alıp kendiliğinden yerler.ama sanırım zeytin`in bir sorunu var.veteriner değilim bu konuyla ilgili pek bişey diyemem ama eğer elinizi hareket ettirdiğinizde hiç ilgilenmiyor orda hiç bişey yokmuş gibi duruyorsa gözünde bir problem olabilir..eğer seni çok tedirgin ediyorsa veterinere götürmeni tavsiye ederim.ne olur ne olmaz..umarım bişeyi yoktur zeytin`in...

img

şilacık

ÖZEL MESAJ

slm aslınur c vitamini için ilaç vermeni önermem doğal yollarla ihtiyacını karşılayabilirsin.daha sağlıklı olur.karamelin iyileşmesine çok sevindim.hareketsizliğinin sebebi evine alışamamış olması olabilir.biraz daha alışsın yerinde durmayacak emin ol=)=)=)kaşınmasının sebebi pire olabilir.veterinere götürürsen piresi için birşey damlatabilir..

img

şilacık

ÖZEL MESAJ

Arkadaşlar Guinea beslemeye karar verdim fakat nereden bulucam semtimde satan bi yere rastlamadım:(

img

dishii

17 yıl 3 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba bnm sormak istediim bi soru var size bu tatlı yaratkların tuvalet terbiyesi gbi bi olayı oluyomu yani evde falan gezdiklerinde herhangi bi sorun yaşanıyomu.cevap verebilirseniz çok sevinirim...

img

süleymancan

17 yıl 4 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selamlar :)yemek olayını çözdük fakat korku sorununu çözemiyoruz kucağımda dururken hiçbişey yok ama kafese yaklaştığımız anda her yer birbirine giriyor :S dün gece de kaçmış kafesten saksıdaki çiçekleri yemiş !!!tuvaletini de oraya buraya yapıo neyse o önemli diil de niye hala alışamadı anlamıyorum .üzülüyorum bi de ."kötü mü ettik kardeşlerinden ayırdık da düşman mı oldu bizi sevmiyo ya" diyoruz..marım yakında bize alışır :`(((

img

byz

18 yıl 4 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slmlar,maalesef guinea piglere kediler gibi tuvalet eğitimi vermek mümkün değil..ancak size alıştığı zaman,size olan korkusunu yendikten sonra tuvaletini dışarıda pek fazla yapmayacaktır.yuvasında yapmayı tercih edecektir.tabii zaman zaman yuvasının dışında da tutamaya bilir.hoşgörün artık...=)

img

şilacık

ÖZEL MESAJ

slm beyza=)demek ki guinean sana çook çok alışmış ne mutlu sana..kafesine bile girmek istemediğine göre=)bu sorunu çözmek için kafesine yem fln koyun acıktığı zaman girecektir.bu arada evin içinde her bulduğunu yemesin,,ishal fln olabilir...yakında sizi çok çook daha sevecektir=)=)=)

img

şilacık

ÖZEL MESAJ