Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Sizin Kapluşunuza Özgü İlginç Özellikler... - 3.sayfa

Foruma biraz baktım da hep sorular, hep sorunlar vardı. Biraz da eğlenelim dedim... Kara ya da su kapluşu, farketmez. Herkesin kapluşunda mutlaka vardır. Kapluşunuzun adını, cinsini (kara/su) ve sadece kendi kapluşunuzda olduğunu düşündüğünüz o ilginç özelliğini yazalım. Ben başlıyorum. Adı Kabuk, su kapluşu (KY) Dudaklarımı akvaryum camına uzattığımda mutlaka yanıma gelip bana öpücük veriyor...

img

temmuzk

17 yıl 9 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

Evet, ben size akvaryumu aldığım gece başıma gelen ilginç bir olayı anlatayım. Zaten bi kulağım hep kalpuşumdadır benim, ana yüreği:)) Akvaryumu aldığım gece huzur içinde yattım çünkü artık kapluşum mutlu olmalıydı. neyse gece şılap diye bi ses, hemen kalktım ışığı açtım, ve daha önce fanusta duran ve akvaryum dekorasyonunda süs olarak kullandığım palmiyenin suda yüzdüğünü gördüm. Kayanın yanına sıkıştırmıştım. Dedim, iyiki kapluşumun başına düşmedi. Bende palmiyeyi iyice sıkıştırdım kayanın yanına. Bir gece sonra, yine yattım ve akvaryumda sürekli ve gürültü bir tık tık tık tık tık sesi. Hemen kalktım, ışığı açtım bi de ne göreyim, bizimki bir elimi cama dayamış, öbür eliylede var gücüyle ağacı çıkarmaya çalışıyor tabi ağacın kafasıda cama vurup o sesi yapıyor,doğrusu bizimkini hiç bu kadar agresif görmemiştim. İçimden dedim, herhalde bu palmiyeler kapluşuma esaret günlerini -fanus günlerini yani hatırlattı. Hemen çıkardım palmiyeyi akvaryumdan, artık geceleri mışıl mışıl uyuyoruz...

güzel bir başlık gerçekten. benim de önceki 5 yıllık kara kaplumbagam bisküvi aralarındaki kremalar varya onlarda yiyiyordu birde agzını sapurdatması yokmuydu... cok tatlı oluyordu. ve ara sıra cips falan götürüyordu da fazla vermiyordum ondan sert oldugu için. şimdi ki maruldan baska birsey yemiyor.

img

dozi

19 yıl 5 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

@ dozi Kara kaplumbağası olduğu için bilgim yok tabi ama belki bisküvi, krema, cips gibi yiyecekler zararlı olabilir. İsterseniz bir öğrenin. İyi çalışmalar...

img

temmuzk

17 yıl 9 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım,yaklaşık 3-4 aydır bir kara kaplumbağası besliyorum sayenizde çok bilgilendim. kabukpasa (kaplumbağam) keyfine çok düşkün ve hiç korkmamaya başladı bazen kabuğu olduğunu unuttuğunu düşünüyorum, hiç içine girmiyor.marulunuda elimden yemeği çok seviyor işim oldugunda kabına koyuyorum ama yemiyor çoook şımarttım sanırım.

img

kabukpasa

17 yıl 3 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

adı:al yanak(ky) özelliği 1:parmağımı camda sürüklediğimde parmağımın gittiği yolu takip ediyor. 2:yakında bir kitap gördüğünde o bölgeye gitmeye çalışıyor.tabi akvaryumda olduğu için gidemiyor.:)

Sürekli marul vermek kaplumbağayı zafiyete götürür direncini düşürür. Marul ve kıvırcıkta dişe dokunur hiç bir kalsiyum , mineral yada vitamin yok.

img

frozen

18 yıl 5 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

WOSWOS -- 3 YŞ -- ERKEK (ky) - şişko :D - TOSTOS -- 3 YŞ -- DİŞİ (ky) ROSROS -- 1.5 YŞ -- SANIRIM ERKEK (ky) yem kutularını tanıyorlar , acıktıkları zaman cama yapışıyorlar, bir keresinde taile gittiğimde kumsala bıraktım (woswosu) ilgilenmedim 5-10 dk gezdi kumsalda güneşlendi döndü dolaştı yanıma geldi rosros dışında diğer ikisi kendini sevdirir bu da woswos`un eski bi resmi

img

librarian

17 yıl 2 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kaplumbağama dair yeni bi şi farkettim.ya bilmiyorum bizi tanıyabilirler mi ama.... pazar günü istanbula gitmiştim günü birlik .gece bi geldim tiki deli gibi bana doğru yüzüyor.ben ne tarafa gidersem oraya gidiyo.daha önce kendime alıştırmak için yem kutusunu kullanıyodum ama benle deil yemle ilgileniodu:)artık ben akvaryumun başına gelip onla konuşunca,elimi kımıldatınca parmağımı takip ediyor.bi de geçen senelerde bu forumdan yola çıkarak suyunu yükseltmiştim yüzmesi için,ama taş gibi suyun dibinde pusmuştu.ben de o zamandan beri suyunu yükseltmiodum.beni tanıyo nasıl olsa artık die yükselttim şu an suda cıvıl cıvıl yüzüyo.(yem kutusuna doğru=)sizce ben mi hevesleniyorum ,beni mi tanıyo yoksa elbiselerimin renklerini falan mı görüyo?? not(2 seneye yakındır bende)

img

fbetül

18 yıl 8 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Betülcüm muhtemelen tanıyor seni çünkü ben de test ettim onayladım. Beni görünce yem zannedip coştuklarını düşünüyordum ama farkettim ki beni seviyorlar. Saçıma postiş takıp eve geldiğimde :))))) 5 yıldır akvaryumun içinden çıkıp bana sarılmak istercesine yüzen kapluşlar benden korkup taşların arasına saklandılar. :))))))))))) Tanımadılar.

img

clytemnestra

19 yıl 7 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Adı Oburix,su kaplumbağası Güneşlenirken ahşap kaplumbağanın üstüne çıkıp arka ayayklarını uzatması...

img

nesbi32

17 yıl 1 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ