Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

ACİL YARDIM! ÇOK ÖNEMLİ! - 2.sayfa

Badem sanırım bir yerden düşmüş annem düşmedi diyor ama biraz önce farkettim, batamıyordu. Yem de yemedi. İncelediğimde gördüm. Alt kabukta çatlak var ve içerden kanamış olmalıki çatlak kanlı. Başka yerden kanayan birşey yok. Alt kabuklarını da degisiyordu. Yer yer kalkıktı. Ama çatlağın içinde kan var akvaryumun içinde kan yok. nolur yardım edin. ne yapabilirim. Sudan çıkarayım mı? iç kanama mı var? yapabileceğim birşey olsun lütfen! NOLUR ACELE CEVAP YAZIN!

img

marti

14 yıl 7 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hatta fındığınkini de çektiririm. Böylece normalle, anormal kıyas yaparak sorunu çözebiliriz. demii?

img

marti

ÖZEL MESAJ

marti çok üzüldüm,geçmiş olsun.bi kaç sitede görmüştüm,çatlayan kabukların kaynayabilmesi için alçı vs. yapıldığını görmüştüm..çatlayan kabuk içerden midesine falan batmış olabilir,ama ağır bir şey değil ki yaşıyor. yerinde olsam su seviyesini kabuğunu örtecek kadar ayarlarım,ısıtıcıyı da düşük derecede tutman iyi olur bence.çok geçmiş olsun,güzel haberler bekliyoruz..

img

thedamned

14 yıl 10 ay 30 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

thedamned bunu düsünmemistim ama, çatlakta çökme, kabarma yok. dış yüzeyden prüssüz. kalkık kabukların altıda prüssüz. İçeri batan bişey olsa, böyle prüssüz olurmu, bide varsa ne yapabilirim acaba? fikriniz var mı?

img

marti

ÖZEL MESAJ

çok üzüldüm, umarım atlatır. kabuk çatlamısıyla ilgili bir kaç siteye baktım yapabileceğin fazla bir şey yok yapılması gerekenleride yapmışsın. ek olarak öğrendiklerim kaplumbağanın sıcak ve kuru tutulması gerektiği. ayrıca bölgeyi temizlik için betadine kullanmak gerekiyormuş.

img

huleyn

16 yıl 2 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaşlar. En iyi fikir Röntgen! Bu saatte eveden çıkamam. Yarın sabah erkenden röntgene götüreceğim ikisinide. Durum o zaman netleşir. Bu gece kuru, lamba altında uyuyacak. SORUM: ağrı kesici versemmi. İdrarını elime yaptı. Böbrekler kesin sağlam. Ama ağrı kesici zarar verir mi bilmiyorum. Bu konuda da yardımcı olursanız çok sevinirim. Hemşireyim ama inanın kafam durdu ve ne doğru olur emin olamıyorum. Lütfen buna da cevap verin. :(

img

marti

ÖZEL MESAJ

Hayır sakın ağrı kesici verme. Hiç bir ilaç verme hatta. Kaş yapayım derken göz çıkarmak olabilir. Antibiotik bile risktir. Ben ölüme yatan kaplumbağalar haricinde antibiotik önermem hiç.

img

frozen

18 yıl 4 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bu geceyi kuru alanda kalması iyi. hayır ağrı kesici verme bir yararı olmaz hem yanlış doz ayarlama ihtimalin de var. antibiyotik için Neosporin türevleri tavsiye ediliyormuş. bir de çatlakların olduğu yerleri dış fırçasıyla temizlemek gerekiyormuş ama emin olamadım yanlışlıkla zarar verme ihtimali var.

img

huleyn

16 yıl 2 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Tamam. Hiçbirşey vermiyorum o zaman. Sabaha kadar beklemekten başka çare yok. Dün geceyi atlatmışsa o haliyle, bu geceyide atlatacaktır inşallah. Sabah bakacağım gerisine. Hepinizi pc başına diktim. Çook teşekkür ederim herşey için. Durum netleşir netleşmez yazacağım buraya. Herşey için tesekkürler. Çok sağolun. Frozen ne diyebilirim k sana. Tek bildiğim teşekkür az kalıyor! Umarım güzel haberler verebilirim! Umarım!!! İyi geceler.

img

marti

ÖZEL MESAJ

Şimdi baktım. Dışkısını da yapmış. Dışkıda da kan yok. :) Mideyle bağırsaklarda sağlam demektir. Üç organ garantilendi.:) Takip edenleriniz vardır. Biraz içimiz rahatlasın diye yazdım. :)

img

marti

ÖZEL MESAJ

Geçmiş olsun, keşke sana verebilecek bir tavsiyem olsaydı. Dün hiç bakmadım foruma, bugün de bu haberi okuyunca gerçekten çok üzüldüm. Bence yapılabilecek her şeyi yapmışsın. Beklemekten başka çare yok. Merakla gelişmeleri takip edeceğim. Sevgiler...

img

asegul07

14 yıl 7 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ