Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

Muhabbetimin ayağı acil - 3.sayfa

Arkadaşlar çok acil yardımınıza ihtiyacım var lütfen muhabbet kuşumun ayağında bir problem var Onu bir haftalığına arkadaşıma bırakmıştım ve eve geldiğinden beri bir ayağını rahat kullanamıyor. Kırık gibi sarkmıyor ayak ama daha çok tırnaklar acık ve hareketsiz Ama kırık olsa arada bir de kavrayamazdı tüneği öyle değil mi? Parmagimi da kavrayabiliyor ama ayağını sürekli havaya kaldırıyor. Ne yapayım? Maalesef Türkiyedeki veterinerler cok anlamıyor muhabbetlerden Bu sıcakta arabaya koy götür hırpalamak istemiyorum hayvanı Bir de orada avucların alıyorlar Bizimki cok korkuyor avuçtan Hayvan gunlerce kendine gelemiyor Butun güvenini kaybediyor Ne yapmalıyım Ne olur acil cevap

img

hhhhhhhhh

16 yıl 11 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşım ne oldu veterinere gittin mi ne dedi kuşunuz için inşallah önemli birşey yoktur.

img

sbt

14 yıl 9 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaslar ilginiz için tesekkür ederim kusumun ayagında kırık yok dedi veteriner ama karnı hiç iç açıcı değil cunku gobek bolgesi şiş ve renk degisimi var Yumurta yoklaması yaptı Yumurta yok Yag da degil Oyle olsaydı renk sarımsı olurdu dedi Tumör ya da bobrek yetmezligi olabilirmiş Bu sekilde ne yapar bilmiyorum Suanda ayagi icin antibiyotik ve vitamin alıyor keyfi iyi ama Karnı cok kotu gorunuyor:( galiba caresizim İsallah uzun ve saglıkli yasar Böyle bir tecrübesi olan var mı? yardiminiz rica

img

hhhhhhhhh

ÖZEL MESAJ

arkadaşım gerçekten çok üzüldüm.Daha önce başıma hiç böyle birşey gelmemişti.Allah yardımcın olsun inşallah en kısa zamanda iyileşir ve ölmez.Peki veteriner ne dedi? bu hastalığının çaresi varmıymış.?

img

sbt

ÖZEL MESAJ

isallah Ben de dua ediyorum ayagı da cok deforme kaldı yani üç parmak önde Normalde ikisinin onde ikisinin arkada olması lazım oysa ama hakikaten kırık gibi degil neden öyle tutuyor anlqamis degilim ...

img

hhhhhhhhh

ÖZEL MESAJ

arkadaşım muhabbet kuşları ilgilenmsi ve çözülmesi zor hayvanlardır.Çok hassaslar duyguları çok yaratıcı eğer keyfi yerindeyse evham yapmayınn nasıl olsa birgünm herkes ölecek üzülmeyin ve elinizden geleni yapın

img

sbt

ÖZEL MESAJ

sağolun moral verdiğiniz için Bu arada belki herkes bbiliyordur ama paylaşmak istedim Aminosol diye bir vitamin var benim kuş onu acayip seviyor yani suyuna değil de sırınganın iğnesini çıkarıp agzına damlattığımda ağzını acıp bekliyor. Ve bunu avucuma alıp sıkıştırmadan yapıyor yani gelip kafese ağzını dayıyor tunekteyken. Belki diğer muhabbetler de sever tadını Hani vitamine ihtiyacı olan kuşa böyşe deneyin derim Tabii dozunu veterineriniz söyler Benimkine 2 minik damla verdi (su katmazsam)

img

hhhhhhhhh

ÖZEL MESAJ

öyle kaldı ayağı:( üç parmak önde biri arkada ne olacak bilmiyorum Bugün antibiyotiği bitti. Veterinerini arayacağğım. İşin garibi karın bölgesindeki şişlik daha altakaydı. Hiçbir şey anlamıyorum:(

img

hhhhhhhhh

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar maalesef karnı da ayağı da cok kotu Ama karnı o kadar berbat bir hale geldi ki ayağını düşünmeye fırsat bulamıyorum Doktor antibiyotik ve vitaminden sonra aspirin verdi. Beş gündür bebek aspirini ve B vitamini kullanıyorum. Kuşun neşesi yem yemesi su içmesi normal ama karın patlayacak gibi Korkmaya başladım. Ne olur böyle bir tecrübesi olan paylaşsın benimle.

img

hhhhhhhhh

ÖZEL MESAJ

bir sürü yabancı makale okudum Sanırım böbrek tümörü var ve ayaktaki siyatik sinirine baskı yapmış Çok uzgunum cunku tedavisi yokmuş Bu konuda tecrübesi olan var mı?

img

hhhhhhhhh

ÖZEL MESAJ

maalesef ölüm döşeğinde:(

img

hhhhhhhhh

ÖZEL MESAJ