Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

İguanam ve Böcek!?!?

İguanamın başında gezen gözle zor görülen siyah bir böcek buldum. Bir arkadaşımda kırmızı bir böcek görmüş. İguana ve böcekler konusunda bilgisi olan var mı? Ne yapılır nasıl kurtulunur korunur bu böceklerden? Teşekkürler...

img

wrath

19 yıl 1 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kırmızı küçük böcekler dış parazittir ilaçlar satılıyor büyük pet shoplarda eğer bulamazsan ( kenaz ) diye bir ilaç var veterinerler bilir onun geçirdiğini söylüyorlar onuda veteriner araştırma da veya hayvansal ilaçlar satan yerlerde bulabilirsin ihmal etme hayvana tamamen yayılmasın,, istersen ilk önce ılık tuzlu suyla yıka leğene tuzlu su doldurup igunu içine koy beklesin biraz sonra suyla durulamayı unutma geçmiş olsun ,,,,snakehunter,,,,

Sağol snakehunter yetiştin yine:), bu arada benimki iyice asabileşti, artık neredeyse ben bile dokunamıyorum. Kaçıyor, saldırıyor fena azdı valla:)

img

wrath

ÖZEL MESAJ

bişey değil Wrath sende saol ;) belkide saldırganlaşıp asabileşmesi üstünde gezen küçük parazitlerdendir rahatzızlık veriyo olabilir, tabi yaz geldi kendine bir eşte istiyor olabilir :))

8 aylık şuanda çiftleşmek için 1,5-2 yaşına gelmesi gerekiyor diye biliyorum yanlış mı?

img

wrath

ÖZEL MESAJ

wrath % 3lük ivermectin solüsyonu hazırlatırsan ve bununla 3 günde bir toplam 3 kere silersen sorun kalmaz.Köpeklerde kullanılan ivomec''i 0.03 kadar bi enjektöre çek üzerinede 10 ml olacak kadar serum fizyolojik çek solüsyon hazır hale gelir.Herhangi bir veterivere gidersen ve miktarı sölersen sana hazırlarlar.Oparazitler yani akarlar dehidrasyona sebep olur hem hayvan huysuzlaşır hemde sorun ilerlerese ölüm kaçınılmaz olur.Geçmiş olsun

img

asilergenoglu

21 yıl 2 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam Wrath, Doğru çifleşmek için yaklasık 2 yasına gelmesi gerek bu arada asilergenoğlununda dediği gibi parazit işin ihmal etme ,,,snakehunter,,,

Teşekkür ederim, solüsyon hazırlanıyor bakalım sonuç ne olacak:)

img

wrath

ÖZEL MESAJ

Wrath sonuçlardan bizi haberdar et lütfen.Tekrar geçmiş olsun

img

asilergenoglu

21 yıl 2 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam herkese, Bahsi geçen minik kırmızı bözeklerden benim Igor''umda da çıktı. Biraz önce farkına vardım. Gördüğüm kadarıyla 2-3 tane var şimdilik. Hemen bir petshop''a gidip gerekli ilacı alacam. Umarım işe yarar :( Benim merak ettiğim bu parazitlerin nereden geldiği. Teraryumu gayet temiz tutyorum sanıyordum. Ne yemekleri ne dışkısı içeride 12 saatten fazla kalmıyor. İlaç ile temizlemek tamam ama bundan sonra olmaması için ne önlem almak lazım? hamlet

img

hamlet

18 yıl 11 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ