Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Akvaryum Balıkları

Mesaj Ekle

yamuk yumuk lepistes? - 2.sayfa

selam ..bugün birtane erkek lepistes aldım iki dişi lepistesimin yanına ama bu balık bi garip arkadan baktıımda fark ettim resmen yamuk yumuk bu balık !!!! niye böyle acaba bi bilgisi olan var mı .. hani dişi olsa hamiledir belki diicem ya da kamburdur diicem ama erkek ...cevaplarsanız sevinirim..

img

2na

19 yıl 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

evet balık hobisine yeni girdim..yanlış bir şey yapmak istemiyorum..sürekli araştırıyorum bundan dolayı bi sürü soru çıkıyor.. bu arda biraz moralim bozuk.. yavruların hepsi öldü bi lepistesimde hasta.. bazılarında da kuruk erimesi var.. bu konuda biraz araştırdım.. ilaç aldım şimdi 4 günlük bi tedavi uyguluyorum.. umarım hastalık geçer.. sizinde yardımlarınızı bekliyorum saygılar

img

2na

19 yıl 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hmm anladım saolun.. balık yüzebiliyorda hatta çok komik yüzüyo fakat dişilere pek yanaşmıyo ;)

img

2na

19 yıl 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşım söliceklerim hiç iç açıcı değil ama başıma geleni anlatim.benim balığım zamanla yamuldu.yada şöle diim canlı doğuran akvaryumunun kaderi herhalde.Balıkçıdan balık alırsın 2 gün sonra ölmezse yaşar.benimki iki gün sonra yamuldu.Sanki hayvan ters yüzüo gibi bi görüntü oluştu kamburu çıktı ve öldü.Senin balıklara ii şanslar

img

kedi_mania

19 yıl 2 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

evet benim de yamuk lepistesim bugün öldü.. ama kuyruk erimesi en fazla onda vardı.. neonlarımada bulaştı kuyruk erimesi..ilaç kullanıyorum ama durdumu hastalık bilemiyorum.. yarın ilecın son tedavi günü.. umarım neonlarımı ve geriye kalan bir erkek üç dişi lepistesimi kaybetmem..onlarıda kaybedersem balık hobim sadece 1 aylık bi hatıra olarak kalcak sanırım bende ..

img

2na

19 yıl 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaşlar benim de çiklitlerden önce canlı doğuranlarım vardı.(Molly, lepsites bide doğurmayan neon ve çöpçüler işte) birgün sabah kalktığımda baştan beri sakat olsuğunu düşündüğüm dişi lepistesim motor gibi dönüyodu.babama sorduğumda motorun akımına kapılmıştır dedi ama diğer balıklar aynı yerden rahatça geçiyolardı. daha sonra balık böyle 2 gün döndü durdu ama yavaşlayarak tabiiki. çünkü yoruluyodu. daha sonrayam az yemeye başladı ve 2 hafta sonra öldü.

img

blue_pacific

18 yıl 6 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Ben sana bişi sölicem başlık hakkında... Biliomusun ben balıkçıkları o kadar çok seviorum ki, bazı akvaryumcularda dışlanmış olan bu yamuk yumuk balıkları ben alıorumm.. Onlara cda bakasım gelio... YAZIK DİLMİ onlara kimse almıo.. Ben ÖZELLİKLE ALIORUM, kendi balıklarımla çiftleştiriorum.... Walla o kadar da dışlamılar bazı balıklar onları onlarla da çiftleşiolarrr... Ne warki bunda yazık onlara yazıkk, olabilir doğuştan sakattır veya soradan yara fln almıştır ama BU ONLARA BAKMICAMIZ ANLAMINA GELMEZ Kİ!dimi:P

img

aquart

18 yıl 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ben ona bakmiicamı söylemedim.. zaten çok sevmiştim baya sevimli falan yüzüyodu ama öldü zaten ..ve ilk balığımdı e insanın ilk balığının ölmesi kendimden mi kaynaklı yoksa balıktan mı diye bi soru getiriyo insanın aklına şimdi, bazılarının dediğine göre onlar hormon ilaçlarından falan da oluyormuş yani balık verimliliğini arttırmak için doğal olmayan şeylere başvuruyorlar ve balıkların bazıları böyle oluyo dimi sonrada o balıkları bize kakalıyolar bizde yiiyoruz..haa ozaman noluyo hormonlamaya falan devam .. e sakat çıkarsada kakalarız ..nede olsa fark etmeden alıyolar .. anlatabildim mi düşünce mi daha fazla uzutmama gerek yok heralde bu kısır döngüyü..

img

2na

19 yıl 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

AquArt arkadaşım.seni çok sevdim.valla doğru söylüyosun.onlarında canı var.düşünseniz ya sen ben çirkinim sen güzelsin.senin etrafın insan dolu benimse hiç kimse yok.bu insan için ne kadar zor değil mi?aynı şey balıklardada geçerli bence...

lepistes sürekli aynı balıklarla çiftleştiğin böyle sorunlar oluyor

img

keles2967

16 yıl 3 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaşlar uzun süre lepistes beslediğim için bu sorunla bir kaç kez karşılaçtım. Bu sorunun tek bir gerekçesi var. siz farkında olmasanızda balıklar kendi içinde kendi soylarıyla çiftleşiyorlar. bu sebeple balıkların genlerini bir sonraki soya aktarmalarında sıkıntılar çıkıyor. küçük akvaryumlarınız varsa ve siz içine en azından ayda bir 2-3 çift balık atmazsanız zamanla değişimleri gözlersiniz. bunların belirtisi ilk önce renklerin matlaşması sonra boylarının küçülmesi, ve en son özürlü yavruların doğmasıdır. bunun peşine akvaryumda hastalık belirtileri görülecektir bana göre bu tip balıkların akvaryumdan atılması gerekmektedir. bunları akvaryumda tutarsanız bozuk genler yeni yavrulara da geçer. en son benim yaşadığım gibi toplu ölümler görürsünüz. genleri sağlam olanlar hastalıktan etkilenmezse yaşar ancak hastalık etkisini akvaryuma atacağınız yeni balıklara bulaştırmamak için akvaryumu iyi temizlemeniz gerekir. herkese iyi seyirler... çünkü balık işi göze hitap eder :)))

img

cemsit

17 yıl 11 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ