Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

ACİL YARDIM! ÇOK ÖNEMLİ! - 4.sayfa

Badem sanırım bir yerden düşmüş annem düşmedi diyor ama biraz önce farkettim, batamıyordu. Yem de yemedi. İncelediğimde gördüm. Alt kabukta çatlak var ve içerden kanamış olmalıki çatlak kanlı. Başka yerden kanayan birşey yok. Alt kabuklarını da degisiyordu. Yer yer kalkıktı. Ama çatlağın içinde kan var akvaryumun içinde kan yok. nolur yardım edin. ne yapabilirim. Sudan çıkarayım mı? iç kanama mı var? yapabileceğim birşey olsun lütfen! NOLUR ACELE CEVAP YAZIN!

img

marti

14 yıl 7 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

off neler olmuş böyle. çok ciddi bir olay atlatmışsınız. çok geçmiş olsun.

img

denixdnz

16 yıl 8 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

6. gün Önceki gün akvaryuma girdik ve o kadar mutlu oldular ki ikiside, o nedenle akvaryumdan çıkarmadım artık. Aşırı derecede fobi gelişmiş durumda özelliklede bana karşı. Haksızda sayılmaz. Bugün sabah beslemeye çalışırken öksürdüğünü ve balgam çıkardığını farkettim. Bildiğiniz bizimkine benzer, yapişik bir balgamdı. Kötüsü balgam içinde eskimiş kan da vardı. Mesleğim gereği eski ve taze kanı ayırt edebiliyorum. Görünen şu ki; Akciğerde kanama olmuş fakat basit ve küçük bir kanamaymış. Şimdi ciğerler balgamla bunu dışarı atıyor. Ve yine mesleki tecrübemle biliyorumki o kalan kan mutlaka enfeksiyona dönüşür. ( balgam olduğuna göre zaten enfeksiyon başlamış demektir ) O nedenle sabah hemen Emel hanımın önerdiği antibiyotiğe başladım. Onları yine papatyalı suyun içine alıp, akvaryumu güzelce dezenfekte ettim. Suyuna papatya suyuda ekledim. Akvaryumun ısısını 29-30 arasına ayarladım. ikisinede ılık birer duş aldırıp akvaryuma koydum. Bademe bu tedavi şimdiden iyi gelmiş olmalıki, günlerdir kafasını kuytu köşelerden çıkarmayan badem, son 1 saattir kuru alanda sere serpe keyif yapmakta. Fındığın keyfi de, badem akvaryuma döndü döneli yerine geldi. Kabuk tedavisine aynen devam ediyoruz. Yarın da dr. Emel hanımı arayıp durumu hakkında bilgi vereceğim. Kısacası herşey bitmiş değil henüz ama en azından ölecek korkum çok azaldı. Artık daha mantıklı düşünebiliyorum. Sanırım o iç kanamaya ragmen bu güne gelebildiysek, bundan sonrasını da getirebileceğiz inşallah. Hepinize tek tek tesekkürler. Gelişmelerden yine haberdar edeceğim sizi. Umarım tamamiyle atlatabilirizde bu sayfayıda kapatırız. Umarım sevinçli haberlerle olur bu sayfanın sonu. Umarım...

img

marti

ÖZEL MESAJ

çok geçmiş olsun marti. Güzel haberlerini bekliyoruz.

img

ttmmv

14 yıl 9 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sayfanın sonunun mutlu biteceğinden eminim. bu sorunun halledilmesinden çok mutlu oldum. bunda kaplumbağana duyduğun sevgi ve uyguladığın doğru tedavi yönteminin büyük önemi var. seni bu yüzden tebrik ederim.

img

huleyn

16 yıl 2 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

********* MUTLU SON **********

9. Gün:

ATLATTIK! 

Artık herşey normale döndü. Keyfi yerine geldi Bademimizin. Düzenli ve iştahla yemeğini yemeğe başladı dünden beri. Güneşlenmesi, kuru alanda keyif yapmasi, akvaryum içinde dalışlar yapmasi, herşey normale girdi çok şükür!

Ürkekliği ve benden deli gibi korkması geçmedi henüz ama o kadar olacak zaten. Bu kabusu biz atlattık ama onun unutması biraz zaman alacak tabiki. Ama güzel haber annemle arası iyi. Benden korkunca annem besliyor. Onun elini bile yemeğe kalktı tavuk zannedip.

Düne kadar benden korktuğu için, iğneyle ipe tavuk parçaları dizip akvaryumun içine sarkıtıyordum. Birtek bu yolla yemek yiyordu. Ama dünden beri normal beslenmeye geçti. Çok şükür bu günlere.

Hepinize TEK TEK teşekkür ederim. Umudumu her kaybettiğimde nasıl destek oldunuz bana bir bilseniz! Helede verdiğiniz öneriler. Böyle korkunç bir olayda  İnsan hiçbirşeye cesaret edemiyor tek başına. Cesaret oldunuz, umut oldunuz, bilgilerinizi paylaştınız, pc başında saatlerce araştırma yaptınız benimle birlikte.

ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM HEPİNİZE. TEK TEK VE YÜREK DOLUSU TEŞEKKÜRLER!

NİHAYET  BU SAYFAYI KAPATABİLİRİZ ARTIKKKKK!!!!

img

marti

ÖZEL MESAJ

Değerli üyemiz Martı, Tüm canlı dostları ve HepsiEvcil.com adına katkılarından, uğraşlarından ve emeklerinden dolayı çok teşekkür ederiz. HepsiEvcil.com

img

hepsievcil

18 yıl 10 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

img

frozen

18 yıl 4 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Sanırım Artunn`un bu sayfaya ihtiyacı var, geçmiş olsun.

img

asegul07

14 yıl 7 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ