Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

Rotweiler evde bakılır mı? - 2.sayfa

Arkadaslar, rotweilerlara bayiliyorum resmen fakat evde bakabilirmiyim merak ediyorum.. Bu konuyla iligili arkadaslar yardimci olursa sevinirim...

img

burock

20 yıl 3 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bakılmaz kardesm 250 mt2 evde oturuom 8 aylıga kadar evde baktım kzım evde mutlu olamıo biz yokken sora bahceye cıkardık üzerindeki agresifligi attı bunlarda kangal gibi en az bi avluda yetişmeli tabi hayvanınla daha cok zaman gecirmek istiosan 7-8 yasına geldgnde hayvan delirdg zaman sen üzülceksin baska sorun olursa [email protected] seve seve yardım ederim o da rott oldugu için kolay gelsn

img

astricious

18 yıl 2 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bilmiyorum ama ben evde bakıldıgına inanmıyorum.hayvan için çok zor oluyor.evde olunca doğasında ki gibi özgür olamıyor.enerjisini atamadıgı için vücudunda yaraları bile çıkıyor.20 aylık rotum var 1 yaşını doldurduğunda biz artık ona apatman dairesinde bakamayacağımızı anladık.saldırgan olmasın diye elimizden geleni yaptık ama çocuklara karşı agrasif.beklemediğimiz anda insanlara saldırıyo ve biz oğlumuz için taşındık.Artık oda rahat bizde.Bence cok iyi düsün ve gerçekten sabırlı ol.ama en güzelı eğitim almasi ama bilki eğitimsiz çoook zor

img

aresimm

18 yıl 2 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bence rottu evde besleme çünkü bu köpek küçük ortamlarda daralır ve saldırgan bir köpek haline gelebilir.

img

drjekyll

18 yıl 2 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bakmak isteyene bedava safkan rot, bizim sitede gelin, uyusturun alin gidin sizin olsun. Uyumazsa sizi tanimiyorum, taninmaz hale gelebilirsiniz. Bazende cok uysal, sevimli. Sanirim 1,5 - 2 yasinda. Siyah-kahve. 0537 3257100 Ist/ Levent.

img

shadowman

20 yıl 1 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Senin yerinde olsam komşu felan dinlemem alırım kimene benim köpeğiden...

img

zeynepgöktaş

15 yıl 4 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Önce o apartmanın yönetmeliğine bak,köpek beslemek yasak mı,onu öğren yoksa senin ve köpeğinin aleyhine olur herşey. bence rottweiler ve diğer büyük ırklara yazık oluyor.bakarsan bakılır,hayvan "ben bahçe istiyorum" diyemez,koyarsan yaşar.ama ideal ortam olmadığı kesin.popüler ırk olduğu için herkes alıyor,minicik dairelere bile tıkıyorlar...besleyen arkadaşlarım oldu,sorun yok dediler hep ama eve girince hayvanların durumu hiç hoşuma gitmiyordu. sportif bir köpek,bol egzersiz lazım.herkes alırken "ooo,ben gezdiririm canım günde bilmem kaç saat" der,sonra çoğu,maksimum birkaç ay sonra pes eder ve hayvan evde uzuun saatler geçirmeye başlar..sonra eşyaları parçalama durumu da var.ve ardından çok uygun olmayan şartlarda yaşatılır,el değiştirir ya da barınağa gönderilir.barınaklarda hep bir rottweiler görmek mümkün,bu yüzden. bence şartlarına uygun bir köpek al ve şartlar konusunda gerçekçi ol..tipi ve havası için köpek alınmamalı.

img

o_k_k

19 yıl 6 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yuh ya kaç yıllık mesajı çıkarmışsınız tepeye,ben de o kadar yazdım!!! neyse rottweiler hala "moda" nasılsa,bir başka kişi kurban etmemiş olur böylece belki,bir umut...

img

o_k_k

19 yıl 6 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ilk mesaj 2005 yılında yazılmış:)

img

loveallpets

14 yıl 10 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşım benim bir rotum var bahcade bakıyorum ama hanımın kısıtlaması yuzunden yoksa ne evde bi sıkıntısı var nede cocuklarla bi sıkıntısı var ama tek yapman gereken eğitimini iyi vermek gerci bi sıkıntısı var diğer köpeklere göre salyası biraz fazla tek sıkıntısı bu ama sana tavsiyem yavru iken iyi eğit küçükken yaptıkları hoşuna giden şeyler büyüyünce seni kızdıra bilir bunun için onu yavru ıken ıyı eğit benım kopegım bahcede havalar iyi iken ustume atlaması hoşuma gıtsede izin vermedim yoksa yağışlı havalarda üstüne atlayınca köpeğe kızma vb

img

zafer74

14 yıl 1 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

45metrekarelik 1+1 evde yasiyorum 7aylik 39kilo agirliginda bi rott`um war we ewde hic sıkıntı yasamiyoruz ama tabii hergun 2-3 saat arasi egzersize cıkariyoruz tuvalet konusunda da sıkıntı yasamıyoruz sabah 9da ise giderken cıkariyorum 30dakika aksam 6da geldigimde de 2-3saatlik cıkariyorum eger istiyorsaniz evde bakilabilecek bir hayvan tüy problemide yok havlama sıkıntısı da yok bebekken kurallar koyarak büyütürseniz rahat edersiniz biz öyle yaptik ne mobilya yedi nede baska bi zarari oldu

img

elothebunny

13 yıl 6 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ