Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

MuHaBBeT KuŞu üReTMe ÇiFTLiĞi BiLGiLeRi - 21.sayfa

DEĞERLİ hepsievcil.com ÜYELERİ TEKNİK ANLAMDA MUHABBET KUŞU ÜRETİMİ HAKKINDA PROPLEMLERİNİZİ BURAYA YAZABİLİRSİNİZ.GÜNLÜK OLARAK SORULARINIZA BURADAN CAVAP YAZACAM.SAYGILARIMLA VETERİNER HEKİM HİKMET TOPAL

img

hikmet

21 yıl 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merabalar yaklaşık 6 aylık bi çift muhabbet kuşum var bunlar seyrek aralıklarla yuvalığın içine girip çıkıyo ikisi birlikte.öpüşüyolar.birbirlerinin ağızlarına falanda kusuyolar.eşleşmemelei için herhengi bi sorun yok ama ben hiç çiftleştiklerini görmedim.kuşlarıma haşlanmış yumurta kıvırcık elma falan veriyorum yemiyolar. 1)çiftleşip yumurtlarmı 2)bunların bu saydığım yieceklere alışması için ne yapmam lazım bilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim SAYGILARIMLA

img

murat0640

15 yıl 2 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba bir sorunum var iki yanı duvar olan salmamın içinde yaklaşık 60 adet muhabbet kuşu besliyorum. benim sorunum kuşlar duvarı inanılmaz derecede kemirdi her tarafını kuşlara bir zararı varmı sizce yada herhangibi bir vitamin eksikliğindenmi kaynaklanıyor yardımcı olursanız çok sevinirim

img

ferhatve

15 yıl 2 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba hikmet bey,ankarada yaşıyorum...6 çift kuşum var dolabın bölmelerine tel yaptım her bir çift kuş ayrı bölmede. sadece ön tarafı açık,bu dolabımla kuşlarımı balkonnda beslemek istiyorum ankaranın soğuğunu bilirsiniz. evi baya bi kirletiyorlar küçük çocuk olduğu için tüyleri falan problm oldu.ya balkonda beslemek durumundayım yada bu sevdiğim hobiyi bırakmak zorundayım. balkonda ölürlermi kışın?yada ne yapabilirim bir çözüm varsa bana söylermisniz. teşekkür ederim. saygılar

img

yuceltoglu

15 yıl 7 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ben kuşlarımı çifleştirmek istiyorum ama tam olarak napa bilir hala bilmiyorum.Size kuşları anlatıyım bir dişi kuşum va 2 yaşında bide erkek var buda 1yaşında ilk kafese dişi kuşu almıştım erkek kuşu getirir getirmez çok iyi anşlaştılar birbirleriyle hep http://muhabbetkusu.org/dosyalar/MuhabbetKusu_org%20-%20Mutasyonlar_dosyalar/clip_image007_0001.jpg bu resimdeki gibi geçiniyolardı halam gilin 6 aylık bir erkek kuşları var eniştem min taini çıkınca uzaga yolda ölürdie bana verdiler kuşu o gelince ikisnin arsaı bozuldu gibi ama hala dişi kuş gidip resimdeki gibi gagalaşıyo onla arada erkek kuş dişi kuşun üstüne çıkıyo acaba aralarımı bozuldu? bide bunları yavrulatmak için ne yapmalıyım temel bilgiler verseniz yeter kum koyun falan diolar dogrumu bilmedigim için size sormak istedim burdaki resimdeki gibiler di hep şimdi arda bi böyle gagalaşıyolar sizce yavrularlarmı ??? bide şimdi aklıma geldi 4 5 gündür dişi kuş yuvada yatıyor yem yeme ye çıkıyo bide geceleri dışarı çıkıyo başka zaman hep yuvada duruyo acama yumurtluycakmı?

img

bionli

14 yıl 10 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selamlar Hikmet Bey size bir soru sormak istiyorum Arkadaşımdan 6 çifk Muhabbet kuşu aldım ve bende bu işe yeni başlıyorum hertürlü sorunu ve taktiği araştırdım bunları uygulama aşamasındayım ama dişi ve erkekler tam oalrak kesin nasıl tespit ederim o konudada cok tecrübesizim çünki bazen erkeklerde birbirlerine cok ilgi gösteriyorlar yanılabiliyorum beni bu konu hakkında bilgilendirirseniz sevinirim.

img

hknakg

16 yıl 9 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba benim 1 çift kuşum var çiftleştiler aradan 3 ay geçti ama hala yumurtlamıyorlar lütfen yardımcı olun

img

asli__

14 yıl 10 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benim 1 çift kuşum var çok öpüştüler filan şimdi yuva koydum ama hiç çiftleşmediler çiftleştirmek için ne yapmam lazım

img

brink

14 yıl 11 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

BANA BİR YARDIM EDERMİSİN YA BEN DİŞİ KUŞUM YUMURTLAMAYA BAŞLADI VE YUMURTALARIN ÜSTÜNE YATIYOR AMA DAHA ÖNCE HİÇBİR KUŞLA YANYANA GELMEDİ VE SONRA KOMŞUMUZUN ERKEK BİR KUŞUNU ALDIM VE YANYANA KOYDUM ERKEK KUŞ DİŞİYE YAKLAŞMAK İSTİYOR AMA DİŞİ SÜREKLİ ERKEĞİ GAGALIYOR SÜREKLİ KAVGA EDİYORLAR YAKLAŞIK 1-2 HAFTADIR YANYANALAR VE DAHA HİÇ YAVRU FALAN OLMADI HEP KAVGA EDİYORLAR BANA YARDIM EDEBİLİRMİSİN msn:[email protected]

img

t3pk1

14 yıl 9 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm hikmet abi ben van ercişte oturuyorum senden kuş satın almak istiyorum ama buraya nasıl gelicek damızlık kuş diye beni bugune kAdar bir sürü kişi kandırdı ama siz dürüst bir insana benziyosunuz damızlık çift fiyatları ne kdar acaba birda otobüs firmasıyla gönderseniz olurmu erciş seyahat biz burdan şöförle konuşuruz

img

batuhan_1905

14 yıl 8 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hikmet bey merhaba ben yaklaşık 5-6 ay önce 2 kuş aldım eş yaptım fakat öpüşüyolar ama bu güne kadar hiç çiftleşmediler bir ara dişi kuşumun cere rengi çok koyu şekilede kahverengiye döndü tabi o sıralarda durmadan yuvaya girip çıkıp duruyodu uzun süreler orada kalıyodu sonra yuvaya girmemeye başladı cere rengide tekrar beyaza döndü bir ara kendisi yuvalığın kafesle birleştiği yeri çıkarmış yuvalıkta bayağı bi dönmüştü ondan dolayı yuvalıktan soğumuş çıkmış olabilirmi daha önce hiçte çiftleşmediler neden yuvalıkta bekliyodu bu kuş yardımcı olursanız sevinirim

img

carizmatrix18

14 yıl 8 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ