Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

uv lambası

Slm arkadaşlar uv lamba almak istiyorum İzmitte oturuyorum geçen bi pethopa gittim orda sipariş etirdim gelen uv lamba boyu 10cm gücü 100watt ama nette baktıklarım 35cm 15 watt nette okadar araştırdım ama 10cm 100watt kimse kullanmıyor ve öyle bi bilgi yok sanırım adam malı satmaya çalışıyor uv lamba olan yada bilgisi olan yardım etsin SAYGILAR

img

3un1i

14 yıl 8 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

markasını varsa linkini koy yorum yapalım :) o bence infrared dir. çünki uv ışın dalgalarını sadece floresanlar verir. onlarda 100w olmaz dev sokak lambası olmadığı sürece....

img

abort

14 yıl 8 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ben daha görmedim bu hafta gidicem bakıcam adam çeşit getirmiş istegim bitane varsa alıcam sizin önerdikleriniz neler onu yazın

img

3un1i

ÖZEL MESAJ

hocam 100 wattlık uva-uvb hiç duymadım,görmedim.%99,9 da öyle bi uva-uvb lambası yoktur. o büyük ihtimal ile sana exo terra nın daylight for reptile diye ampülleri var ondan verecektir.Zaten ;Türkiye de bulabilceğin 3 tane uva lambası var bunlardan en yaygını repti glo ve sera markaları.Bir de Sylvania diye bi marka.ama sen yine almadan markasını buraya yazarsan yardımcı oluruz.

img

reiska

21 yıl 2 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

http://www.evcilal.com/Sylvania-Reptistar-UVAUVB-T8-Surungen-Fluoresani-3-boy-secenegi-Reptistar-UVAUVB-T8-15-watt,PR-4083.html burdan bakabilirsin ben araştırdım biraz sanırım bu sende bundanmı kullanıyorsun yoksa farklımı? kendi kullandıklarınızıda yazarsahnız ondanda alabilirim

img

3un1i

ÖZEL MESAJ

ben sera kullanıyorum.ama sylvania nın normal duy(e27) girişli uvb lambası da var yani floresan değil balans derdi filan yok normal ampül gibi tak kullan.http://www.juenpetmarket.com/pet_urunleri.aspx?kat=152&page=2 buradan bakabilirsin ama bunlarda sadece uvb var diğerlerinde uvb-uva var bilgin olsun

img

reiska

ÖZEL MESAJ

slm arkadaşlar ben daga uva uvb lamba almadım en yakın zamanda almayı düşünüyorum ama şöyle bir durum var benimkinin yuvası telden kafes 120cm*120cm*80cm boyutları ve üstü açık istediği zaman çıkabiliyo ve ağaçlarda dolaşmayı pek sewmiyor genelde teller üzerinde asılı duruyo lambayı nereye nasıl koymalıyım artı yakıcımıdır yanma ihtimali varmı yerdımcı olursanız sewinirim

img

kevyav

14 yıl 8 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

lamba 15-18 watt civarı oluyor yanma olasılığı düşük olsada var.herhalde iguananan yeni daha tellere asılı durması ondan olabilir.yuvaya alıştıkça ağaçlarda gezinir.uv lambayı sana uygun gelen bir şekilde kullanabilirsin. kullanırken 30 cm den fazla mesafe olmamasına dikkat yoksa bir etkisi olmaz.

img

reiska

ÖZEL MESAJ

http://www.juenpetmarket.com/urun_detay.aspx?kat=0&urn=4522 bundan alsam ne olur :p

img

3un1i

ÖZEL MESAJ

evet bu lamba olur.

img

reiska

ÖZEL MESAJ