Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

kuyruk ..

ya arkdslar biriniz bana yardımcı olabilir misiniz ? iguanamın bundan 4-5 ay önce bi kuyruk problemı vardı kuyrugunun birkac yeri yara gibi oldu veterinere götürdüm batticon ve thiocilline verdi düzelir gibi olmustu ama simdi de kuyrugunun en ucundan 1-2 cmlik bi kısım kuruyor sonra da kopuyor .. daha sonra 1-2 cm daha .. bu sekilde kuyruk kuruyup kopmaya devam ediyor .. ne yapmam gerekir yardımcı olursanız sevinirim

img

icha

14 yıl 9 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yabancı kaynaklara göre, probleminiz kangren gibi görünüyor. ancak bu konuda en iyisi, iguanadan anlayan bir veterinere göstermek. yine bu kaynaklara göre en etkili tedavi, ameliyatla kuyruğun bir kısmının alınması, bunun da tabii ki klinik gibi steril ortamlarda yapılması. antibiyotik tedavisinden sonra da kuyuruk yeniden çıkabilirmiş. bunlar sadece, o kaynaklardan sizin için bulabildiklerim. daha fazla geç olmadan, tecrübeli bir veteriner bulun derim. geçmiş olsun.

img

hggultek

19 yıl 6 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

http://junglejennytv.com/wp-content/uploads/2009/12/reefb4amp1.JPG http://z.about.com/w/experts/Reptiles-704/2008/05/basilisk-tail.jpg bu resimlerdeki gibiyse kangren olabilir.

img

hggultek

ÖZEL MESAJ

maaLesef aynen bu sekiLde .. hatta daha kötü ): cok tesekkür ederim .. ama bunu yapabiLcek bi veteriner biLmiyorum istanbuLda .. hatta dogru düzgün iguanadan anLayan tek bir veteriner biLiyorum onun da yapabiLecegini sanmıyorum :S

img

icha

ÖZEL MESAJ

bunu da bir araştıralım.

img

hggultek

ÖZEL MESAJ

ya gercekden cok tesekkür ederim ugrastırıyorum seni ama ..

img

icha

ÖZEL MESAJ

istanbuldaki üniversitelerin veterinerlik fakülteleri olabilir.

img

hggultek

ÖZEL MESAJ

hiç sorun değil. önemli olan sağlığı. birkaç yere mesaj bıraktım. cevap gelir gelmez yazarım.

img

hggultek

ÖZEL MESAJ

tmam tekrar tesekkür ederim ..

img

icha

ÖZEL MESAJ

istanbulvet.com eceler sok. no:16 florya 0212 663 9142 0212 663 9143

img

hggultek