Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

ısıtıcı yazın şart mı???? - 4.sayfa

slm arkadaşlar arkadaşım bana doğum günümde(2 ağustos)kaplumbağa almıştı.we ewe geldiğinde ölüm fanusunun içindeydi.petshopcu içine taş bile koymamış we bayat balık yemi wermiş.ewe geldi bitkin bi haldeydi.bende nette araştırdım we bu siteyi gördüm.ölüm fanuslarının çok tehlikeli olduğunu gördüm we hemen akwaryum aldım.30x10cmbiraz küçük ama napim param buna yetti.karides aldım.peynir falan weriyorum.şimdi iyi herşeyi yiyo güneşleniyo.benim sorum şu ısıtıcı yazın da lazım mı?2 petshopa sordum yoq dedi.akwaryumu bile zorla aldım zaten nekadar bilinçsizler.herneyse sorularım şunlar 1)yazın ısıtıcı şart mı? 2)su nekadar koycam?(suyu boyunun yarısı kadar koyuyorum ben ve hergün değiştiriyorum 3-4 kez) 3)çeşme suyu mu koycam?(kaynamış soğumuş su koyuyorum) sorularıma cewap werirseniz sewgili kaplumbağam cabbar coskuna daha iyi bakıcam şimdiden teşekkürler

yazın ısıtıcı şart değil ben balkona koymanı öneririm su kesinlikle boyunu geçmesin içine fazla taş koyma harekette zorlanıyor ben bürsürü taş almıştım ama hareket edemeyince hepsini çıkardım ben çeşme suyu koyuyorum ve her gün değiştiriyorum

img

dilarade

18 yıl 2 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

"yazın ısıtıcı şart değil ben balkona koymanı öneririm su kesinlikle boyunu geçmesin içine fazla taş koyma harekette zorlanıyor ben bürsürü taş almıştım ama hareket edemeyince hepsini çıkardım ben çeşme suyu koyuyorum ve her gün değiştiriyorum "

Sevgili "dilarade "

Üzgünüm ama önerilerinin çoğu yanlış yönlendirmeler içeriyor.

* Gece su sıcaklığı 28 in altına ineceğinden ısıtıcı şarttır. (Eğer 28 in altına bütün yaz inmiyorsa zaten ısıtıcın çalışmayacaktır. Elektrik parası ödemezsin)

* Su boyunu geçmezse ters döndüğünde düzelmekte zorlanır. Boğulma riskini arttırırsın. Su kabuk genişliğinden en az 4-5 kat yüksek olmalıdır. (Ne kadar çok su koyarsan koku ve su pislenmesi derdin azalacağı gibi, kapluşuna bir o kadar çok yüzme alanı oluşturursun)

* Suyunu hergün değiştirirsen ihtiyaçları olan su dengesi hiç bir zaman oluşmaz. Suyu haftada bir %70 kadar değiştirip, ayda bir de tüm akvaryumun temizliğini yaparsan su dengeleri çok fazla değişmemiş olur.

Önerilerimi yapıcı olarak alırsan sevinirim.

img

yasdal

18 yıl 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

dilarade;

aşağıda sana bir link gönderiyorum. Kaplumbağa bakımı ile ilgili:

Kaplumbağa Bakımında Referans Linkler VOL: 3

img

beppomomo

18 yıl 10 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

BEN DERİN BİR KOVAYA KOYDUM 2 SAAT BOĞULMADILAR

img

holopter

16 yıl 3 ay 30 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

holopter; Konunun son mesajı ne zaman atılmış bir baktın mı ? 3 senelik bir konuyu tekrar öne getirmenin ne anlamı var ? Hayvanlarının 2 saatlik işkenceden sağ kurtulduklarını anlatmanın kime ne yararı var ?

img

huleyn

16 yıl 2 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Akvaryum almakla iyi yapmışsın.Benim akvaryumda seninki gibi.(boyutları)Ama ben daha büyük akvaryuma geçicem şimdi.Hem kışta geliyo.Okullar açılıyo.Bir tane en iyisinden Marulla Çimenime ısıtcı patlatıcam.Sıcak otursunlar yuvalarında.

1- Yazın ısıtıcı lazım mı bilemiyorum.Benim sorumda bu zaten.

2- Suyunu ise ılık ve kapluşunun yüzebileceği şekilde koy.Çünkü benim dediğim gibi koymazsan hayvan yüzmeye yüzmeye yüzmeyi unutur.

3-Kaynar su sakın koyma!Yakarsın hayvanı!Soğuk suda koyma.Sıcak ve soğuk arası yani ılık su koy.Biliyorum su hemen soğuyor :) Ama benim bir yöntemim var.Hani Şu küçük su şişeleri var ya...İşte onlara sıcak veya ılık su koy.Suyu ısıtıyor.Ilık su bile koysan işini görür.Ama ısıtıcı kışın şart.Suyunu hergün değiştirmene hiç gerek yok.2 günde bir değiştir.Çeşme suyu koyabilirsin.Ama PetShoptan Sera Aquatan(su düzenleyicisi) al.Veya dinlenmiş suda koyabilirsin ama onaada Aquatan lazım.Ve son olarak tatlı su koyabilirsin ;)

snobgirl yazdı :
slm arkadaşlar arkadaşım bana doğum günümde(2 ağustos)kaplumbağa almıştı.we ewe geldiğinde ölüm fanusunun içindeydi.petshopcu içine taş bile koymamış we bayat balık yemi wermiş.ewe geldi bitkin bi haldeydi.bende nette araştırdım we bu siteyi gördüm.ölüm fanuslarının çok tehlikeli olduğunu gördüm we hemen akwaryum aldım.30x10cmbiraz küçük ama napim param buna yetti.karides aldım.peynir falan weriyorum.şimdi iyi herşeyi yiyo güneşleniyo.benim sorum şu ısıtıcı yazın da lazım mı?2 petshopa sordum yoq dedi.akwaryumu bile zorla aldım zaten nekadar bilinçsizler.herneyse sorularım şunlar 1)yazın ısıtıcı şart mı? 2)su nekadar koycam?(suyu boyunun yarısı kadar koyuyorum ben ve hergün değiştiriyorum 3-4 kez) 3)çeşme suyu mu koycam?(kaynamış soğumuş su koyuyorum) sorularıma cewap werirseniz sewgili kaplumbağam cabbar coskuna daha iyi bakıcam şimdiden teşekkürler

img

Mom

10 yıl 8 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

açık söylemek gerekirse en çok kapluşlar kışın soba vs. ısıtı ihtiyacı )eyer sizde bu imkan yoksa dogal gaz peteklerinin üzerine yuvasını kura bilirsiniz veya dogal peteginin altında yer varsa oraya yerleştiriniz yanlız ışıgada ihtiyac duyarlar (dogalgaz peteginize her türlü bakım yapılşım olması şart )  ışık alamayınlar için ampul ışıgı felan ola bilirmi veya ışıldak ola bilirmi bend ebunu merak ediyorum soruma acele cevap verirseniz çok mutlu olurum  yazarn NeVrİs

hamso yazdı :
izmirde öğlen gölgedeki akvaryum 32 dereceye cıkıyor su sıcaklıgı ısıtıcıda ayar max30 zaten en azından termometre alıver 2 milyon.26 ya falan düşüyorsa şart olmalı.Bide yerlimi ithalmi oda önemli olmalı.kırmızımı yanakları? ben 15 cm yüksekliğinde dolduruyorum suyu.dalıyolar dipte yürüyolar geziyolar falan.

img

nevris

9 yıl 4 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ