Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Akvaryum Balıkları

Mesaj Ekle

yavru üretimi hakkında bilgi

slm dostlar yavru üretimine kendi çapımda başladım prenses yavrusu 50 adet 2cm civarlarında var elimde gayet sağlıklılar yemi ezerek 3 çeşit yem veriyorum pul yem-nutron mix+kaz ciğeri+ıspanak+tropikal yem .bunlar dığında birşey vermem gerekirmi birde +olarak yeni yumurtadan çıkmış20 yavru prenses var bunlar ne zaman yem yemeye başlar ne yemi önerirsiniz

img

fma55

19 yıl 1 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm artemia vermen gerekir yeni yavrular için rafadan yumurta sarısı vermen lazım yumurta sarısından küçük parça kopar çay kaaşıgında ısla cok fazla olursa su kirlenir yumurta sarısı gümde 3 defa ver balıklara

img

comdur

ÖZEL MESAJ

papağan ciklet yavruları için ne önerirsiniz şu anda 1,5 aylıklar cevap yazarsanız sevinirim

img

ossolak

18 yıl 11 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

papağan yavrularına herşeyi yedirebilirsin farketmez kaz ciğeri,tropikal yem vs.vs

img

fma55

ÖZEL MESAJ

saol dostum da artemia dışında ne verebilirim çok sağlıklı neşeli yüzmelerini istiyorum.bide bu hafta sonu levent teki aday pet center de poşet te hazır artemia var 1 ay kullanabilirsiniz dediler ondan vericem olmassa ama bunun dışında ne veririm

img

fma55

ÖZEL MESAJ

yumurta sarısı marısı sakın vermeyin balıklara yavruların hepsi öldüüüüüüüüüüüüü yumurta duymiiim bidahaaaa damla koymayın akvaryuma allahtan akvaryuma atmadım allaha şükürler olsun

img

fma55

ÖZEL MESAJ

zaten yumurta sarisi vermen hata bikerem sadece artemıa ile besliceksin yavrulari saglikli gelissin diosan tabii yumurtayıda fazla koymussundur ondan olmustur baliklar. piste kokar akvaryum simdid

Mercan Shar`ka katılıyorum...

artemia mutlaka ver en çabuk ve en kolay büyüten yem odur ayrıca ototto nun büyütme gelişim yemleri var onlardanda verebilirsin (yeşil kutu)

selam arkadaşlar selam mercan. comdur terbiyesiz herif biliyorsan yaz bilmiyorsan yazılanları oku öğren nerde yazıyor ağızda kese yapan yavrulara yumurta sarısı verileceği   yumurta sarısı verilir doğru toz gibi yavrulara yani japon veya zebra yavrularına türbentin içine koyup akvaryuma iki üç sefer daldırıp sıkıp okadar  yavrulara oda bir haftalığına balıklar yüzmeye başlar başlamaz normale geçilir suyu temizlenir yavaş yavaş artemia ve toz yem verilir..  comdur insanların balıklarınla ne işin var hoşuna gittimi ölen balıklardan

img

baron53

ÖZEL MESAJ