Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

MuHaBBeT KuŞu üReTMe ÇiFTLiĞi BiLGiLeRi - 20.sayfa

DEĞERLİ hepsievcil.com ÜYELERİ TEKNİK ANLAMDA MUHABBET KUŞU ÜRETİMİ HAKKINDA PROPLEMLERİNİZİ BURAYA YAZABİLİRSİNİZ.GÜNLÜK OLARAK SORULARINIZA BURADAN CAVAP YAZACAM.SAYGILARIMLA VETERİNER HEKİM HİKMET TOPAL

img

hikmet

20 yıl 11 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Hikmet bey merhaba.Öncelikle aydınlatıcı bilgilerinizi biz muhabbet kuşu severlerle paylaştığınız için kendi adıma teşekkür ediyorum.Benim de bir sorum olacak; 1.Kuşun alın bölgesinde ıslak görünüm 2.Ceresinden akıntı 3.Gözlerin kapanması 4.Gözleri örten etimsi parçaların büyümesi Bu belirtiler hangi hastalıktan kaynaklanıyor?Ayrıca gözlemlerime göre bu hastalık bulaşıcı ve bir süre bu belirtileri gösterip tamamilen iyileştiğini sandığımız kuşumuzu yumurtalarının üzerinde kaybettik...Herhangi bir tedavisi varmıdır?Ne yapmamızı önerirsiniz? Saygılar...

img

karabulut35

15 yıl 2 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm arkadaşlar benim bir çift muhabbetim var cuma günü çiftleştiler.acaba dişi nezaman yumurtlar ve yavruluğun içine bir şay koymam gerelirmi.bana yardım ederseniz sevinirim

img

55jet007

15 yıl 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm hikmet bey.ben kendi çapında muhabbet kuşu üretiyorum.yeni başladım kümesi yeni kurdum.eskiden yapmişdim.ama benim başima şöle bişey geldi.120 kuşum var 80 tanesi yavru damızlığa ayrılmiş durumda 4 aylık oldular onlarda bi sorun yok.ancak geri kalan 20 çift anaçlar eşleşdiler yumurtladılar.ancak bazısı yumurtadayken bazısı yavru çıkardıkdan sonra 100 de 90ı dişi olmak üzere kuşlarım hastalandı nefes almakda zorlanıyolar sanırım astım oldular.ilgi çeken tarafı yumurtlayanlarda veya yavru çıkaranlarda hastalık ve dişilerde diğerlerinde yok aynı odada diğer kümesde 80 adet kuş var onlarda problem yok.neyapmam gerekiyo nasıl bişey bu şaşdim kaldim tüm çıkan yavrular ve anaları ölüyo dükkan değişiyorum kuşları başka bi depo tuttum oraya taşiyorum.sizin önerilerinize ihtiyacım var.saygılar lütfen yardım edin...

img

ilhanpolat

15 yıl 3 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

HİKMET BEY: BENİM 6 ÇİFT KUŞUM VAR KUŞLARIM ŞU ANDA TÜY DÖKÜYOLAR. TÜYDEN BİR AN EVVEL ÇIKMASI İÇİN NE YAPMAMIZ GEREKİYOR BİRDE:DİŞİLERDEN BİRİNDEN GÖĞSÜNÜN ALTINDA EPEY BİR ŞİŞLİK VAR BU NEDEN İLERİYE GELİR ÇÖZÜMÜ NEDİR??? TEŞEKKÜR EDERİM

img

mesut_1968

15 yıl 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sayın hikmet bey gerçekten sizin sayenizde muhabbet kuşları hakkında yeterli ve gerçekliği olan bilgilere sahip oluyoruz.bunun için size teşekkür ediyorum.benim sorum size şu olacak benim daha önce 1 adet dişi kuşum vardı ve yaklaşık 1 hafta önce yanına 1 erkek ve 1 dişi aldım önceki dişiyi yanlarından ayırmam lazım mı önceki dşinin olması yeni aldıklarımın çiftleşmesini engellermi.bide yeni aldığım dişinin popo kısmı aldığım günden beri şiş ama dışkılamasında herhangibir sorun yok acaba yumurtamı var.cevaplarınızı belkiyorum kolay gelsin

img

yeniçiftmuhabbet

15 yıl 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm hikmet abi.benim bir çift muhabbetim var bunlar ilk çiftleşmesini 13gün önce yaptı.ve ogünden itibaren hergün çiftleşiyolar ama daha hiç yumurta bırakmadı dişi yuvaya.ve yuvaya giripte yatmıyor.sadece ara sıra yuvaya girip çıkıyor.hiç yumurtlicakmış gibi bir tipide yok.ne yapmalıyım acaba.bana yardım ede bilirmisin.şimdiden teşekkürler.

img

55jet007

15 yıl 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm.hikmet bey öncelikle böyle bir hizmette bulunduğunuz için size tşk.ederim. bizim kuşlarda çok ciddi bir sorun var. 50yuvalıklı bir salmam var kuşların yumurtadan yavruları çıkıyor hepsi çıktıktan 3-5-7-10 ve 15gün içinde teker teker ölüyorlar.geriye 1 veya hiç yavru kalmıyor. ölen yavruların rengi moralıyor ve siyahımsı bir renk alıyor. bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

img

mmercan

14 yıl 11 ay 30 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

mmercan hikmet bey bu konuda daha önce verdiği cevabı ekliyorum; bir enfeksiyonu çok iyi biliyorum.Kuşlar kararır ve ölürler.Kararmalarının sebebi yüksek ateş.Kuşlar üşümesin diye havasız bırakıldığı iin olur.Tamamen akciğer viral enfeksiyonu.KUşların hepsinin çiftini ayırın.Üretimi durdurun.Üratim alanını boşaltın ve kuşları büyk bir kafese bırakın.Üretimhanede formaldehit kaynatın.Kafesler ve yemlikler dahil tüm aletler bir hafta kapalı bir şekilde kalsın.Sonra 2 gün havalandırın.Kuşları tekrar çiftleriyle kafeslere koyun.Bundan sonra hava soğuk diye kuşları havasız bırakmayın.İçeri sıcak hava basın.Fön makinası gibi ısıtıcılar var.Onlardan kullanın.Tek sebeb havasızlık.Temiz sıcak hava ile yüzde yüz çözüm sağlarsınız.Elinizdeki bütün yavrulardan da ümidinizi kesebilirsiniz.Geçmiş olsun ve kolay gelsin. not:formaldehit zehirli bir mikrop öldürücüdür uygulama sırasında ıslak bir tülbentle ağzı ve burnunuzu kapatın dikkatli olun ben bende aynı hastalık var. bu site uylama için ayrıntılı anlatım var http://www.anadol...mp;pid=236

img

kaplan70

15 yıl 3 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kaplan70 öncelikle teşekkür ederim mail adresini verirsen seninle irtibata geçmek isterim saygılarımla...

img

mmercan

14 yıl 11 ay 30 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

s.a mmercan dün verdiğim adres çalışmıyor bu gün bidaha baktım vereceğim adreste çok iyi anlatılmış.msn vermekten değil açmaya vaktim olmuyor. http://www.anadoluornitoloji.com/id.php?name=urunlerimiz&pa=showpage&pid=236

img

kaplan70

15 yıl 3 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ