Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Yardım!!! - 3.sayfa

Merhabalar sevigili hayvan dostları bana 2 adet tatlı su kaplumbası hediye geldi. 7 yaşından beri çok istiyordum şuan 22 yaşındayım ve ailem bu çok istediğim sevimli dostlarımızı hediye ettiler 2 haftaya yakın süredir beraberiz ancak pek bir bilgi sahibi değilim.netten ögrenmeye çalısıyorum.frozen in yazdıklarını demin okudum ve çok üzüldüm ben onlara zarar vermek istemiyorum ama şuan için geri iade etmemde mümkün değil nasıl olacak bilmiyorum.İsimleri Çıtır ve Pıtır plastik bir kap vermişler yanında hep şu kirli ticaret :(( sularını sürekli sıcak tutmak zor oluyor bu şekilde.Elimde 42*25 ebatlarında bir akvaryum var balık almayı düşünüyordum ancak burada okuduklarımdan sonra vazgectim akvaryumu kapluşlarıma vermek istiyorum.Size danışmak istediğimde bu ebatlardaki bir akvaryumun bir kaç seneliğine idare etmesi mümkün mü? Eger idare ederse bir kaç yıl sonra akvaryumu büyütübilirim.birde bu boyutlardaki akvaryum içine ne gibi bir düzenleme yapabilirim su seviyesi ne kadar olmalı kapluşlarımın kabuk genişlikleri erkek 4 cm nin biraz altında dişi 4 cm eger yardımcı olursanız çok memnun olurum şimdiden çok teşekkür ederim...

img

speedlanker

14 yıl 1 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tavsiyelere herzaman açıgım yeterki konuya hakim insanlar olsun ki eminim hakimdirler kardeşim sağol

img

speedlanker

ÖZEL MESAJ

SPEEDLANKER, Araştırıp beslenme tablosu oluştur diye müdahale etmek istemedim ama galibe etmek zorundayım :)) Yumurta meselesi: pişmiş yumurtanın beyazını veriyoruz ama sadece iştahları kapandığı zaman, iştahları açılsın diye. speed, verdiğim linki inceleyene kadar şöyle yap istersen Sanyu sticks yemlerin vardı senin Sanyu siticks ten sabahları ana menü gibi 3 er tane ver aksamları da karidesten yarım çay kaşığı kadar ( kapluş başına ) Başka birşey verme bence. Neden verme dediğimi de linki inceledikten sonra anlarsın zaten :) SEra nın mamaları internette 250gr lıklar en fazla 13tl. Akvaryumcuyla konuşurken aklında bulunsun. Sera alacaksan bir sera raffy p ve birde sera raffy mineral alman yeterli. Ben internetten rahat aldım, sorun yaşamadım. beslenme konusunda benden bu kadar :))) görüşmek üzere.

img

marti

14 yıl 7 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sağol marti çok yardımcı oldun iyiki varsınız :D

img

speedlanker

ÖZEL MESAJ

SPEEDLANKER, Nasıl senin kapluşlar. Durumlarını yazarsan sevinirim. Merak etmiyor değilim :)

img

marti

14 yıl 7 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Dostum 4 gündür ist dısındaydım malum vize dönemi sınava gitmiştim.1 saat önce geldim eve ilk işim burnumda tüten kapluşlarıma bakmak oldu ailem yemi ihmal etmemiş ancak akvaryum suyu kirlenmiş bazı yerlerde yosun olusmus.birde alt kısımdaki kapuk renginin biraz acıldıgını daha beyazımsı oldugunu gördüm cok endişendim.suyu yeniledim akvaryumu güzelce yıkadım,kapluşlarıma ılık duş aldırdım sırada kabuk kontrolü kaldı üst kabukta bir sorun yok gayet sertler ancak alt kabukta biraz yumuşama var gibi hissettim cok canım sıkıldı.Bu konu hakkında araştırma yapmak için foruma giriş yaptım yazını gördüm simdi araştıracagım eger sizlerde bu konuda tavsiye verirseniz iyi olur.Birde ben hergün bir süre güneşe çıkarıyordum bir kaç gün güneş ısıgı almasalar kabukları bu kısa süre zarfında yumuşama görülürmü merak ettim.yemek konusunda bir sorun yok hiç affetmiyorlar iştahları iyi hatta biraz büyümüşler gibi geldi gözüme mezurayı bulamadım yoksa hemen ölçecektim :D

img

speedlanker

ÖZEL MESAJ

Speedlanker çok merak ettim kapluşlarını :) fotoğraflarını koyabilir misin mümkünse ? Birkaç gün güneş ışığı almadıkları için kabukları yumuşamaz ama nedir acaba gerçek sebebi bende merak ettim doğrusu ..

img

dry

14 yıl 8 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ