Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Hamster

Mesaj Ekle

ufaklık kokuyo

benim hamster bazen lağım gibi kokuyo banyo yapmazsa kokuyo sizce banyo yaptırmak sağlıklımı ? Eğer değilse ne yapmalıyım? (kafesi haftada 1 temizliyorum gayet dengeli besleniyo)

img

madjick

18 yıl 8 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ya bende denemek istiyodum.aynı sorunu bende yaşıyorum ama heryerde yıkamayın ölebilir vs vs bir sürü şey diyolar bu kadar insan öyle bişey yazdıklarına göre bi bildikleri vardır heralde...

img

hug

19 yıl 2 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benimde iki tane minicik hamsterlerim var ben yıkıyorum ve sac kurutma makinesiyle kurutuyorum sıcak olmamak sartıyla tabi ama sakın basını ıslatmayın boynundan asagısını yıkayın ben hep yıkıyorum bisi olmadı simdiye kadar.

img

amaze

18 yıl 8 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ayrıca ben angoravet''e sordum yıkama dedi. o kokunun sebebi bakteri birikmesiymiş.onun için özel dezenfektanlardan kullanmak lazımmış

img

hug

19 yıl 2 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

suya girmeleri bağışıklık sistemlerini göçertmekte, benim hamsterlardan biri ondan dolayı öldü haftada bir iyi birşey, koku için antiparazit solusyon kullan kesinlikle işe yarar (genelde kuşlar için)(ben exobit kullandım)

img

neomanyak

19 yıl 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kafes enaz 3 günde bir en fazlada 5 günde bir temizlenmeli.

img

oleta

18 yıl 10 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benımkılerde kokuyordu ama kafeslrını degıstırdım buyuk bı kafes alırsanız koku olmuyor 15 gun oldu hala bı koku yok ve kolay kolay pısletemıyolar ben kokularından dolay daha once yıkıyordum bısı olmadı ama kafeslerını degıstırdıkten sonra tamamen cozumlendı

img

amaze

18 yıl 8 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kafesin boyutuna göre haftada bir en az değiştirmek lazım. yoksa dediğiniz gibi koku yapıyor kafesler,idrarlarından dolayı. biraz da talaşını bolca koyarsanız daha uzun süre kafes gider. ayda bir de kafesi sabunlu su ile temizliyorum ben.

img

zofran

18 yıl 10 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bence hamster inizi yıkarken onu boyun bölgesinden hafifçe tutun (başının ıslanmaması için)birşey olacağını sanmıyorum :)

img

asoşş

18 yıl 6 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar hamsterınızı yıkamayın özel dezenfektanla silin ve koku oldukça kafesin talaşını değiştirin.

img

st_hammer

18 yıl 2 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ