Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Akvaryum Balıkları

Mesaj Ekle

BALIKLAR BÜYÜSÜN DİYE YAWRU BALIKLARI NÜYÜK BALIKLARA YEDİRMEYİN!

bu mesajı bi arkadaşın yazdığına tepki olarak yazıyorum.discusları büyüyecek diye lepistesin yeni doğurduğu yawruları discusa yada herhangi balığa vermek yanlış!!!!bana katılanlar desteğinizi bekliyorum.

img

serev

19 yıl 2 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

büyük balık küçük balığı yer  aman dur kızma  seni anlıyorum arkadaşım kulağa kötü geliyor belki ama bu biraz doğa ile ilgili bir konu. Birçok konuda olduğu gibi gerçek hayatta da işler böyle yürüyor. Bir tür bir başka türün fazla çoğalmasını engellemeli ki diğer bir tür zarar görmesin. sağlıcakla kal.

img

murathan

20 yıl 8 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar doğru büyük ballık küçüğünü yer ama doğada akvayumda diil burda sen kendin yediriyosun" akvaryumda kaçacağı yermivar bisağa sola küt ağzında onun için olmas bırakın doğada yesinler akvaryumda diiiil

img

fma55

19 yıl 1 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Başka bir akvaryumda üretip yem olarak kullanmak yanlış. Birde şöyle bakalım. Akvaryumunuza Birkaç tane lepistes aldınız ve bunlar başladı üremeye. Üredikçe ürüyorlar. Şimdi bu yavruları ne yapacaksınız? Akvaryumcuya götürsen almazlar, arkadaşına versen nereye kadar, e herkesde de akvaryum yok ki. Doğaya salsan doğal dengeyi bozarsın. E mecburen ne yapacaksın. Tabiki büyük balık küçük balığı yutar. Akvaryum içinde kurtulabilen kurtulur. Hiç kurtulmaz demeyin. Şu anda benim akvaryumumda meleklerin elinden kurtulabilmiş tam 30 tane 1-2 cm boyunda lepistes, moli ve velifera yavruları var. Ve artık melekler onları kovalamıyor.

img

tyke

19 yıl 6 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

doğru söylüyosunuz arkadaşlar ama arowana besliyenler ne yapsın balık avcı canlı yemden başka bişi yemio ne yapsınlar arowana beslemesinlermi? ayrıca discus akvaryumuna bol bol bitki koyarsın küçüklerde oraya saklanır doğal dengeyi sağlamış olursun.

img

shark9

19 yıl 3 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bence, büyük HAKSIZLIK..

img

crano

19 yıl 3 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ama cok iyi bir fikir

img

crano

ÖZEL MESAJ

oldu o zaman bizde discusları astronotlara yem yapalım.hangisi daha hızlı o zaman anlaşılır!yapmayın arkadaşlar discuslar akvaryum olmasa lepistes yawrularıyla nerde karşılaşacaklar?böle saçma işlere el atmayın.

img

serev

19 yıl 2 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ewet ben napim simdi arowanama ne werim japondan baska bisey yemio ayrica challengerlarda yani mecburuz dogada ne ne yıolarsa onu wermwk zorundayiz ayrica bunu biliomusunuz arowana dogada canli herseyi yio kusda en sevdigi yiyecekler arasinda dua edin kus vermiorum aynı sekilde chalenger kopek baligida dogada 3 metre oluo canli hibir sey bırakmıo insanda dagil

Arkadaslar yapmayın söyle sadistlik! :))))) Cichlidlere kan lazım, işte o kadar. nuhaaaahaa!!!!

img

crano

ÖZEL MESAJ