Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Yılan Sağlık ve Bakımı

Mesaj Ekle

türkiyede yaşayan sürüngenler hakkında herşey - 2.sayfa

ülkemiz sürüngenleri hakkında tüm sorularınızı buradan sorabilirsiniz. vipera

img

vipera

19 yıl 9 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

su yılanlarının en az 22 derecede yaşadığı söyleniyordu fakat istanbulda bi derede bir sürü su yılanı var ve yaz kış demeden yaşıyorlar !!!

img

hakanika

18 yıl 1 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yılanların 0 derece soğukluğa kadar yaşayabilien türleri vardır fakat genelde 15 derecenin altındaki sıcaklıklarda metobolizmaları minumuna düşerek kış uykusu moduna geçerler ve sıcaklıklar tekrar optimun koşullara gelene kadar yeme içme faliyetlerine ara verirler.ayrıca su yılanı beslemeni hiç tavsiye etmem çok pis kokan bir yılan türüdür bunun yerine imkanın varsa piton türleri alıp beslemeni tavsiye ederim saygılarla,,,snakehunter,,,

su yılanı çok yakaladım insan koklayınca gerçekten pis bi koku geliyor ben bunu dereden dolayı sanıyodum ama yılanı koklamadıktan sonra bi sorun olcağını sanmıyorum

img

hakanika

18 yıl 1 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yılanların vucut ısıları çevreye göçre belirlenir. soğuk kanlı hayvan demekte budur zaten. yazı bilememde normal mevsim sıcaklıkları gösteren derede yaşayan ülkem su yılanları kışın kuytuya çekilerek soğuk uyuşukluğuna girerler. sişzin dere demekki bu sıcaklıktan yüksek. koklamamak tabiki sorunu çözer tabi evin girişinde mandal dağıtman gerekebilir.

img

vipera

ÖZEL MESAJ

sade surungenler ıle ılgılı soruları cevaplıyorsun mesala anadolu leoparı veya parsı hakkında ne bılıyorsun paylasırsan sevınırım

slm arkadasım burası surungenler ıle ılgılı bı forum ve baslıgıda `turkıyede yasayan surungenler hakkında hersey` bu konuda bıze bılgı aktaran vıpera arkadasımızda tabıkı surungenler hakkında bı uzman dolayısıyla senın buraya gelıp anadolu leoparı hakkında bılgı ıstemen sankı bıraz anormal gıbı... kımseye saygısızlık etmek ıstemem ama lutfen cvbını bulmak ıstedıgımız soruları dogru yerlerde soralım

valla güldüm şimdi. ne alaka adamım. türkiyede yaşayan sürüngenler. bak sürüngen diyorum. pars bir memeli. ikincisi yaşayan diyorum. anadolu parsı şu an ülkemizde yok sanılıyor. yani nesli tükenmiş sayılıyor. varsa elinde o başka tabi. sen bu soruyu o türü, en çok katleden herife kürklü hasana sor. o da merhum oldu ya.

img

vipera

ÖZEL MESAJ

dostum merhaba bende bi ane küçük yılan var bası renki kahvre sarı ve siyah halkası var vücudu normal gri yılan renginde düz . yaklaşık 30 cm boyunda İzmir Çandarlı bölgesinde denize 400-500 m mesafede kayalık bir yerlerde yakaladım .Benim problemim bu yılanı nasıl besleyeceğim böcek , tavuk parçası ( küçük )gibi şeyler verdim yemedi .yardım ederseniz sevinirim

img

kunteper

17 yıl 10 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

valla adamım o tarife uyan bi çok yılan var ama sen bana resmini yollarsan ben kesin bişiy söylerim. bide küçük kertenkele dene. ama yaşaması zor adamım be kolay değil doğadan yakalanan hayvcana bakması. bak bi arkadaş yeni yeni düzeltti sayılır. uysal yılan olma olasılığı üzerinde duruyorum bu hayvanıda inan zor beslersin. çekirge ve küçük örümcekleride dene. saygılarımla vipera

img

vipera

ÖZEL MESAJ

slm izmir urlada tarihi bi yapi olan bi camiinin restorasyon calismalarini surduruyoruz. calismalarimiz esnasinda bir kac defa yilanla karsilastik.hliyle ekibimizde bi huzursuzluk oldu. yapinin yaklasik 500 yillik bi harabe olmasi ve her yerinde asiri otlanmalar ve enkaz hali tas yiginlari olmasi bu tur hayvanlarla anide karsilasma olayini yuksek tutuyor. iki seferdede ayni cins yilanla karsilastik. sizden sormak istedigim yilanin zehirli olup olmadigini nasil anlayabiliriz. elimizde suan resmi yok nette yaptigimiz arastirmadada ve sizin sitenizdeki resimlerde benzerine denk gelmedim. yilan yaklasik 1 mt boyunda acik yesil ve sari pulllarla kapli vucudu yaklasik 4, 5 cm capida olmasina karsin cok ufak bir kafasi var.. bu verdigim bilgiler dogrultusunda ne kadar saglikli yardim alabiliriz bilmiyorum ama dusuncelerininzi yazarsaniz sevinirim.. simdiden tesekkurler..

img

empricus

18 yıl 4 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ