Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

kaplumbağamda bir sorun var!!!! LÜTFEN YARDIM EDİN!!!!!!!! - 3.sayfa

ya benim bi kara kaplumbağam var. kaplumbağa yemi, marul falan veriyorum ama yemiyo. bişey olmasından korkuyorum. sizce ne yapabilirim? lüfen cevap yazın. bu arada görüşmek isteyenler [email protected] adresinden ulaşabilirler. şimdiden teşekkür ederim.

img

köpek_istiyorum

18 yıl 8 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar kara kaplumbağalarınıza asma (üzüm) yaprağı yedirsenize. kalsiyum, A ve C deposu. şaştım kaldım, ayrıca hem kaplumbağalar çok severmiş hem de hiç bir zararı yokmuş. marulun maalesef fazla bir yararı yok. hele iceberg marulun hiç yokmuş. yani zararı da yok ama besin değeri olarak epey aşağılarda yer alıyor. taze havuç ise A vitamini bakımında zengin ama bu sefer de kalsiyum bakımından zayıf.

img

beppomomo

18 yıl 10 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Beppomomo, Verdiğin bilgiler için teşekkürler. Ancak benim Edgar yemio. Ne üzüm yaprağı ne de havuç. Umarım geçici bir durumdur. Belki de ağız tadına fazla düşkündür benimki BBQ

Sevgiler,

jhonny 

img

jhonny

18 yıl 9 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

micmic arkadaşımız da aynı sorundan yakınıyordu. kaplumbağası hem uyuyor ve haliyle az yiyordu. sonra başka bir yere gitti ve orası daha sıcakmış. yani havalarla da ilgili olabilir. daha sıcak bir dış ortam yaratman mümkün mü? ısıtıcı lamba, ısıtıcı kaya vb. şeyler edinebilir misin?? yememesi iki nedenden olur, ya hasta ya da kışa hazırlanıyor. su kaplumbağaları da aynı şekilde. su ve hava soğudu mu uyur durur , kendini kuma gömer ve yemek de yemezler.

img

beppomomo

18 yıl 10 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

beppomomo,

Haftasonları dışarı çıkarıyorum ama devamlı dışarıda duracak bi yer malesef yok. Ama Bizim arka odaya gidiyor devamlı.Orası hem güneşli hem de çok sıcak oluyor(pencereler de kapalı olduğu için serinlik girmiyor) Isıtıcı lamba alsam onu ancak akvaryuma koymam gerekir. Bunu da açıkçası pek istemiyorum, heryerde dolaşınca daha mutlu oluyor. Bi kere koymuştum onu ve devamlı çıkmak istedi çünkü artık devamlı geniş alanda durmaya ve istediği heryere gitmeye alıştı..kış geçtikten sonra da aynı şekilde olursa artık yapacak bişey yok ona bi lamba veya ısıtıcı kaya ve teraryum alırım.

Thank You

Saygılar,

jhonny

img

jhonny

18 yıl 9 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam jhonny kaplumbağan için bir yuva hazırlasan iyi olur ortalıkta dolaşması iyi bi şey değil. Benim kaplumbağam da ilk aldığım zamanlar sadece marul yiyordu.Israrla her yiyecek verişimde marulun yanında yemesede başka şeyler koyuyordum.Vaktim oldukça elimle ağzına tutuyodum yemese de bi süre bekliyordum sonunda pes etti tabi :)) artık her şeyi yiyor. kaplumbağana marulun dışında yonca, karahindiba, roka, asma yaprağı,su teresi, bürüksel lahanası,havuç, lahana ,karnabahar, kavun, şeftali, armut,elma,muz, çilek, böğürtlen, gül yaprağı ve çiçeği verebilirsin.Mutlaka yakında yiyecektir. özellikle yeşil, sarı ve beyaz renkte olan yiyecekleri ver dayanamıyolar. 5-6 aydır benim kaplumbağam çok hareketli daha önce bu kadar hareketli değildi günde beş saat falan uyanık oluyodu şimdi hiç uyurken görmüyorum:) bu hareketliliğini güneşe borçluyuz.

img

hülya999

19 yıl 9 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ