Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

MuHaBBeT KuŞu üReTMe ÇiFTLiĞi BiLGiLeRi - 12.sayfa

DEĞERLİ hepsievcil.com ÜYELERİ TEKNİK ANLAMDA MUHABBET KUŞU ÜRETİMİ HAKKINDA PROPLEMLERİNİZİ BURAYA YAZABİLİRSİNİZ.GÜNLÜK OLARAK SORULARINIZA BURADAN CAVAP YAZACAM.SAYGILARIMLA VETERİNER HEKİM HİKMET TOPAL

img

hikmet

20 yıl 11 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaşlar Herkese Selam, Ben aranıza yeni katıldım. İsmim İlker. İki gün önce bir çift muhabbet kuşu aldım. Aldığımda dişi tünek içindeydi ve bir yumurtası vardı. Eve getirdim 1 gün hiç tunekten çıkmadı. 2.gün baktığımda tünekden dışarı çıkmış ve içeri girmiyordu. Tünegi açtım yumurta halen 1 olarak duruyor ama kuş ne yumurtluyor nede yumurtanın üzerine yatıyor. Ben daha acemi olduğumdan bana yardımcı olmanızı rica ediyorum. Ne yapmalıyım? Bir daha ne zaman yumurtlar. Tünekde olan yumurtadan yavru çıkarmı? Hepinize şimdiden teşekkür ederim.

img

ilkerciftci

15 yıl 5 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Yahu poyraz çiftleşmiştir.Kuş zayıfladıysa dişi için haşlanmış yumurtanın sarısını ver.iyi gelir

img

hikmet

ÖZEL MESAJ

ya ilk defa yumurtladılar o yzden biraz bilgisizim:D k.bakma çok soruorum abi.:D ben dişi yuvadayken kafesten baktığımda sadece 2 tane yumurtasını altına almış oluor yani 1 tane yumurtasını hiç ama hiç almıor altına neden acaba?

img

poyraz_94

15 yıl 8 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ilkerciftci İlkercim senin kuş ya yumurtanın sahibi değil yada ortam değiştiği için oturmuyor.Bir sonraki yumurtlamayı bekle

img

hikmet

ÖZEL MESAJ

hikmet abi sonunda bi tane yavru çıktı bgn yuvadan cik cik ince ses geliodu ordan anladım bide dişi bgn telaşlıydı. şimdi bnmö yapmam gereken özel bişe varmı yavru için?

img

poyraz_94

15 yıl 8 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Hikmet bey bir ara muhabbet kuşları hakkında detaylı bir kitap yazmayı düşünüyordunuz. Bu konuda bir gelişme varmı acaba? İyi günler.

img

hovarda35

18 yıl 7 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Syn Hikmet Abi Benim sorunum kuşlarımın yaklaşık 6 aydır çiftleşmemesi.6 ay önce aldım erkeği ve 1 ay sonra yanına bir dişi daha aldım.Erkek dişiyi besliyor,öpüşüyorlar fakat iş o işe gelince erkek üste çıkmaya çalışıyor ama dişi kaçıyor,erkeği dövüyor.1 hafta ayırdım kuşları sonuç yine hüsran..Yuvalık taktım,erkek yuvalığı gösteriyor ama dişi oralı bile değil...2 günde 1 salıyorum belki dışarıda eşleşirler diye ama hep dişi sorun çıkartıyor.Acaba ne yapmalıyım?Şimdiden teşekkür ederim.

img

gurkankurtay

17 yıl 3 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba hikmet hocam bende bir salma yaptırdım 100x40x50 kenarlarına yuvaluk yaptırdım 5 bir tarafa 5 bır tarafa toplamda bu salmanın içine 10 çift kuş atacağım verim alabılırmıyyım size ve aslında bırde şöyle dşünüyorum 1 erkeğe 2 dişi atsam olurmu

img

adsiz_b

16 yıl 4 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

adsız salma önermem. bir erkek bir dişiye olur.horoz gibi değil bu kuşlar.kolay gelsin

img

hikmet

ÖZEL MESAJ

hovarda35 Kitabın yazımı bitti.görselleri için tekrar kuş çiftliği işine girme azırlıkları yapıyorum.şimdi proje hazırlığındayım

img

hikmet

ÖZEL MESAJ