Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

Evde Bakabileceğim Bir Köpek Arıyorum ?

Merhabalar öncelikle ben bu sitenin ilk üyelerinden ferhat_deniz ilk üyeliğim galiba girmediğimden dolayı silinmiş o yüzden bu üyelikle geri döndüm Ben İzmirde bir apartman dairesinde oturuyorum evde bakabileceğim köpek cinsleri hakkında tavsiyede bulunurusunuz ? Kısa bir süre içinde Işıkkent hayvan barınağından bir hayvan sahiplenmeyi düşünüyürom. Ben goldenlerin ve coockerların iyi olduğunu biliyorum evde bir dostum olması için ama başka hangi cinslere evde bakabilirim yardım edin lütfen ? Şimdiden sağolun.

img

fdvarol

16 yıl 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kesınlıkle golden !!!

img

serkan_19

16 yıl 1 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Öneri için sağol.

img

fdvarol

16 yıl 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam.köpek sahiplendiniz mi bilemiyorum ama ben de yazmak istedim. eğer yavru olması şart değilse ben yetişkin köpeklere de bakın derim.çünkü biraz vakit geçirirseniz köpeğin huyunu kolayca anlarsınız,sizi yanıltması çok zor.ben o şekilde barınaktan sahiplendim (4-5 yaşındaydı) ve barınakta doğup büyüdüğüne inanamıyorum.ev için yaratılmış gibi. yavru köpeğe göre hem masrafları,hem de hastalık riski oldukça az. gidin ve hepsiyle ilgilenin.ırk olması önemsiz,ırkları kıskandıracak kırmalar var.ışıkkentten kurtardığım bir rot kırması bebek için insanlar sıraya girmişti resmen :) burda kim ne dese boş,her ırkın kusurlusu vardır.hayal kırıklığı olabilir.görüp beğenip seçin. bol şans.

img

o_k_k

19 yıl 6 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ev ortamında bakacaksan ve egzersiz için fazla zamanın yoksa oyuncu nadir havlayan bir dost istiyorsan french bulldog derim.

img

blackcode

17 yıl 10 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Sokaktaki canlarin, petshoplarda satılan “cins” denilen hayvanlara göre sahiplenilme şansı çok az..cogu insan onları pis oldugu, hastalıklı olduğu gerekçesiyle ya da yeterince sevimli olmadigi (?!?) gerekcesiyle almiyor..Ama ne demisler, bakarsan bag, bakmassan dag olur..bakimli oldugu surece her hayvan güzeldir...Hayvanları ayırmak niye... Sokaktaki hayvana yuvasını acan, onu evinde besleyen insan sayısı çok az olduğu için sokakta yasayan bu canların , petshoplarda “cins” olduğu söylenilen diger canlara göre hayatta kalma şansları çok düşük..En çok onların bakıma ihtiyacı varken gidip “cins” denilen köpeklerden satın almak niye? Hayvanların sırtından para kazanan hayvan tacirlerine para kazandırmak niye? Bizler petshoptan hayvan almadığımız sürece, bu hayvan tacirleride kendilerine başka bir iş bulmak zorunda kalacak..herkes petshoptan hayvan satın almayı reddetseydi, bu insanlar bu işi yapmayı nasıl sürdüreceklerdi? Sırf para kazanma amacı ile, çeşitli üretim çiftliklerinde bu “cins” denilen hayvanlar üretiliyor, yani bu hayvanlar sırf onların sırtlarından geçinebilmek amacı ile dünyaya getirtiliyorlar...Oysa dünyaya dogal yollardan gelen, ama kimse onlara bakmadığı için zamanla hastalıktan, asırı sıcak/soguktan, sokakta onlara yapılan işkencelerden ya da barınaklara tıkılmaktan dolayı ölen binlerce hayvan varken “cins” köpekleri sırf para kazanmak amacı ile çoğaltıp satmak niye?? Dünyaya dogal yoldan yeterince hayvan geliyor zaten, bu insanlar bu hayvanları bu şekilde üreterek dünyada dogal olarak bulunması gereken hayvan sayısını kat kat arttırıyorlar..buda neye neden oluyor? Sokakta yasayan binlerce hayvanın dışlanmasına neden oluyor...tüm bunları tekrar tekrar düşünün.. Benim önceden cocker cinsi köpegim(disi) vardi, cockerların insan canlisi,cocuklarla dost,cok iyi huylu bir cins oldugunu soylerler bilirsiniz. Ama ben onu yavruyken almis olsam bile hayatimda onun kadar hircin kopek gormedim! Ona ragmen tabikide olene dek baktim ona cunku bir kopegin terkedilmesinin,onun icin olumden farksiz oldugunu cok iyi biliyordum... Ama cok hircin bir hayvandi,ona tum sevgimi verdigim halde olene dek hircinligi gecmedi. daha sonra o oldukten 3 yıl sonra tekrar cocker cinsi bir kopek(erkek) aldim ve o, eski kopegimin huy olarak tam tersiydi! Tam bir melek gibiydi... Yani goruyorsunuzki, kopekler de aynı insanlar gibi... Aynı cins olsalar da (insanlar icinde aynı ırk diyebiliriz belki,gerci ırkcılık hayatta en nefret ettigim seydir) birbirlerinden tamamen zıt olabiliyorlar... Yani golden soyledir,cocker boyledir diyenlere inanmayın.. Bu tamamen hikaye! Bunu 14 yil kopek beslemis biri olarak kendi gozlerimle gordum! İkisine de ayni sekilde yaklastigim,ayni ilgiyi gosterdigim halde birbirinden tamamen farkli huyda ama ayni cins olan iki kopegim oldu iste... Su andaki aklim olsa ise sokaktaki ya da barinaktaki, ozelliklede herkesin tercih etmedigi bir cinste olan(sokak kopegi denilen,ama onun da kendine gore bir cinsi olan kopekler...) bir kopegi alir ona bakardim... 14 yil kopek besledikten sonra ve kopegimi yeni kaybetmis ve cok buyuk aci yasamis biri olarak su anda yeni bir kopek icin hazir degilim fakat sokaktaki cok tatli ve masum bir cana dayanamadim ve onu sahiplendirmek uzere evime aldim,hikayesi ise soyle : Toprak henuz 3 aylik.. Parkta hasta iken buldum onu,tedavisini yaptirdim...cok sevimli, cok oyuncu, saf bakisli, Amerika`da cok "Populer" olan "Black Lab-Retriver" cinsi oldugunu Amerika`da yasayan bir arkadasima resimlerini gondermem sayesinde ogrendim...(labrador cinsi degil,karistirmayin, black Lab diye bir cinsmis,bu cinsteki hayvanlar bizim sokaklarimizda,parklarimizda yasiyor ama kimse ne cins olduklarini bilmiyor...sokak kopegi diyerek geciyorlar ne yazikki...ama bakimli olduktan ve belli bir sure evde yasadiktan sonra artik bir ev kopegi oluyor bu tatli hayvanlar,bir sokak kopegi degil...) 1 bucuk aydir evimde benimle kaldigi icin o artik bir sokak kopegi degil,bir ev kopegi... Adini gecici olarak "Toprak" koydum cunku onu ilk buldugumda topragin icinde yatip yuvarlaniyordu! :-) Tum parazit arindirmasi, asilari tam. Su ana kadar en saglikli, en ozenli sekilde beslendi.Ve ona en az benim kadar ozenli bakabilecek bir sahip ariyorum... Gercekten insafli, gercekten hayvan sorumlulugu tasiyan, gercekten bu bebege harcadigim emegin, ozenin kiymetini bilecek bir sahip arayisi icindeyim. Hayvanlarin bir esyaymis gibi satilmalarina,hayvanlarin sirtindan para kazanilmasina karsi biriyim ve bu nedenle onu ucretsiz verecegim.. istanbul- Kadikoy tarafindan kisiler tercihim. ilgilenenler ve resimlerini gormek isteyenler bana bu e-mailden ulasabilir : [email protected]

img

datvi

15 yıl 8 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

BEN EVDE DOBERMAN BESLİYORUM DAHA ÖNCEDE DOGO BESLEMİŞTİM İKİSİDE BENCE PROBLEMSİZ HAYVANLAR AMA DOBERMANI TAVSİYE EDERİM DOBERMAN OTORİTER BİR SAHİP İSTER OTORİTER OLABİLİRİM DİYOSAN BENCE DOBERMANIN DOSTLUGUNU BAŞKA BİR HAYVANDA BULAMAZSIN

img

_zeus_

15 yıl 5 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

cocker hem duygusal,hem hassas bir köpektir,bence cocker almalısın.dobermanda çok iyi bir tercih olabilir tabiiki,sevgiyle kalın.

img

çiğdem_chole

16 yıl 1 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ben de yakınınızdaki bir barınağa gitmenizi öneririm böylece saf bir cins olmayan ancak çok kişilikli köpekleri görebilir ve size en yakın geleni sahiplenebilirsiniz.Sahiplendiğiniz bu minik de ona nasıl bir iyilik yaptığınızın farkında olacak ve size uyum sağlayacaktır..

img

silacik

15 yıl 5 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba... apartman dairesinde bakıcaksanız golden ve kuker diyorum benimde bir kukerim var köpek almak isterseniz köpek çiftliğim de var buradan iletişime geçebilirsiniz mns adresim [email protected]

img

korkut10

15 yıl 4 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ