Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Sizin Kapluşunuza Özgü İlginç Özellikler... - 4.sayfa

Foruma biraz baktım da hep sorular, hep sorunlar vardı. Biraz da eğlenelim dedim... Kara ya da su kapluşu, farketmez. Herkesin kapluşunda mutlaka vardır. Kapluşunuzun adını, cinsini (kara/su) ve sadece kendi kapluşunuzda olduğunu düşündüğünüz o ilginç özelliğini yazalım. Ben başlıyorum. Adı Kabuk, su kapluşu (KY) Dudaklarımı akvaryum camına uzattığımda mutlaka yanıma gelip bana öpücük veriyor...

img

temmuzk

17 yıl 9 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

su kaplumbağamda farkettim zaman şaşırmıştım devamlı kuruma bolgesinden saatlerce suya balıklama atlayıp duruodu sonunda yorulunca camı tıkladıp benim kuruma bolgesine onu çıkarmamı isterken çok tatlı oluodu

img

kinyigit

14 yıl 7 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

çok obur olmaları kesinlikle..2 küçük 3 büyük 5 tane var..günde yaklaşık 15 gr. yemek tüketiyorlar..

img

thedamned

14 yıl 11 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Fındık; Kanımca erkek :). beyefendi Elektrik teknisyeni. Akvaryuma elektrikli ne koyduysam hemen gidip incelemeye aldı. Yeni yuvaları tamamlanınca içine koyarken dedim ki;" bak şimdi, direkt kordonların yanına gidecek" aynen öyle yaptı. Koyar koymaz gidip filtrenin her yerini elleyerek kontrol etti. ısıtıcının üstüne çıkıp ısıstıp ısıtmadığına baktı. Altına da girip çalıştığını onayladıktan sonra yuvanın geri kalanını keşfe çıktı. :))) Ayrıca zorlu tırmanışlar ve geçişler manyağı. Giremeyeceği, geçemeyeceği dar alanları zorlamaya bayılıyor. Sonra da sıkışıp kalıyor. Sürekli yoklamak zorunda kalıyoruz o yüzden. Birde zor tımanışların adamı o. Yuvada en yüksek ve zor tırmanılacak yer neresiyse, can hıraç oraya tırmanmaya uğraşıyor. Onu seyretmek harika. bir görseniz. :) Badem;kanımca dişi :) tam bir hanfendi, görseniz. Agır, oturmasını kalkmasını bilir :)). Akvaryumda ayna yansıması yakaladımı hayatta kaçırmıyor. Yüzünü gözünü eliyle silmeğe başlıyor. Resmen süsleniyor yahu. Ölüyorum gülmekten. O da yuvasına girer girmez gitti ayna yansımasını buldu ve toparlanmaya koyuldu. Daha kimbilir neler göreceğiz. Biz daha yeniyiz. O nedenle özelliklerimiz yeni keşfediliyor. Devamı gelecek yani :). Bizi izlemeğe devam edin :)))

img

marti

14 yıl 7 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Adı: Şaza(su) Cins:Su kaplumbağası yaş:1 aylık sanırsam özellik: yemeğini kapasını uzatıyo yan çevirerek yiyiyor Adı:Osmancık Cins:Su kaplumbağası Yaş:1.3 aylık filan ÖZellik:Karidesi önce ağzına alıyo sonra eliyle tutup parçalıyo bitenekadar elinde tutuyo son parçayı suya Bırakıp Şazaya doğru sürüklüyor

img

kanat

14 yıl 7 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Benim bebeğimin adı Berdan. Kendisi 2yaşında. Onu tatil için başka bi yere götürmek zorunda kalmıştım, tam 1ay boyunca yemek yemedi pek hareket etmedi. 1ay sonunda eve geldiğimiz ilk anda verdiğim yemeğini vahşice yedi. Burdan sana sesleniyorum Berdan seni seviyorum jhsdkjhd.

img

vortex

14 yıl 7 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bizimkiler kendilerini aştılar!!! :))))) Fındık; korkmayı bıraktı, korkutmayı öğrendi. Bugün öldüm gülmekten. Bize sık gelen bir arkadaşımla akvarym başındaydık. Bizim fındık bir ara gözlerini arkadaşıma dikip, bir süre seyretti. Arkadaşım " aa bak bana bakıyor" diyordu ki, bizim fındık arkadaşıma doğru arka ayaklarının üstünde hızlı hızlı yüzdü ve tam önünde, arkadaşıma doğru havaya zıplayıp, Hart diye ısırık attı havaya!!! Öldük gülmekten. Hani köpekler zincirliyken korkutmak için zıplayıp ısırık atarya havaya. aynen öyleydi. :))))) Badem de küsmeyi öğrendi. Bazen kavga ettiklerinde bağırıyorum yada kabuğunu ittirerek akvaryumun öbür ucuna sürüklüyorum kavgayı bıraksınlar diye. Fındığa bağırdığımda yada kabuğundan sürklediğimde, badem hiç tepki vermiyor. Normal devam. Ama ona bağırdığımda yada sürüklediğimde küsüyor bana. Resmen yem verdiğimde bile gözlerimin içine bakıp başını çeviriyor. Özür dileyip binbir dil döktükten sonra gelip yemini yiyor ve normale dönüyor. :)))) Bence gerçekten çok akıllı hayvanlar kapluşlar ve ben birçok tecrübe yaşadım, ona dayanarak söylüyorum, bizi kesinlikle anlıyor ve iletişim kuruyorlar :)

img

marti

14 yıl 7 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bizimkiler sadece kafalarını suya sokarak da beslenebildiklerini keşfettiler,kuru alandayken suda yem görürlerse kafalarını suya sokarak yiyorlar. bir de kuru alan kavgaları var.biri çıktı mı diğeri de çıkmak istiyor,yukardaki diğeri çıkmasın diye önünü kapatıyor ya da çıktıysa arka ayakla güzel bi tekme yapıştırıyor :)

img

thedamned

14 yıl 11 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ