Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Akvaryum Balıkları

Mesaj Ekle

yamuk yumuk lepistes?

selam ..bugün birtane erkek lepistes aldım iki dişi lepistesimin yanına ama bu balık bi garip arkadan baktıımda fark ettim resmen yamuk yumuk bu balık !!!! niye böyle acaba bi bilgisi olan var mı .. hani dişi olsa hamiledir belki diicem ya da kamburdur diicem ama erkek ...cevaplarsanız sevinirim..

img

2na

18 yıl 11 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

vay be kimsenin bu konuda bi fikri yok heralde.. benim aklıma genlerinden kaynaklı olabileceği geldi..nese önemli değil.. sadece kısır değildir diye umuyorum.. insallah..

img

2na

ÖZEL MESAJ

büyük bi balık vurmus olabilir doğustan olabilir bir hastalık geçirmiş yada geçiriyo olabilir. benim önerim balıkları dikkatli gözlemleyerek almandır...

img

nurettindede

18 yıl 6 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kısır olmasının bunla bir ilgisi yoktur heralde.dedigin gibi balıgın fizigi ile ilgili bir durum heralde şimdi yanlış bir şeyde söylemek istemem.Ama korkulacak bişey degil merak etme..

img

crano

19 yıl 3 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

evet haklısınız bundan sonra bakıcam koydukları balıklara..ben 2 dişi bi erkek dedim onlar poşete koyup verdiler hiç bakmadım bile.. ama balık şuan gayet iyi ..çok canlı..akvaryumun maskotu olsun oda naapalım :)

img

2na

ÖZEL MESAJ

ben balıkçıdan duyduğumusana anlatayım ben bir gün balık almaya gittim ve balıkçının bir adama şu sözleri söylediğini duydum balıkçıya göre istanbulda toptancılarda defolu balıklar satılıyormuş tanesi 250 500 ykr arasında balıkçılar bu balıkları alıp sağlamlarla karıştırıp aynı fiyata satıyorlarmış sana da bunlardan biri si denk gelmiş olabilir saygılarımla [email protected]

ben ankaradayım ama tabii herşey olabilir ..sonuçta ben artık petshopçuların hiçbirine inanmıyorum..ha şuda var tabii belki onlarda farkında değildir..ama hiç güvenim kalmadı zaten onlara ..iş bizde bitiyo alırken bakmak gerek. ya da fiyatları öğrenip kazıklanmamak gerek.. öyle şeyler yapıyolarki ..valla indirim yapıyolar güya ama aslında YAPMIYOLAR.. mesela %2o indirim var diyo alıyo eline hesap makinesini pat pat basıyo şukadar.. gerekirse siz alıp hesaplayın valla çekinmeye hiç gerek yok. :)

img

2na

ÖZEL MESAJ

ya bi örnek daha vermek istiyorum..bugün yine gittim bi akvaryumcuya çöpçü bide vatoz alıyım dedim..akvaryuma bi baktım bütün çöpçüler biyere toplanmış didişiyolar biraz daha yaklaştım oda ne akvaryumda bi lepistes ölmüş onun ölüsünü yiyolar e şimdi gelde al öle bi akvaryumdan balık.. lepistes hastamıydı nie öldü o akvaryumdan balık alırsam benimkilere de bişe bulaşır mı die insan düşünüyo ..e e be adam okadar cinlik yapıp insanları kazıklamanın yolunu ariicana akvaryumundaki ölü balıı temizlede balık sat be.. ki iş onlada bitmiyo tabi..hani dürüst olmiicakya bari biraz oluyomuş gibi gözüksün diye..nese çok uzattım kusura bakmayın..konuşasım varmış heralde

img

2na

ÖZEL MESAJ

2na bakıyorumda cok heycanlısın ilkkez canlı dogum gordugum zaman bende heycanlanmıstım umarım bu ilgini kaybetmezsin

img

thereasun

18 yıl 3 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

:))) arkadaşım sakat salık doğumları normaldir. sebebide kardeş balıkların birşleşiminden doğal olarak aralarında sakat doğan yada ölen balıklar oluyor.Balık yüzebiliyorsa herhangi bir probşem teşkil etmez anca kısırlık konusunda sakatlıyı ile alaksı olan bişi değil...

img

acayibadam_35

18 yıl 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ