Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Sizin Kapluşunuza Özgü İlginç Özellikler...

Foruma biraz baktım da hep sorular, hep sorunlar vardı. Biraz da eğlenelim dedim... Kara ya da su kapluşu, farketmez. Herkesin kapluşunda mutlaka vardır. Kapluşunuzun adını, cinsini (kara/su) ve sadece kendi kapluşunuzda olduğunu düşündüğünüz o ilginç özelliğini yazalım. Ben başlıyorum. Adı Kabuk, su kapluşu (KY) Dudaklarımı akvaryum camına uzattığımda mutlaka yanıma gelip bana öpücük veriyor...

img

temmuzk

17 yıl 8 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

:) adı hüsnü su kaplumbağası(KY) cok nazlı bazen bana kusuyo yuzume bıle bakmıyo enazından bana oyle gelıyo. adı kezban su kaplumbağası(KY) okadar obur ve kıskanckı hüsnüyle ılgılenmeme dayanamıyor hemen aramıza gırıyo arada sırada benı yemek sanıyo elımı ısırıyo

img

nihansinop

17 yıl 7 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benim arkadaşımın adı da zeplinkaplum, kara kaplumbağası, sadece ona mı ozgu bılmıyorum ama ıyıce yanıma sokulup kabugunu surtuyor ve bu hareketı yaparken de arka ayaklarını ıyıce kaldırıyor :) poposu yukarda oluyor kabugunu saga sola sallayıp surtunuyor cok tatlı oluyor oyle :))

img

ateze

17 yıl 8 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Temmuzk Aman ha..sakın aşka gelip arada cam olmadan dudaklarını kaplumbağana uzatayım deme.Melevin kuşunun kuyruğunu unutma.Her ne kadar bunlar genelde parmaklara hamle yapsalarda genede uyarıyorum kaptımı kötü kaparlar.Tavşan dudak olma sonra :)

img

frozen

18 yıl 4 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bende 2 tane var. Birinin adı Canavar diğerinin ki Düdük :D .. En sevdıgım yanları kuru bolgede duruken veya yatarken benı gorduklerı anda suya balıklama atlayıp benım yanıma gelme ıstemeleri.. Biliyorlarki yemek vakti :D

img

phoneman

17 yıl 6 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Yok, arada cam olmadan kesinlikle tavşan dudak riskini göze almam :) Kapluşların çok ilginç özellikleri var. Yazmaya devam...

img

temmuzk

17 yıl 8 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Benim kara kaplumbağalarımda dikkatimi çeken 2 nokta var.Birincisi asla vazgeçmemeleri.Eğer büyük olan piko bir kayaya tırmanmaya karar vermişse ben müdahele edinceye kadar tırmanmayı deniyor.Her seferinde 5 dakika civarında artık pes diyerek ben müdahele ettiğim için onun sabrının sınırını bilemiyorum.İkinci dikkatimi çeken nokta ise yandan geçmek diye bir kavramları yok.İllaki birbirlerinin yada önlerindeki cisimlerin üzerinden geçecekler.

img

frozen

18 yıl 4 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

herekse selam Frozenin yazdıklarına katııyorum..ve ekleme yapmak istiyorum sabit fikirliler..benim 4 tane kapluşum var(kırmız yanak)...gözlerini diktikleri yemeğe ulaşmalarının zor olduğunu görüp önüne yemek veriyorum ama o asla gözünü diktiği yemekten vazgeçmiyor... hepsinin karakterine özgü isimleri oldu ..kendiliğinden oluştu bu.. 1. kuyruksuz...geldiğinde kuyruğu yoktu yaralıydı..ve sürekli ağaç tepesinde uyuyordu yemek yemek için aşağıya iniyor yemek bitince yine ağaca çıkıyordu.neyse ki son 2 haftadır iyileşti..yarası kapandı..(Teramisin kullandım) şimdi bıcırık bişi oldu..elime gelip beni ısırmaya çalışmayan tek o..ama adı kuyruksuz kaldı...geldiğinde 7 gramdı...40 sonunda şuan 13 gr.. 2.korkak..renginden ve boyutlarından tahmin ettiğim kadarıyla kuyruksuzun kardeşi...ilk adı öyleydi sonrada onun yüzünden odada dolaşmak mümkün olmamaya başlayınca adı korkak kaldı...çalışma masamdan ayağa kalkar kalkmaz bir depar ortadan kayboluyor...neyse ki yemek yerken alışıyor bana...geldiğinde 12 gramdı şuan 15 gr 3.hiperaktif...geldiğinde çok hareketliydi.herkes uyurken o gece yarısı yüzer çırpınır beni görünce deli gibi bana doğru yüzmeye çalışırdı..ve içlerinde en akıllısı...hiç yemek seçmez...hiç korkmaz oldukça cesaretli ve dayanıklı ..ve ısrarcı..geldiğinde 10 gramdı şimdi 25 gr... 4. büyük..ilk geldiğinde diğerlernden büyük olduğu çok belliydi..genişdi bir kere..40 gün önce daha samimiydi ama artık değil.sebebini bilmiyorum ama yemek dışında pek muhatap olmuyor benimle...biraz da korkaklaştı..ilk geldiğinde 13 gramdı şimdi 27 gram yani gördüğünüz gibi hiperaktif onlara çok fark attı... yalnız yaptığım bir hata var diye düşünüyorum..onları yemek yemeleri için suyu kirletmemek adına dışarı alıyordum..başka bi kapta yediriyordum..ve şuan ki tedirginlkleri ve büyüğün benimle samimi olmaması bundan kaynaklanıyor olabilir..çünkü o kapta yemek yemek yerine debelenip duruyorlardı..biraz sakinleşip acele acele yemek yiyip yerlere gitmek istiyorlardı..şimdi artık dışarı çıkarmıyorum...rahatları bozmak istemiyorum.varsın suları kirlensin daha sık temizlerim ama huzurlarını bozmak istemiyorum... umarım o günelri unutup benimle yeniden samimi olurlar.korkak kalmalarını istemiyorum.

img

gelibolu

17 yıl 7 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhabaa benim kapluşumun adıda EFE su kapluşu ve erkek :)) efe geldiğinde çok durgundu sanırım ortama alışmaya çalışıyordu şimdi alıştı.efenin birtane özelliği yok birkaçtane :)) 1.eğer etrafında beni göremiyosa ve açıkmışsa akvaryumun camını tıklatıyor yanına geldiğimde tıklamayı bırakıyor 2.uzaktan işaret permağımı oynattığımda hızlı hızlı yüzüp cama yaklaşıyor parmağımı cama dayadığımda ise başını parmağıma yaslıyor(arada cam var tabi) 3.renkli birşeyle masayı tıklattığımda uyuyorsa anında gözünü açıyor ve cama tıklatıyorum o renkli şey (dişfırçası)ilgisini çekiyor tüm akvaryum çevresini dişfırçasını takip ederek dolaşıyoruz :))

img

şekerim

17 yıl 6 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba benim kapluşumun adı cintri dodi cinsi erkek.oğluşumun iki adı var biri göbek adı :D hiç doymak bilmiyor.akvayumundaki suyu boyundan uzun oğluşumun dikine durup koyduğum tüm yemleri yiyor.çok ürkek.beni izliyor eğer ben uzaklaştıysam yemeğe yaklaşıyor daha çok yeni 3 günlük .oğluşumun en büyük özelliği kendini izliyor akvaryumun camlarında kendi yansımasına bakıp duruyor.bazen ellerini koyup kendini izliyor ve öle pozlar veriyorki.bakalım beni ne süprizler bekliyor.bu arada oğluşuma haftasonu petshop tan kız istemeye gidecez umarım beğenir arkadaşını.bu arada burda bilgilerini bizimle paylaşan arkadaşlara teşekkürler.hee unutmadan annem ve arkadaşım kapluşumun 28 derecede haşlandığını düşünüyorlar bizim cintri pek oralı değil ama :d

img

blackmelek

17 yıl 5 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ