Hepsievcil

Kuş Forumları > Kanatlı Kümes Hayvanları

Mesaj Ekle

KULUÇKA MAKİNASI

bende makina alıcam kullanan arkdaşlar ne marka önerirsiniz?sülün ve keklik çıkarıcam 50 yumurta alsa yeter.teşekkürler. memnun kaldığınız markayı söylerseniz sevinirim

img

gemici

18 yıl 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selamlar kardeş marangoza git mdf kestir istediğin ölçüde kaç tane yumurta koyacaksan google de araştır ıncubatar proge diye bi sürü el yapımı makina resmi çıkıyor karşında ölçüleri filan 2 boyda 2 cm lik sıtrofor al neler kullanacağın elektrik aksam olarakta yazıyo endanın pıd kontrollu termostadını 35 ytlye al bi elektrikçiye git o halleder sen yeterki marangoza kabini yaptır mdfden sonra kabin içine sıtrıforu döşe sonra tekrar sıtroforun üzerine kontraplak sonra elektrikçiye git yalnız günde iki kere 3 kere yumurtaları avuç içinle elinin çevirmen lazım 100 ytl ya tutar ya tutmaz ben yaptım çokta memnunum saygılar gerek yok 400 lira veripte almaya

merhabalar,qwez kardeşin önerisine uydum ,aradım ancak malum ingilizce kıt ,ayrıntılı bir adres bana da verebilirmisiniz ,ayrıca ,bu nemlilik ve gereken ısı değerlerini nasıl tesbit ediyorsunuz ,çevirme yapıldığında sicak hava noluyor ,benide aydınlatırsanız çok sevinirim ,palazla başlamak daha mantıklı görünüyor ancak bu "hobi" adı başında ,"0"dan sanki daha olumlu,heyecanlı bir başlangıç olur kanaatindeyim.Sevgiler sunuyorum,(qwez kardeş bi çiziktiriversen projeni...)[email protected]

img

mystific

17 yıl 3 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kardeş, parana yazık öyle marangozdan yaptırdıp yaptığın kuluçka makinasında sülün ve keklik çıkartamazsın,bıldırcın belki ama dediğim gibi sülün ve keklik mümkün değil ben zamanında sizin geçtiğiniz deneylerden geçtim ve çok para harcadım imkansız 2 sene uğraştım bir tane bile sülün çıkartamadım.İyi araştır.Bir kere sülünlerde önceleri nem 65_70 arası çıkımda 90 hatta 95 bunu nasıl sağlıyıcan hobi amaçlı kuluçka makinası yapan firmalar bunu sağlayamıyor . Kardeş benden uyarması haaaa yinede yapıcam diyorsan kolay gelsin derim SELAMLAR

img

rahmanakcay

19 yıl 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

uyarınız için çok teşekkür ederim ,peki öneriniz nedir?mesela sülünlerin ayrıntısı için çok sağolun ,kuluçka makinesine nasıl ulaşacağım ,bu forumda oldukça yeniyim (bu gün katıldım),gözüme çarpan bazı şeyler var,tavsiye edermi siniz yoksa bir süre bekleyip palaz mı alsam ama nihayetinde makine gerekecek.teşekkür ederim,ilginiz için.

img

mystific

17 yıl 3 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam arkadaşlar tabi sülün işi başka iş onu birçok tanıdık markanın makinaları bile çıkartamıyo bu makinalar bide 400 liradan başlıyo benim yapmış olduğum makina tavuk bıldırcın keklik kaz hindi ördek tam anlamıyla yapıpta randuman alamayanlar mahkemeye verebilir benim yapmış olduğum dalgayı yalnız elektikçii bi tanıdığınız illaki olması lazım

arkadaşlar sülün çıkarma işini çok araştırdım konuştuğum kişiler makinalarını yurt dışından getirtmiş yinede sülünde randıman alamamış.gerçektenzor hayvan.fiyatını hakediyor.önemli nokta şu çıkımı sırasında yumurtaların üzerine ılık su sıprey şeklinde püskürtülmeli.kabuğu çok sert çıkamıyor en büyük zahiyatta bundan oluyor.ısıdaki değişmeler çıkım gününde farklılık gösteriyor.sülünü aldığım CEVDET ağabeyime saygılar.

img

gemici

18 yıl 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşım senin şu mdfden makina ilgimi çekti ayrıntılı bi anlatsan hatta bana bi adres verirsen şema bulamadım tıkladığımda ulaşayım termostadın tam markasıda iyi olur yazarsan

img

hunter__

17 yıl 3 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

eron hayvancılık var izmirde.o arkadaşlar sülün çıkarıyor vede randıman alıyorlar.ben çiftliklerini gördüm.onlara danışın isterseniz.googledan eron yaz bak.adamın adı Kamil Eron.

img

trakonya

17 yıl 11 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam aleyküm kardeşler abiler.Gwez arkadaşın mdf den makina yapımı çok ilgimi çekti.Eğer bu bildiklerini biraz bizimle detaylı paylaşırsa sevinirim.Eğer msn adresin varsa beni ekle [email protected]

img

gariban

17 yıl 11 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ