Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Sizin Kapluşunuza Özgü İlginç Özellikler... - 2.sayfa

Foruma biraz baktım da hep sorular, hep sorunlar vardı. Biraz da eğlenelim dedim... Kara ya da su kapluşu, farketmez. Herkesin kapluşunda mutlaka vardır. Kapluşunuzun adını, cinsini (kara/su) ve sadece kendi kapluşunuzda olduğunu düşündüğünüz o ilginç özelliğini yazalım. Ben başlıyorum. Adı Kabuk, su kapluşu (KY) Dudaklarımı akvaryum camına uzattığımda mutlaka yanıma gelip bana öpücük veriyor...

img

temmuzk

17 yıl 9 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

cintri nin yeni bir özelliğini daha kesfettim. çok hoşuma gitti beni görünce ağacın altına saklanıyo ama eğer ben görüş mevzisinde değilsem kafayı uzatıyor ağacının altından çıkıp beni görünce gene saklanıyor.çok ilginç bu kapluşlar.hala ağaç altından beni izliyor.

img

blackmelek

17 yıl 6 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Melek; Akvaryumundan biraz bahseder misin? Su yüksekliğini arttırmanı öneririm. Anladığım kadarıyla boyuna kadar şu anda. En az 15-20 cm öneririm. Bir de ağacın nasıl bir şey? Şu ölüm fanuslarının içindeki plastik ağaçlardan mı? İmkanın varsa fotograf koymanı bekliyoruz. Hoş geldin.

img

yasdal

18 yıl 1 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

SLMM uzun zaman ortalıkta bulunamadım arada bir okuyordum ama cvb yasmaya vaktim olmuyor drslerle boğusmaktan uyumaya bile vakit kalmıo bnde bari Rüzgar`ı anlatıim dedim kendisi bu ayın 17 si 1 yıl 2 aylık olacak :D 6.3 cm oldu aldıımda 3.5 cm idi EWT BASLAYALIM KIZIMIZI ANLATMAYA 1.bn aşırı muzik dinleyen bi insanım hem rock dinleip hemde bayaa yüksek sesle dinleyince 2 günde bir komsulardan şikayet geliyor ama Rüzgar`dan diil flitrenin tepesine cıkıp dinlioo ve arada bir onu kafa sallarken gördüm çok şirin gözüküoo :D 2.zaman zaman yanında gitar calıom sarkının hızlandığı sıralar cama yapısıyo baktı yorulacak flitrenin üstüne çıkıoo ama sarkı yavasladıı zaman inio flitrenin üstünden ve akvaryumun baska bölümlerine gidiyo hızlandıında geri dönüoo 3.bzimki kayanın üstündeyken bn birden müzik açıyorum hemen flitrenin üstüne çıkıo müzik bitio kayaya geri dönüoo ama flitreye yüzerken okadar acele edioki çok şirin gözüküyo 4.yem verme vakti geldiindecama doğru kosuyo cama geldiinde sanki camı çekip açabilecekmiş gibi hareketler yapıoo halbuki bn daa ayağa bile kalkmamısken :D 5.yem verirken çok çırpınıo attıım yem anında akvaryumun içinde baska yerlere gidio oda görmüyo çırpınmaya devam edio bnde sakinlessin die elimi cama dayıyorumoda elimin arkasından kafasını uzatıp bana bakıo ve beni gördüü an geri çeki kafasını çook şirin oluyoooo 6.bazen annemle tartısırız bnde o hiddetle ayağa kalkarım oda yem vakti gelmişse çırpınır durur tsları oynatır ses çıkarır bnde o sinirle rüzgar sus derim hemen durur bi süre sonra yavas yavas ses çıkartmadan kayanın üstüne çıkar ve orda bekler taa ki bn ondan özür diliip yem verene kadar yoksa inmioo :D BİRAZ UZUN OLDU AMA NAAPİM ÇOK ŞİRİN HAREKETLERİ VAR

img

chass

18 yıl 3 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benimki de (KY) üzüme bayılıyo. özellikle üzümü aldıktan sora bi kaçışı var sanırsınız ağzından alıcaklar. hemen saklanıp afiyetle yiyo üzümü:)) sora bi tane daha vermem için yapmadığı şebeklik kalmıyo;) ama üzümü aldıktan sora arkasına bile bakmadan kaçması çok hoşuma gidiyo cidden:) bence çok akıllı hayvanlar su kaplumbağaları. onların kıymetini bilmeliyiz ve onlara gerçekten de hakettikleri ilgiyi ve bakımı göstermeliyiz.

img

i_cengiz

17 yıl 7 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benim iki miniş (henüz isim koyamadık) beni artık yürüyen dev mama olarak görmeye başladılar. öyle ki uyusa da dinlense d efarketmiyor siluetimi gördüğü anda telaşla bana yüzmeye başlıyor. paşa( dominant olankapluşum) kedim efe`yi pek seviyor olacak ki, efe koltuğun üzerine çıkıp paşiamı izlerken paşa da onun önüne geçip arka ayaklarının üzerinde durup dakikalarca birbirlerini seyrediyorlar:)

birin adı: Deniz  (ky) özeliği fotoğrafı çekerken çok sinirleniyorfotoğrafta görüldüğü gibi . ve çogu zaman kuru bölgele çıkıyor, gerçi bu onun sağlık propleminden kaynaklanıyor. iki gün soguk suda kaldı üşütmüş galiba.

şu bakışlara bak Kadir İnanır gibi

ötekinin adı:Devrim (ky) çok hızlı ve suda hareketiz çok uzun süre duruyor ama bide hareketlenmeye başladı mı taman. bide bunlara yem verdigim de yemleri birbirinin ağzından kapmaları çok hoşuma gidiyor

Keşke fotoğrafını koymasaydınız. Çok sinirlenmiş :)

img

temmuzk

17 yıl 9 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

benim kapluşumun adı Tiki(su kaplumbağası)galiba erkek:) kafasını kaldırıpp biz bilgisayardayken dikkatle bakıyo. ara sıra televizyon bile izliyo.ara sıra kafasını kaldırıp bi ayağından destek alarak bir bakışı var tam karizma oluo o zaman :D bi de güneşe çıkardığım anda normalden 2 kat hareketleniyo.deli gibi akvaryumu turlamaya başlıyo:d

img

fbetül

18 yıl 8 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

fbetül; belki bilmiosundur die söylüyorum UV ışınları akvaryum camından gecemesss bu yüzden direk günes ısığına mağruz kalmalıdırlar bn büyükce bir leğene koyuyorum (yazın) su olmadan üstüne kuşlar zarar vermesin die geniş aralıkları olan ama kuşların ulasamayacağı bir tel koyuyorum leğenin 13 ünü gölge yapcak sekilde bir bez örtüorum bu sekilde güneslendiriorum tabi hatalarım varsa düzeltin lütfen arkadaslarr

img

chass

18 yıl 3 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bnm de iki tane kırmızı yanaklı su kaplumbaam var.fadıl ve lütfiye...bi kere onları alt kabukları birbirlerine dönük sarılır gb gördüm.ilk başta çok şaşırmıştim noluo die.soradan pişman oldum ama korktuum için kendi ellerimle ayırmak zorunda kaldım.aile saadetini bozmak istemezdim aslinda:) bide elimi akvaryum camına yapiştirinca yem sanip geliolar ve birden kafalrını cama çarpıolar ama ikinci gösterişimde kesinlikle gelmiolar:):) bide yeme ulaşmak için birbirlerinin üstnde atlıolar.onları izlemek bana çok huzur verio.hayatımda aldiim eeeeen güzel doğum günü hediyeleri onlar.çookkk şirinlerrrr!!!!