Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Uyku - 2.sayfa

Kaplumbağaların nasıl ortamlarda yetiştirildiğini biliyorum fakan bana hediye gelen kaplumbağalarımı şimdilik ölüm fanusunda besliyorum malum öğrenci bursu ile akvayum almak biraz zaman alıcaktır sık sık sularını değiştirip sıcak su ekliyorum ama merak ettiğim neden kuru alana çıkmadıkları masa lambası ve normal ampul yakıyorum ne kadar süre yakmalıyım bu lambayı ve uyurken suyun içinde uyuyorlar bu normal mi 3 gündür bendeler yeni yeni yemek yiyolar yani en azından ben birini yerken gördüm ya da yemeye çalışıyordu sabah akşam iki tane ezerek veriyorum yardımınıza muhtacız akvaryum alana kadar dayansalar bari bu arada su termometresi nasıl oluyor en azından alsamda su sıcaklığını ölçebilsem nerde bulabilirim

img

sevimliit

14 yıl 1 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sorularını burdan sorarsan daha iyi olur. ayrıca site site mail adresi arayan botlar varken açık açık mail adresini yazmak spame boğulmana neden olabilir. 30 yıla hazırım demişsin ya sitede biraz gezip frozen`ın açtığı başlıklara bir bak.

img

huleyn

16 yıl 3 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Heyecanın ve isteğin beni çok mutlu etti. İnşallah birlikte uzun bir ömür geçirirsiniz. Ama öncelikle bizi yanlış anlamamanı istiyorum. Bu siteye yardım için başvurup ta bir iki mesajın ardından vazgeçen o kadar çok kişi var ki tahmin bile edemezsin. Eğer her şeye hazırım diyorsan birkaç tavsiye verebilirim sana. Öncelikle eğer gerekli şartları sağlayabileceğine inanmıyorsan diğer kaplumbağayı vermemeni öneririm. Her ne kadar yalnız yaşayabiliyor olsalar da bence iki tane olmaları daha iyi. Şu an için onları büyükçe bir leğene koyabilir, kuru bölge olarak iyice yıkanmış, kesici yüzeyi olmayan taşlar koyabilir ve kuru bölgeyi ısıtması için de bir masa lambasına 40 watt`lık bir ampul takarak kullanabilirsin. Huleyn`in bebek kaplumbağalarım isimli mesajında böyle bir acil durum çözümünün resimleri mevcut. Daha sonra yavaş yavaş eksiklerini tamamlayabilirsin. Tabii kaliteli yem de çok önemli, tek yönlü beslenme olmaması için de öncelikli mesajlardaki beslenme ile ilgili konulardan faydalanabilirsin. Biraz sitede araştırma yapıp sağlayabileceğin en uygun koşulları yerine getirebilirsen hem sen hem de kaplumbağaların mutlu olacaklardır eminim. Şimdiden kolay gelsin.

img

asegul07

14 yıl 7 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

teşekkür ederim öncelikle herkese ben bu sitede üye olarak yeni olsamda yaklaşık 2 yıldır takipcisiyim herşeyi biliyorum aslında :D ama gene de başına gelince teorik bilgi ile hık diye kaldım pratikteki bilgi gibi olmuyor :D

img

sevimliit

ÖZEL MESAJ

kaplumbağalarıma bugün tüm gerekenleri aldım akvaryum hariç ama plastik bir kaba taktım atık kuru alana çıkıyorlar karides kurusu ve sera raffy p aldım çok mutlular sanırım bende çok mutluyum ama tüm bursum da gitti :p kuru alana çıkıp ayaklarını gere gere uzanmaları herşeye deydi ama

img

sevimliit

ÖZEL MESAJ

Çok sevindim sen ve kapluşların adına... Resimlerini de koyabilirsen siteye biz de mutluluğunu paylaşabiliriz. Bazı şeyler için harcanan paraya değiyor değil mi?

img

asegul07

ÖZEL MESAJ

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-sjc1/hs639.snc3/32066_1410885788481_1122577888_31208212_5372784_n.jpg

img

sevimliit

ÖZEL MESAJ

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-sjc1/hs639.snc3/32066_1410885788481_1122577888_31208212_5372784_n.jpg

img

sevimliit

ÖZEL MESAJ

o artık mutlu bir kaplumbağa, tebrik ederim. resim eklemek için html editörü yükleye tıklayıp, sonra açılan sayfada dağ ve güneş olan simgeden yararlanabilirsin.

img

huleyn

16 yıl 3 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bu kadar duyarlı olduğun için teşekkürler, birşeyi merak ediyorum; diğerini arkadaşına verdin mi? Yoksa ikisine birden mi bakacaksın? Şimdiden sana ve kapluşuna uzuuuun bir arkadaşlık diliyorum.

img

asegul07

ÖZEL MESAJ

huleyn çok teşekkür ederim ama dağ ve güneş gibi şeyler göremiyorum ben ya :D ok garip :P neyse arkadaşıma henüz vermedim 4 ay bende kalıcak yazın gerekli ekipmanları alıcak arkadaşım sonra benden alıcak kendisi 1,5 yıl ölüm fanusunda bakmış şimdi benden görünce mutlu olduğunu tekrar bir karış suya mahkum etmek istemedi ama onun kaplumbağası benim kaplumbağa mı son zamanlarda çok ısırıp ahatsız ediyor böle olunca bende sinir olup götür bunu diorum :P iki sera raffy p iki karides şeklinde besliyoruz kafamıza ne zaman eserse günde 4 öğün falan oluyor doyana kada yiyolar doyunca bırakıolar ben yemi alıyorum fazlasını ama ilk iki gün çok ezerek verince çok çabuk dip kilendi nasıl temizlicem bilmiyorum ve benim kaplumbağam benden çok korkuyor akadaşımın ki sevdirio kendini sinir oluyorum :( son olarak ta arkadaşımın kaplumbağası ayaklarını uzatıo taşa çıkıp suya ışık kapanınca giriyo ki ışığı çok açık bırakıorum (60 wt`luk normal bildiğimiz masa lambası)benim kide suda ok vakit geçirio taşa ok çıkmıo çıkarsa eğer bizi görünce kaçıo en dibe :P ve unutmadan arkadaşımın kaplumbağasının boynu hafif kızarmış sera aqutandan mı yoksa acaba taşa çıkarken çok boynunu sıkarak çıkıo taşa çıkmak biraz zor iki ayağını takıp kendini yukarı çekiyo sanki bu kadar çok yorum arasına soru sıkıştırdığım için üzgünüm ama seç beğen cevapla yapın ben duydukça rahatlarım üzülüorum yoksa :(

img

sevimliit

ÖZEL MESAJ