Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

KAPLUMBAĞA HAKKINDA BİLGİLİ VETERİNER - 4.sayfa

arkadaşlar ben acıbademde bir veteriner kliniğinde çalışıyorum.şahsen 4 gün önceye kadar veteriner hekimimizin bu konuda bilgili olduğundan haberim yoktu.. kliniğe 16 yaşında bir su kaplumbağası geldi.gözler şişmiş nefes alamıyo bizim sitede karşılaştığımız(akciğer efk.)türden hastalık.genelde veterinerler bu konuda bilgi sahibi değil hepimiz biliyoruz ama o biliyormuş meğer.benim zühtü ve sudenazda mantar olduğunda o tedavi etmişti.çok aldırmamıştım basit bir hastalık diye.ama 16 yaşındaki kaplumbağa geldiğinde inleyip nefes alamıyor ve bağırıyodu.ama gözleri açıldı bugün ve iyileşti.adresini vereyim dedim çünkü günümüzde bu işi bilen kişilerin sayısı çok az.. Acıbadem caddesi Çimençayır apartmanı 102/1 Petvet Veteriner Kliniği Veteriner Hekim Dr.Emel Başaran

img

catzillaa

17 yıl 11 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar birincisi burası hasta danışma odası değil buraya yazmayın. ikincisi ben veteriner hekim değilim.tamam 2 yıllık üniv bitirdim tekniker olarak tecrübeliyim ama ilaç konusunda bişeler sölemek emel hanımın yetkisidir.ve bu emel hanımla aranızda kalır.telefon yazıyor.arayın kliniği sorun.bi arkadaş sordu ona sitede yazan şeyleri yazdım sadece.buraya tıbbi bir tedavi yöntemi yazamam.kimsede emel hanımdan izin almadan yazmamalı.etik değil.kendisinden tedavi hakkında bilgi alın lütfen. üçüncüsü 3 haftadır hasta ise ve gözüne ilacın gitmediğinide düşünüyorsanız bu olayı neden msnden internetten halletmeye çalışıyorsunuz?bu forumda genelde mesajlar geç yayınlanır.bide ben cevap yazmasam ilgilenmesem nolcak o kaplumbağa?sağlık 1 saat içinde değişebilir.1 saat önce koşup oynarken 1 saat sonra elimde diye ölen kedi oldu.kumar gibidir 1 el sonrasını tahmin edemezsiniz.sağlık konusunu neden bu kadar hafife alıyorsunuz?saniyeleriniz kıymetli bunu anlamak için kaç kaplumbağa daha ölecek? bu yazdıklarımı şahsınıza özellikle dediğimi sanmayın konusu açılmışken duygularımı belirtmek istedim.sizin gibi davranan çok kişi var burda. bu arada msn kullanmıyorum.isteyenler mail atabilirler. biraz sert konuştum kusura bakmayın ama böyle düşünüyorum açıkcası.

img

catzillaa

ÖZEL MESAJ

1.si evet oldukça sert oldu teşekkür ederim.desteginizden dolayı. 2.si 3 hafta önce ben bu siteye üye oldum nerdeyse ve sürekli yarım istiyorum aynı durumu yaşayan insanlardan. 3.sü tek gözünün hasta oldugunu anladıgım gun veterinere götürdüm. 4.sü gözü kapandı yine veterinere götürdüm. Yardım etmek zorunda değilsiniz.

img

kelebeksans

16 yıl 7 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Kaygılarınızı anlıyorum, yine de bilgilerinizi buradan paylaşmanızın, sorunu daha sonra yaşayabilecek arkadaşların bilinçlenmesini sağlayacağını unutmayınız. Emel hn. a kaplumbağamızı tedavi ettirmiştik. Derin bilgilere sahip. Siz de onun gibi bir doktor ile aynı ortamı paylaşma şansına erişen nadir insanlardansınız. Bilgilerinizi bizlerle paylaşıp, hatta gerektiğinde Emel Hn. ın bu konudaki fikrini bizlere yansıtırsanız forumumuza çok büyük bir katkıda bulunmuş olursunuz. Tabi ki bu uğraşlar gönüllülük esasına dayanır. Hastalıklar ile ilgili serzenişinize ise tamamen katılıyorum. Lütfen bakımından sorumlu olduğumuz canlılara karşı sorumluluğumuzu daha bilinçli yerine getirelim. Sevgiler.

img

yasdal

18 yıl 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

catzilla cevap için teşekkürler...Su ısısı her zaman 28 derece zaten,ısıtıcıları var.Sera Reptilin marka sıvı vitamin de kullanıyorum düzenli olarak haftada bir...Sanırım senin dediğin gibi ya mevsim geçişi ya da mama sorunu,mamayı değiştirmeyi deneyeceğim.Teşekkürler

img

esraüstünsoy

17 yıl 11 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Kelebeksans, Adana`dasın biliyorum ama eğer Mersin`e götürebilme imkanın varsa orada Momo`nun daha önce tavsiye etmiş olduğu konusunda uzman bir veterinerin adını, adresini yazacağım. Bu iş artık başka şekilde düzelmeyecek, atlayıp götür derim, 3 haftadır o çocuğun gözleri görmüyor :((

img

pinar1112

17 yıl 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kelebeksans ben sana bu yazıyı sadece sana yazmadığımı genelleme yaptığımı söyledim.senin şikayetlerinin benzerini 100lerce defa okuduk.çoğunada aynı şeyleri yazdım.senden sonrakilerde bu yazıyı okusunlar beklemeden müdahele ettirsinler istedim. biz sağlık çalışanları saniyelerle yarışıyoruz.veteriner yada hemşire farketmez.1 sn kalp durmasına yeter.1 sn de ilaç verip kalbin yeniden atmasını sağlayabilirsiniz.tahlil yaparken 1 sn geç veya erken damlatsanız solüsyonu sonucu etkiler.1 sn dalgınlığınızla serum bağlarken damarı delebilirsiniz.1 sn lik hata ile bir bebek sakat doğabilir.sezeryan yaptığımızda elimizde 3 yavru vardı ve 3 üde 30 saniye arayla çıkarıldı rahimden yani 30 sn de 1 yavrunun ciğerlerindeki suyu boşaltmış ve nefes almasını sağlamış olmalıydık. yoksa 2. yavrunun beynine oksijen gitmediğinden hasar kalabilirdi...biz saniyelerle yarışıyoruz.saatlerle yarışıyoruz.bu yüzden 2 haftalar 3 haftalar duymak çok ağrıma gidiyor yanlış anlamayın.umarım bundan sonraki arkadaşlarımız daha erken söylerler şikayetlerini..

img

catzillaa

ÖZEL MESAJ

Arkadaşlar yardımınız için çok teşekkürler,kaplumbağamıza Sera Raffy I aldık...Afiyetle yedi:):):)Meğer derdi tasası mamaymış eşşek sıpasının:)

img

esraüstünsoy

17 yıl 11 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

teşekkür ederim pınar.lütfen adresi ve telefonu ulaşabilecegim herşeyi alabilir miyim

img

kelebeksans

16 yıl 7 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Kelebeksans, aynen Momo`nun verdiği bilgileri yazıyorum:
Veteriner Hekim Orhan Önen - Mersin
Telefon: 05556648222
05377274268
05425412546
Adese`yi geçince trafik şubesinin orada diye yazmış Momo, heralde Mersin`de bilinen biryer.

Bilgileri yazdığı linki de veriyim:

http://www.petimbenim.com/Forums-file-viewtopic-t-69-start-0.html

img

pinar1112

17 yıl 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

saol catzillaa çok saol