Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

MuHaBBeT KuŞu üReTMe ÇiFTLiĞi BiLGiLeRi - 18.sayfa

DEĞERLİ hepsievcil.com ÜYELERİ TEKNİK ANLAMDA MUHABBET KUŞU ÜRETİMİ HAKKINDA PROPLEMLERİNİZİ BURAYA YAZABİLİRSİNİZ.GÜNLÜK OLARAK SORULARINIZA BURADAN CAVAP YAZACAM.SAYGILARIMLA VETERİNER HEKİM HİKMET TOPAL

img

hikmet

20 yıl 11 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam önceliklikle değerli bilgilerinizi bizimle paylaştığı için hikmet bey tşk. ederim.benim sorum şu olacaktı Human enfeksiyonu için önerdiği ilacı nerde bulabilirim ayrıca kuşlar için herhangi bir ilaca gerek yokmu´, enfeksiyon için kuşlardan verim alınabilirmi.

img

kaplan70

15 yıl 3 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam önceliklikle değerli bilgilerinizi bizimle paylaştığı için hikmet bey tşk. ederim.benim sorum şu olacaktı Human enfeksiyonu için önerdiği ilacı nerde bulabilirim ayrıca kuşlar için herhangi bir ilaca gerek yokmu´, enfeksiyon için kuşlardan verim alınabilirmi.

img

kaplan70

ÖZEL MESAJ

yasin42 kuşları eşten ayırmak sadece yavru almak istemeyişinden kaynaklanıyorsa yavrular çıktıktan sonra kuşları ayır ve o zamana kadar yaptıkları yumurtalarını da at fakat kuşları dinlensin diye ayırıyorsan bunu kesinlikle önermem.Kuş dinlenme süresi sonucunda tekrar yumurtlayınca daha fazla yıpranmaya başlıyor.Kolay gelsin

img

hikmet

ÖZEL MESAJ

hikmet bey benim 42 çift muhabbetim var benim sorunum kuşlar güzel yumurtluyor en az 6 yumurta yapıyor ve 5-6 adet yavru çıkarıyor ama yavruları ya eziyor yada bakmıyor yavrular 8. gün bilemedin 9. gün ölüyor en fazla iki bilemedin üç yavru kurtuluyor. eşler genç ben yavrudan yetiştirdim . bu üçüncü yavru alışım ama hep aynı tekrar. yuvalıkları kurcalamıyorum, rahatsız etmiyorum. yaklaşık 17 çiftte problemim bu. ne yapmalıyım sorun ne. birde yavrular çıktığında onları ben besleyebilirmiyim, bazıları şirınga ile beslemekten bahsediyor bu nasıl yapılıyor şimdiden ilginiz için tşk ederim.

img

yargic71

15 yıl 4 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

s.a hikmet beye Human enfeksiyonu hakkında birkaç sorum vardı 1.söylediğiniz ilaç nerden temin ederiz. 2.anlatığınız biçimde yaptığımızda kuşlardan verim alablirimiyiz. 3.benim 15 çift kadar var birkısmında var diğerlerinde yok aynı uygulamayımı yapmalıyız. 4.çiftlerin ayırın büyük bir kafe koyun demişsiniz dişi erkek ayrı kafeslere ayırmalıyız. 5.içeriye sıcak hava günde ne kadar süre vermesi sağlıklı olur .ilginize şimdiden tşk.

img

kaplan70

ÖZEL MESAJ

s.a hikmet beye Human enfeksiyonu hakkında birkaç sorum vardı 1.söylediğiniz ilaç nerden temin ederiz. 2.anlatığınız biçimde yaptığımızda kuşlardan verim alablirimiyiz. 3.benim 15 çift kadar var birkısmında var diğerlerinde yok aynı uygulamayımı yapmalıyız. 4.çiftlerin ayırın büyük bir kafe koyun demişsiniz dişi erkek ayrı kafeslere ayırmalıyız. 5.içeriye sıcak hava günde ne kadar süre vermesi sağlıklı olur .ilginize şimdiden tşk.

img

kaplan70

ÖZEL MESAJ

kaplan70 Human isimli kullanıcının sorduğu enfeksiyon viral olup genelde tüm yavrular er geç ölür.Bu bakımdan sadece direnci yüksek yavrular için geniş spektrumlu herhangi bir antibiyotik kullanabilirsiniz.

img

hikmet

ÖZEL MESAJ

yargic71 Kuşları sade yem ve küçük kutuda beslerseniz böyle olur.Kuru ekmeği ıslatıp suyunu iyice süzün ve kuşlara verin.avruların mideleri hızla dolmazsa böyle ölürler.

img

hikmet

ÖZEL MESAJ

kaplan70 Enfeksiyon bulaşıcıdır.Hastalık akut akciğer ve dolaşım sistemi viral enfeksiyonudur. Sıcak havayı 24 saat vermen lazım.Devamlı vermelisiniz.Bulaşıcıdır.Fakat içeri sıcak hava bastığınızda yeni yavrularda görülmez.üm kafeslere temiz sıcak hava uygulayınız.

img

hikmet

ÖZEL MESAJ

merhaba hikmet abi benim 10 çift muhabet çiftim var ama çok büyülmek istiyorum ticari açıdan değil renkleri ve canayakınlıkları çok hoşuma gidiyor bu arada sana 3 sorum olcak bunların cevaplarından diger arkadaşlarında faydalanacağnı düşünüyorum 1_benim bir çiftimde 5 yavrunun 5 indede kanat gövde tüğleri akranlarından çok geç eksik çıkıyor fıransız tüy dökümü diye hastalık var mış ama benim yavrularımın tüyleri çıkıyor geçen başaka kuşun yavrusunu koydum oda aynı oldu çıkan tüy leride yolunmuştu ötekilerdede tüy yerlerinde siyaha nota gibi bit gibi ama karamış kanlı gibi tüyler var çıkamıyor tüy ler ben enneden şüpeleniyorum ne yapabilirim sorunu çözemedim 2_ bir çift sürekli yumurtluyorsa maksimum ne kadar süre üretimde kalamalı ne kadar süre dinlendirilmeli 3_ 3 4 katlı kafes için bildiğiniz bir adres veya numara varmı

img

05mehmet

16 yıl 3 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ