Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tavşan

Mesaj Ekle

cüce tavşanım hiçbir şey yemiyor

arkadaşlar merhaba sesimi duyan varsa lütfen bana yardım etsin çok acil. ben aranıza yeni katılıyorum, daha önce bir tavşanım vardı ancak mantar oldu kurtaramadık öldü. bugün bir cüce tavşan aldım ancak bu da çok küçük ve ben biraz tedirginim açıkçası ve daha çok yavru. kuru mama verdim bir iki ısırdı ama pekte oralı olmadı ne yapmam gerekiyor?

img

ilknuryakasiz

18 yıl 7 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

evet doğru sayfadasın.ben gamze bu cüce tavşan nasıl oluyo bilmiyorum ama benimde tavşanım var oda ilk gün yem falan yemiyodu.kendi haline bırak.eğer çok sıkarsan zorlarsan sana daha yaklaşmaz.duygusal bi hayvanmış...kafasını okşa.zaten sana alışacaktır...başka sorun varsa paylaşabilirsin.

img

tombi_20

18 yıl 7 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

öncelikle çok teşekkür ederim gamze cevap verdiğin için. cüce tavşanlar çok küçük (bir çay bardağına sığacak kadar) küçük kulaklı çok sevimli şeyler. şimdiden çok alıştı bana gelip kucağımda uyuyor ama işte bir şey yemedi daha bu nedenle biraz tedirgin oldum. evi falanda yadırgamadı öyle. yalnız çok üşüyordu sıcak su torbasına sıcak su doldurdum şimdi hiç üstünden inmiyor. gerçekten çok teşekkür ederim cevap yazdığın için. yeme işi düzelir değilmi?

img

ilknuryakasiz

ÖZEL MESAJ

çok iyi bir internet ve bilgisayar kullanıcısı değilim. eğer nasıl yapılcağını bilseydim senin için cüce tavşanın bir resmini eklerdim gamze. bu nedenle şimdilik sadece tarif edebiliyorum.

img

ilknuryakasiz

ÖZEL MESAJ

İlknur tavşanlar başlıklı konuda yavru tavşanların beslenmesi diye bir yazı var onu okumanı tavsiye ederim.

img

angoravet

19 yıl 4 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

o kadar küçükler demek.benimkiler bi karış boyundan az küçükler.ve devamlı kuru yem veriyorum.sebze ishal edip öldürebilirmiş.olduğu mekanda fazla gürültü olmayacak.stres oluyolar.mesela ben aynı odadayken onunla tvnin sesini açmıştım bir zıpladı yerinden mutfağa kaçıp buzdolabının arka motor olan kısmına girdi...bunada dikkat et.çok küçük daha seninki.seste çıkarmıyolar bulamazsın evde valla.(ben bi kere kafayı yiyodum meğer kuytu olan bi yere saklanmış)şimdi daha iyiler.alıştılar tabi o kadar nazlı nazlı büyümeye.beni yanlış anlayan bazı arkadaşlar oluyo burdan onlarada sesleniyorum.ben tavşanıma su veriyorum.su evin bi köşesinde kutusunun yanında.(ama kutusuna sadece yatmaya giderken koyuyorum.)yem ise artık günde 1 kere çünkü internet sitesinde öyle yazıyo ve akşamları yemliyorum.hep belirtiyorum ben yanlış bilgi vermek istemem tabi ama benim tavşanım kaç aydır böyle besleniyo böyle alıştı.

img

tombi_20

ÖZEL MESAJ

angoravet çok teşekkür ederim cevap verdiğin için. gamze bir görsen felaket küçük bir tavşan adı da pıtırcık. ben hala onun bir tavşan olduğunu algılamakta zorlanıyorum çünkü hamster kadar. bu arada evimde zaten çok fazla gürültü olmuyor çünkü sadece iki kişi yaşıyoruz. ama korktuklarında saklandıklarını çok iyi biliyorum daha önce tecrübe etmiştim ölen tavşanımda. bu ara gereksiz yada yalnış bilgiler verdiğini düşünmüyorum ben, yazdıkların doğru olan şeyler. unutmadan bugün pıtırcık yemek yemeye başladı yavaş yavaş ama o kadar küçükki becerip doğru dürüst yem bile yiyemiyor. hotmail adresin varsa sana bir resmini göndermeye çalışırım.

img

ilknuryakasiz

ÖZEL MESAJ

demek adı pıtırcık.benimkinin adı çok komik YUMİYUM.hani varya ince uzun bi şeker.diğerinin adı KARTOPU.kartopu hep ayağımı yalar ama yumiyum bıyıklarını gezdirip gıdıklar.mynet adresim var malesef.hala beni anlamayan kütük insanlar var ben kimseye benim yazdıklarımı deneyin demedim.benim tavşanım böyle dedim aman neyse...seviyelerine bırakıyorum.bugün koltukta ekmek arası bişeyler yiyodum yumiyum koluğa zıplayıp ekmeğimden ısırık almaya başladı bi tatlılar görsen.kartopu biraz daha büyük pek sevmiyorum ama küçük olan yumiyuma bayılıyorum...artık kulaklarıda kızarmıyor.bide arka ayakları yerde olup ön ayaklarını yukarı kaldırıp bakması yokmu?kaç kere ısırdım onu.ama genede doyamıyorum.bu arada ben eskişehirde öğrenciyim ve en yakın arkadaşım.

img

tombi_20

ÖZEL MESAJ

Ya gerçekten çok güzel çok sevimli şeyler. İnsan deli oluyor onları izlerken değilmi? Ptırcığında yalama huyu var bunu sevgi gösterisi olarak yapıyorlarmış benim bildiğim kadarıyla. Bu arada bence sataşan insanlar ile de hiç uğraşma değmez bana sorarsan. Kimse kimsenin fikrini kabul etmek zorunda değil artı her insanın kendi insiyatifi vardır bir şeyi uygulayıp uygulamayacağına herkes kendi karar verebilir herhalde. Sen onları boşver takma kafana. Bende Ankarada ikamet ediyorum. Yeminli tercümanım ve almanca öğretmeniyim ama henüz göreve başlamadım şu an evde çeviri yapıyorum. Pıtırcığın boyu çok kısa o yüzden kendi başına koltuğa çıkamıyor ben yardım ediyorum. Siyah beyaz çok tatlı. Senin tavşanlarının cinsi ne peki? MSN''nen olsaydı oradan mesajlaşırdık. Peki evdemi kalıyorsun yoksa yurttamı yani bilgisayara her an giriş imkanın varmı? Bence tavşanlar dünyanın en mazlum hayvanları. İnsan onlar ile ilgilenirken tüm sıkıntısını unutuyor.

img

ilknuryakasiz

ÖZEL MESAJ

ben eskişehirde nişanlımla ve kuzeniyle kalıyorum.onun bu yıl okulu bitti işletme okuyo.ben işletme 3.evde kalıyorum var evde bilgisayarım.problem deil yani.seninde var galiba.mesleğin çok güzel.çok anlayışlısın sağol.benim minik az önce kucağıma çiş yaptı bide çamaşır yıkadım.şimdi cezalandırdım kutuda.wc eğitimi vermedik şımardı tabi neyse konuşalım böyle ya güzel.bizde bazı hafta sonları ankaraya geliyoruz nişanlımın halası oturuyo orda.bide şu wc sorununu halletmem lazım offf.

img

tombi_20

ÖZEL MESAJ