Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

İguanam ve Böcek!?!? - 2.sayfa

İguanamın başında gezen gözle zor görülen siyah bir böcek buldum. Bir arkadaşımda kırmızı bir böcek görmüş. İguana ve böcekler konusunda bilgisi olan var mı? Ne yapılır nasıl kurtulunur korunur bu böceklerden? Teşekkürler...

img

wrath

19 yıl 1 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam Hamlet bu parazitler genelde akvaryuma dekor amaçlı sokulan malzemelerden geliyor bunu önlemek için dekor malzemeleri teraryuma konmadan mutlaka dezanfekte edilmelidir mesela odun dal gibi agaç malzemelerin içine yumurtlayan parazitler uygun sıcaklık ve ortam oluştuktan sonra açılıyor ve parazitler ortaya çıkıyor ben yeni sokacağım dekor malzemesini önce 1 gün bol tuzlu suda bekletip kaynatıyorum sonra durulayıp akvaryuma yerleştiriyorum böyle yapabilirsiniz.Hamlet bu arada senin igorun resmini gördüm gayet iyi görünüyor sağlıcakla kalsın :)) ,,,snakehunter,,,

Teşekkürler snakehunter, umarım sağlıkla büyür. Mutlu olmasını çok istiyorum :) Dekor malzemesi olarak iki kütük var. dediğin doğru muhtemelen çünkü kütüğün üzerinde de böceklerden gördüm. oysa koymadan kaya tuzlu suda bekletmiştim. Sanırım bir sefer daha, daha sıkı bir temizlik gerekecek. Bu arada, yine bir soru ama son zamanlarda Igor devamlı camları pençeliyero dışarı çıkmak ister gibi. Kütüğün üzerine çıkıyor iki peçseyile teararyumun kenarlarına tutunup bekliyor öyle. (hatta şu an asılı duruyor yanımda) Bunun özel bir nedeni varmı? tekrar teşekkürler yardımlarınız için hamlet

img

hamlet

19 yıl 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam, benim abbasta yapıyo dışarı çıkmak istiyorlar heralde bende çıkartıyorum biraz dolandıktan sonra akvaryumuna koyduğumda da sakin sakin oturuyo,,,snakehunter,,,

...ve mutlu son...  Teraryumu ve herşeyi boltuzu suyla yıkayıp iyice duruladım. Tarifini vermiş olduğunuz solüsyonu 4 gün boyunda uyguladım şuanda herhangi bir parazit göremiyorum. Kulaktan dolma bir bilgiye göre de bu olay bir kere olurmuş ayrıntılı bilgisi olan var mı, tekrarı konusunda?

img

wrath

19 yıl 1 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

geçmiş olsun :))

Maalesef tekrarlayabilir.Akarlar çok farklı yerlere yerleşip tekrar igunun üzerine gelebilirler.Dikkatli ol.

img

asilergenoglu

21 yıl 2 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ